• Krátkometrážní

Transformers (2007)

Podle mýho vkusu je to až moc dlouhá pohádka s evidentně dobrým koncem. Kdyby to mělo o takových 20 minut míň, nestíhal bych se chvílema nudit. I tak se na film klidně podívám znovu.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Další pokračování pohádky o robotech. V první polovině jsem byl celkem zmatenej při každý akční scéně. Nějak jsem se prostě nemohl zorientovat v tom, kdo s kým bojuje a kdo vyhrává. To se v druhý polovině o něco zlepšilo, ale i tak bych film nedal jako vzor akčních filmů.

Gauneři (1992)

Skvělej Tarantinův film, kterej mi pořád připomíná o dva roky mladší Pulp Fiction. Pár historek o normálních gangsterech, který se spojí v jednu krvavou historku ve skladišti.

Lid versus Larry Flynt (1996)

No, co k tomu dodat? Zajímavý životopisný film popisující největšího porno průmyslníka své doby (možná i dnes). Na druhou stranu zde Forman ukazuje tu slavnou americkou demokracii, o který všichni pořád mluví. Ukazuje, že ne vždycky je demokracie úplně demokratická a že né vždycky platí svoboda slova pro všechny... Zároveň vidíme Flynta jak se nebál bojovat za tyto práva a nezastavilo ho v jeho boji nic. Nezbývá než doporučit každýmu kdo film neviděl. 4*