Hannibal (2013) (seriál)

Takovou atmosféru jakou vyvolal Hannibal jsem ještě u seriálu nezažil . Audiovizuální zpracování je perfektní a ač stejně jako ostatní vynáším do nebe Madse Mikkelsena , tak bych chtěl zdůraznit , že ostatní hlavní postavy podávají neméně výborný výkon , jen jejich postava není tak , která na sebe váže veškerou pozornost , kdykoliv se objeví na scéně .

Prometheus (2012)

Na Promethea jsem se opravdu dlouho těšil , a to nejsem nějaký znalec Vetřelce , dokonce jsem ani všechny neviděl , ale vždycky mě , asi jako občas každého , zatrápila otázka , kde že jsme se tu vlastně vzali a tenhle film sliboval na tuto otázku svou odpověď . Fakt , že bude v režii Ridley Scott se mi zdálo jako záruka kvality , a tak jsem i s poměrně velkými očekáváními usedl do IMAXu . Musím říct , že zpočátku jsem byl nadšený . Mám rád dobré Sci-fi a tak mě začátek vtáhl do děje . Atmosféra byla nadále skvělá a pomalu se odhalovaly střípky informací o našich stvořitelích . David se mi velmi líbil , byl to takový atypický robot , byl svůj a Michael Fassbender mu podle mého "vlepil" skvělý výraz a mimiky . Všechno ale asi tak po třetině filmu začalo těžce skřípat . Věděl jsem už z traileru , že k tomu dojde , ale přesto jsem byl nepříjemně překvapený z té šílené honičky , kde každý zpočátku sleduje své vlastní cíle a až nakonec už se snaží jen zachránit si životy . Bylo to takové umělé a bohužel to vypadalo dost nepromyšleně . Závěrečné stvoření vetřelce u mě naštěstí přebil odlet za Stvořitely . Když to sečtu tak mi nakonec ale přece jen vychází více plusů , než mínusů , a to i přesto , že jediná scéna z druhé poloviny filmu , kdy jsem měl husí kůži byl David na můstku cizí lodi , ale byla to čistě vizuální záležitost . Jak už jsem říkal , škoda , že nakonec celou tu honbu za otázkami vystřídal survival horor, ale přesto jsem měl při odchodu z kina dobrý pocit . P.S. nejlepší scéna pro mě byl rozhovor Davida s Hollowayem na téma " proč nás vlastně stvořili " :) P.P.S. po nemastném zážitku z IMAXu z posledního Harryho , se mi po vizuální stránce 3D provedení Promethea moc líbilo , částečně i díky tomu , že jsem seděl jen ve třetí řadě , na což vím spousta lidí nadává , ale mě fakt , že mám obraz přes celé zorné pole a dokonce i mimo něj dokonale vtáhne do filmu .