Karate tiger 6: Nejlepší z nejlepších 2 (1993)

Co k tomuhle říct. Své hodnocení pár slovy obhájit musím, když vidím v pravo ty chuděry hvězdičky osamocený. Na rok 1993 bych tento film netipl ani náhodou, zdá se starší. I když dávám hvězdičkové hodnocení stejné jako třeba u třetího či pátého Rockyho, tak tenhle Karate Tiger se se Slyem rovnat nemůže, to je snad každýmu jasný. V rámci série KARATE TIGER ( hereci, děj, napětí - o to tu nikdy nešlo, spíš jde o ten pocit, kdy jsme jako malí sedávali u videa a sledovali chlapy co si dávaj vzájemně po tlamě ) je tohle pro mě jeden z těch lepších dílů. Jako malý jsem viděl pouze jedničku a tak si rozšiřuji obzory a doháním až dnes, a fakt mě pár dílů celkem příjemným a zvrhlým způsobem zabavilo. Tenhle má hlavně parádní sestavu.. no dejme tomu že herců - Roberts je sympaťák, Penn celkem taky, Moeller slušný hovado + jako bombonek Landham a Hodder. Když k tomu přičtu správně debilní příběh a skvělý hudební motiv, těch nejméně 50% prostě dát musím. Dalších dvou dílů se ale bojim. [5.5/10 prosinec 2010]

Resident Evil: Afterlife (2010)

Nad (ne)souvislostmi herního a filmového Residenta netřeba slov už po prvním díle. Kdo pro mě tuhlé sérii przní krom režisérů a scénáristů je i Milla Jovovich, já prostě ty její akční eskapády kdy má ve tváři výrazy jako kámen z Fantagiró nesnáším. Zkrátka né každá pěkná herečka mě v roli drsný ženský přesvědčí, Milla v této roli naprosto ztroskotává ( totéž jako Angelina v TOMB RAIDER či SALT ). Plusový body teda jedině za efekty, pár zručně natočených scén a fakt, že do sračky v podobě druhého dílu má AFTERLIFE ještě daleko. [4/10 listopad 2010]

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Tohle + jako vždy neodolatelné duo frajerů Perníčka & Pinocchia mě dost rozesmálo, to ostatní nějak nestojí za řeč. [4/10 prosinec 2010]

Ponorka (1981)

Tento Petersenův masterpiece jsem toužil vidět už před čtyřmi lety, ale nechtělo se mi do tehdy dostupných okleštěných verzí a čekání na SE se vyplatilo. Velká očekávání byla naplňena, husí kůže po rukou i nohou se při rozběhnutí závěrečných titulků dostavila ( což se mi u filmu stane jen při těch fakt vyjmečných zážitcích ), pět hodin na jeden zátah uteklo bez prázdné chvíle a vydržel bych se dívat ještě hodinu, možná i dvě, to asi mluví za vše. DAS BOOT divákovi umožní chvíle, kdy se hlouběji zamýšlí nad nesmyslností války, zprostředkuje hodnověrný obraz života člověka na "bitevním poli", daleko od všech generálů a vůdců, pro které je válka strategickou hrou z pohodlí svých křesel. Krom toho na mne DAS BOOT přenesl i jisté dobrodružství, atmosféru na palubě a nebezpečná, svým způsobem i (ne)příjemná vzrušení, jenž posádka zažívala. Úžasně zahrané postavy, jejich vztahy, výborně vystihlé lidské ctnosti i nedostatky, Jürgen Prochnow výtečný (!). Spousta zvuků a záběrů je dechberoucích ( plavba na hladině po obrovských vlnách, zabarvení obrazu po vynoření při potopení tankeru a další ). Filmu podobných kvalit nesmí chybět neobyčejný hudební podklad, chvíli po začátku se člověku hlavní motiv prožene ušima a není vočem. Nevím, co negativního bych na tomto brilantním snímku zdůraznil. I samotná ponorka jako stroj plující pod hladinou océánů mě fascinuje. Poslední hodina je plná emocí a síly lidského ducha, soudržnosti, samotný konec hodně silný. Podle mě je tohle příklad znamenité filmařiny. Nevím, jak bych ocenil kratší sestříhané verze, ale těchto pět hodin je jasně za nejvyšší možné hodnocení. [10/10 TOP 50 listopad 2010 hodnocena SE - 293 min.]

