• Fantasy

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Jak všichni víme, tak trendem poslední doby je všechny poslední díly půlit (uvažovalo se i o půlení posledního Hobbita - díky bohu, že to tak nebude) a né vždy to zaručí kvalitu obou dílů. Ovšem Hunger games: Mockingjay část I. tímto důkazem není, jsou zde vtipné scény, gradující příběh po celé dvě hodiny a kousek. Také Vám notnou chvilku v hlavě zůstane písnička "The hanging tree". Ačkoliv dějově se nic zásadního nestane, tak si myslím, že Francis Lawrence a ostatně i všichni herci odvedli skvělou práci. Doufám, že se panu Lawrencovi povede nějak dodělat druhý díl bez Philipa Seymoura Hoffmana, který zemřel před koncem natáčení. Wargar

Avengers (2012)

Joss Whedon a jeho parta superhrdinů... podívaná výborná, propracované efekty (velký marketingový trh - každý "borec" má svůj film, tudíž každého zajímá co se stane, když se spojí) to by ale byl spoiler. Pět hvězd je hodnocení, které dávám ikdyž mi trochu neseděli "vedu vám zábavu" asi tak nějak je popsat .. připomínali mi mechanické "základny" deceptikonů v Transformers 3 "Michaela Baye" .. vcelku i navazuje na předešlé filmy samostatných hrdinů :)