• Pohádka

Hrobník (2009) (TV film)

Hodne povedene. Veronika Freimanova, elegantni jako vzdy. Celkovy dojem kazi opet jako v prvnim dile Lucie Zednickova, ktera si hraje na tvrdou policajtku. Do tohoto projektu mi moc nesedi. Rovnez radoby eroticka scena pusibi hodne otravne. Ovsem jinak je to opravdu zdarily kousek CT

Škodná (2007) (TV film)

Zdarila detektivka. Hodne rusivy vykon Lucie Zednickove ale jinak prijemne

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Pokaždé se dobře bavím, když čtu komentáře rádoby antikomunistů, odsuzující tento seriál. Předně, je nutné si uvědomit, že se jednalo o seriál na zakázku vnitra. To byl úkol, který se prostě nesměl odmítnout. Existují herci, kteří účast odmítli ale museli se hodně omlouvat a hlavně vymlouvat. Samotným tvůrcům rozhodně tento projekt příjemný nebyl a proto se do jednotlivých dílů snažili dostat typické české dvojsmysly. Dva za všechny: Když Bláha zastřelí Zemanovu manželku, Zeman u ní klečí a pak se podívá k nebi. To je něco co by od kovaného soudruha nikdo nečekal. Další příklad..Když se rozhoduje Žitný s Kalinou jestli pustit redaktora do Německa, řekne Kalina nakonec " jestli uteče, panbíček s námi". Možná se to jeví jako maličkost nebo nesmysl ale jsem si jístý že tvůrci se snažili tento seriál trochu zpestřit, o čemž svědčí i poslední díl a role Ivy Janžurové. Pamatujete jak se jmenovala? Michelle Mercierova. Když jsem to viděl poprvé, smíchy jsem padl pod stůl a dodnes se divím, že to prošlo. Samozřejmě všichni vědí že se tak jmenuje představitelka Angeliky a tehdy to věděli přinejmenšim všichni chlapi. K seriálu celkově. Těžko očekávat, že by se tam odsuzovala ruská okupace. Každopádně se jednalo o velice nadprůměrné dílo, na tu dobu a ty politické bláboly, které tam byly vsunuty, to prostě byla nutnost. Myslím si ale, že tvůrci s toho vyšli opravdu se ctí a ještě dnes, když slyším že botsman Janda v podání Martina Štěpánka je dobrý soudruh, jsem z toho pobavený. Takže moje rada je: Nesledujte seriál jako nějakou pravdivou story ale spíše jako dokument doby a bavte se.