Chůva (1990)

Už prolog samotný neskrývá, že půjde o hru s mysterióznem a fantasy. A že tahle chůva nebude jen tak obyčejná paní Čvachtová. Napínavá podívaná nejen pro čerstvé rodiče a být trochu lepšího závěru a více erotického jiskření mezi lady stromovous a Phillem, ty 4 bych asi dal. [7/10 listopad 2010]

Prokletí domu slunečnic 2 (2009)

Nejsem žádnej filmovej ombucman a záchranář hodnocení zdejších sraček, ale už po několikáté se rád nějakého filmu zastanu. Prokletí domu slunečnic 2 je dost blbej název a film jako pokračování / prequel je též hodně mimo. Jenomže původní film s áčkovými ambicemi je u mě provar a k tomuhle jsem přistupoval bez jakýchkoliv očekávání, což byly ty nejlepší předpoklady pro menší příjemný překvapení. Není to kdovíjak děsivá záležitost, lekačky taky nepatří k těm nejlepším, ale jako celek to má takovou příjemně znepokojivou hororově-dramatickou atmosféru a nepřišlo mi, že by příběh sklouzával do nějakých absurdit a zoufalosti. Od začátku mě to vtáhlo do děje, Reedusovu postavu jsem si hodně oblíbil, stejně tak prostředí a strašák se také povedl. Po půlnoci pěkně po tmě v pohodlí křesla se sluchátkama na uších a hrnkem čaje v ruce mě to zkrátka nenudilo a zabavilo. Souhlasím s doposavaď všemi komentáři kolegů, kteří dali 3, jeden dokonce 4*, a hodnotím též třemi, i když slabšími. Znám o hodně horší video filmy s názvem staršího a známěnšího předchůdce. [5.5/10 listopad 2010]

Candyman 3: Den smrti (1999)

Já Vám říkám, byl to Candyman ! Candyman neexistuje prober se. Koukej, Candyman, Candyman, Candyman, Candyman, Candyman.. vidíš ? Bzzzzz..Bzzz.. říz, šplecht, střík, bléé... Toto druhé pokračování s sebou nenese nic nového a s dobrým horrorem v podobě originálu též nemá příliš společného. Jakous takous pachuť atmosféry po celkem důstojném druhém díle se tu ale ještě vytvořit podařilo a hlavně jako Candyman je tu opět Tony Todd a ne třeba Ice Cube. Mnoho horrorových sérií končí hůře ( Hellraiser či Amityville ), ale na třetí díl to přecijen mohlo být lepší, potenciál by tu ještě byl, dobré nápady bohužel ne. [4/10 listopad 2010]

Děti kukuřice (2009) (TV film)

Ale notak, tohle na tv film nebylo ale vůbec zlý. Dovolím si říct, že se jedná o jeden z nejlepších dílů série s těmito malými zemědělci. Kupodivu miminum směšných a slabých scén, za to ucházející atmosféra, povedená hudba i působivě ztvárněné prostředí... ani malí herci nebyli marní, i ten malý devítiletý skautík v roli Isaaca nebyl špatný. Po zdejším hodnocení 36% po 85ti hlasech určitě příjemný překvapení, vzhledem ke kvalitám snímku bych čekal spíše něco málo přes padesát. [6/10 listopad 2010]

Absolvent (1967)

Letošní sucho po vydařených filmech mi vynahrazuje objevování neviděných klasik, tahle za to určitě stála. Hlavně díky dokonalýmu Hoffmanovi, sexy milfě Anne Bancroft, vtipu a pěkné romantice doplněné o skvělý hudební doprovod Simona & Garfunkela. [8.5/10 listopad 2010]

Pád do tmy 2 (2009)

Už první díl u mě jako horror příliš neobstál a nijak jinak tomu není ani u tohoto pokračování. Místo napětí nuda a kupa nechtěně směšných scén... jednu hvězdičku dám za atmosferický začátek v šachtě a za cameo Ronaldinha na konci. [3/10 listopad 2010]