• Krátkometrážní
  • Romantický

Láska a čest (2013)

Obrovská nuda do polovičky filmu, potom, po obrate krásavca to už trošku nabralo "grády" :)

Půlnoc v Paříži (2011)

Toto nepochopí nikto kto nemiluje Francúzsko ako také. Taktiež nikto kto nemá štipku citu pre umenie. Nech to pozerám každý deň, aj dvakrát za deň nikdy sa toho poriadne nenabažím. Tie prvé 4 minúty plné ulíc Paríža, významné historické budovy, krásne parížske ulice. Až sa mi slzy tlačia do očí, keď o tom píšem a ruky sa mi trasú čo sa mi tak cnie za Parížom. Dokonca preglgnem aj ten fantasy nádych, čo sa týka "cesty späť". Stačí mi pohľad na Paríž a na hercov, ktorí zobrazujú skutočné umelecké ikony. Gertrúda, Ernest, Scott, Pablo, Salvador a perfektný výkon Marion Cotillard. Rozplývam sa <3

Umění zapadnout (2011)

A prečo je modrý? Pre mňa je aj tak dobrý! :) Teraz vážne, milujem filmy ako napr. Submarine, Charlieho malé tajomstvá a tiež tento, kde je hlavným hrdinom chlapec, ktorý je trošku čudný, iný ako všetci ostatní, má problém zaradiť sa do spoločnosti, nemá priateľov a potom nastane zlom, zažije prvé diskotéky, nájde si prvých priateľov alebo spozná dievča, ktoré mu otočí život o 360 stupňov. Síce na novinku The perks of being wallflower sa to nešplhá, ale je to veľmi milý filmový kúsok so sympatickou Emmou a s úžasným nádychom umenia :)

Les Adoptés (2011)

Jeden z tých priemerných francúzskych filmov, pri ktorom sa nebudete ani nudiť ale ani oči vyvaľovať :) zaujímavý film, ale len tak do prvej tretiny, potom sa to už vlečie, čo je škoda lebo herecké obsadenie je fajn :)

Love Story (1970)

Som čudná? Ale mňa to nejak príliš neoslovilo a pritom toľko som od toho čakala. Už len začiatok "Čo by sa dalo povedať o 25 ročnom dievčati ktoré zomrelo? Milovala Bacha, Mozarta, Beatles a mňa" ... OMG vtedy sa mi zakrútila hlava, veď toto je film o mne O.o ... Ale ten dej, ani neviem ako sa spoznali ako sa dostali do kaviarne, kedy spolu začali chodiť, proste mi to všetko nejak uniklo a vlastne čím bol ten príbeh tak výnimočný? Tým, že bohatý chlapec sa všetkého zriekol kvôli dievčaťu? Ale veď to nie je až také zvláštne a poznám takých aj teraz v 21. storočí! Neviem no, zostalo vo mne veľa nezodpovedaných otázok ale zato Ryan O'Neal je veľmi pekný chlap :-). Pohladením pre dušu bol pre mňa čas kedy sa to všetko odohrávalo 70. roky - to obliekanie, celkový životný štýl, bytový dizajn <3 a mnoho iného.

Zapomenutí (2009) (seriál)

No, napriek nízkym hodnoteniam a kritickým komentárom si myslím, že to naozaj až také zlé nebolo. Aj keď mi možno do toho hrajú okolnosti za ktorých som sa k tomuto seriálu dostala. Popri zápale priedušiek a priedušnice som v noci nevedela spať a jediná vec čo ma v TV zaujala bolo toto. Možno to síce je bez napätia čo mi v krimi trošku chýba, ale príjemný herci a jednoduché príbehy, hlavne pre také kruté nočné hodiny skutočne oceňujem :)

Cedulky (2008)

Krátkometrážny film zrejme ktorým je inšpirovaný tohto ročný animák - Paperman. Pre mňa osobne má tento oveľa väčšiu hodnotu a jednoznačne mám z neho väčší zážitok ;)

Papíry (2012)

Je neuveriteľné, že ma zaujal animák, keďže tie z duše neznášam. Hodné ocenenia.

Teď a tady (2012)

"Náš život je rad okamihov. Nechajte ich plynúť." So touching. It made me cry.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Ako je to možné, že v televízií sa vysielajú desiatky teenage filmov, ktoré by som nazvala amatérskymi, lebo predsa všetky sú na jedno kopyto plné blondínok a pod. vlastne načo sa rozpisovať na tému americké teenage filmy? A potom, ako z jasného neba príde niečo čomu sami neveríte! A keď navyše po 15 - tich minútach zistíte, že toto nebude žiadna depresívna dráma, ale budete sa rehotať a užívať si to a na tú dokonalúúúúú hudbu začnete aj vy tancovať, vtedy sa to dá nazvať aj perfektne spracovaným a vydareným filmovým dielom. Režisérom je chlap, ktorý má na konte tento jeden jediný film (zatiaľ) ale musím uznať, že je naozaj neskutočne obdivuhodné to, ako dokázal tie strašne silné emócie preniesť z plátna na diváka, resp. to ako jednoducho dokázal zaujať.Film zo života, príjemný a stráviteľný, plný radosti zo života stredoškolákov, ktorí si tú strednú naozaj užívali najviac ako len vedeli. Nežný, kúzelný a hlavne originálny film! A musím uznať nebyť Emmy, ani zďaleka by to nebolo ono :-) "Sú tu ľudia, ktorí zabudnú aké je to mať 16, keď už majú 17. Viem, že z toho budú jedného dňa historky, a naše obrázky sa stanú starými fotografiami. A my všetci sa staneme niekoho mamou či otcom. Ale práve teraz tieto príbehy nie sú historkou. Deje sa to. Pochopil som to. Tento moment keď viete, že nie ste len smutným príbehom. Ste živý. Postavíte sa uvidíte svetlá na budovách a všetko nad čím sa čudujete. A počúvate tú pesničku počas jazdy s ľuďmi, ktorých na tomto svete milujete najviac. A v tento moment prisahám. Sme nekoneční!" ... Najlepší záverečný filmový monológ EVER!!!