• Krátkometrážní

Koupání v bystřině (1897)

Chlapci si hrají v říčce, smějí se ... legrace. Vše zachyceno sugestivně, jemně a humanisticky, něco mezi dokumentem a realismem...Alice Guy vytvářela v Gaumontu od počátku uplne jiné filmy, nežli třeba Melies či Zecca v Pathé.

Český mír (2010)

sranda za 6 mega...docela dost :)

Muž ve stínu (2010)

mysteriozní spionážně-konspirační thriler, se skvělým hereckým výkonem E. McGregora a perfetkně sedícím hudebním doprovodem. Při sledování filmu se furt bojíte, nevítě čeho, ale bojíte. Možná je to způsobeno lokací, do které je děj zasazen...ponurý chladný, přesto krásný ostrov. shlédnuto Paris 2010

Monte Carlo (1930)

shlednuto ve francouzské cinematéce, velice vtipné :) a zábavné

O kapitalismu s láskou (2009)

uz mi vic prijde jako hraná groteska než dokument :) populismus je v proste kurzu a samozrejme Moore :)

Supermani z Malegaonu (2008)

Strasna legrace :-) nějvětším kladem je sociální rozměr filmu, odkrývající indickou mentalitu zapálených filmařů - amatérů.

Whisky s vodkou (2009)

druhá půlka filmu mnohem sviznejsi...ale celkove film byl moc dobry. Ten nemeckej humor Češi asi nikdy moc neprijmou, ale i tak tam byly skvele vtipne momenty. Herci hrali uzasne.

Veřejní nepřátelé (2009)

Velke zklamani. Ze zajimaveho tématu nedokázali autoři vymačkat nic vic, než nudu. Skvele obsazeni, ale to je asi tak vse. Hudba, kamera, i scenar byly mizerne. To, že Depp vykrada banky je samozřejmosti, ale o jeho postave, zamerech, zivote a cíli neví divak absolutne nic a tak sceny (ke vsemu jeste nudne) vykradani, ci uteků jsou v daném kontextu naprosto prebytecne a nic vypovídající. Opravdu nuda, nuda a zase nuda. Ve srovnání s Road to perdition například stojí tento film opravdu nízko. Skoda, skoda. Ganstarka je super zanr, ale sceny uteku a vykradani bank sami o sobe kvalitni film nevytvori. Nejvetsi katastrofa tohoto filmy je to, že Mann použil tu desivou digitalku, která z potencionálně krasneho filmu (pokud by byla točena 35kou), udelal podivanou,, která ve mně často evokovala záběry z "FILM O FILMU". Depp dle mého byl spatna volba, Bale sedel o mnoho vice. Celkove davam maximálně 2 hvezdice.

Puškvorec (2009)

Uchvatný výkon K. Jandy. Tento snímek je velice jemný a citlivý. Vrcholem jsou sceny v pokoji, kdy K. Janda popisuje ztratu jejiho manzela. Velice silny a prociteny film.