• Krátkometrážní
  • Romantický

Erin Brockovich (2000)

Je skutočne obdivuhodné to čo dokázala Erin, to všetko čo obetovala, aj keď nato najviac doplatili len jej deti. Tento film je tiež dôkazom toho, že škola často krát nie je všetko, a že mnoho krát dôležitejšie je to, čo človek dokáže ponúknuť svetu. Avšak veľmi nedocenený bol chudák George, ktorého mala často krát len ako poskoka.

Slova (2012)

Vypadli mi 3 slzy. Potom štvrtá. Netvrdím, že tento film je nejakým oscarovým trhákom. Tento film má jednoducho príbeh a nie jeden! K slzám ma ale dohnal len príbeh starého muža bez ktorého by tento film, bol naozaj len prázdnymi slovami. Popritom všetkom musím vyzdvihnúť skvelý herecký výkon Jeremyho Ironsa - to je jednoducho pán herec. Filmu vlastne nemám čo vytknúť až na pár vecí :( - netýka sa to len tohto filmu, ale väčšiny filmov, hlavne amerických - prečo sa pre boha tie ženy nevedia odlíčiť keď idú spať O.o

Rozum a cit (1995)

Veľmi príjemný a uveriteľný film, ktorý rozpráva príbeh o niečom, čo je známe každému z nás. Prvých 20 minút som akosi neregistrovala čo sa deje, až potom keď dej nabral na obrátkach ma to akosi chytilo. Dôvodom je isto aj to, že som sa vo filme jednoducho našla, možno tak ako mnohí ďalší. Čo ma potešilo najviac je asi skvelé herecké obsadenie, aj keď nemôžem si pomôcť Hugh je jeden z najzmätenejších hercov akých poznám :) Odporúčam všetkým sladko založeným dušičkám. :)

Sám doma (1990)

Myslím, že je to tak notoricky známe, že k tomu stačí napísať len jedno. - Vianoce bez Kevina jednoducho nie sú Vianocami!

Single Man (2009)

Pár vecami som si istá. Keby bol Colin mladší určite by sa stal mojím mužom! :) Ale čo sa týka filmu? Tak strašne smutný, tragický a v nepodstatnej podstate aj veľmi realistický film, kde sa mi veľmi páčilo, že tá homosexuálna téma, bola potlačená do úzadia, čiže film sa nepredáva práve kvôli gay scénam, ale vďaka umeniu režiséra.

Černá labuť (2010)

Obrovský umelecký zážitok! Ovláda psychiku ako máloktorý film, posledných 45 minút som mala mráz na chrbte a v istých okamihoch som sa triasla ako osika. Darren Aronofsky týmto dokázal že dokáže prenášať bolesť z obrazovky na diváka. 5 hviezdičiek nie len za dokonalý herecký výkon Natalie, ale samozrejme aj za tú perfektnú Mansellovu hudbu!

Frida (2002)

Magdaléna Carmen Frida Kahlo Calderón. Žena, ktorá milovala život, avšak veľmi opätované to nemala. Umelkyňa, ktorá bojovala a nevzdala sa ani v najťažších životných chvíľach. Tragický, živý, krutý, vtipný a bolestivý film. Fridča nohy nepotrebuje, tá má krídla, môže lietať. :-)