• Pohádka

Mlha (1980)

Tak tohle byl snad jediny horror, u ktereho jsem se opravdu bal. A to tak ze hodne. Nadherna atmosfera. Carpenter je proste mistr hruzy.

Páter Thomas (1980)

Ja jsem dodnes nepochopil zaver. Hlavni postavy vychazeji z hrobky, chlapec jim bezi v ustrety a divka zacne hystericky kricet. Proc to proste nevim. Jestli to nekdo pochopil, prosim o vysvetleni.Jinak ovsem klasika ke ktere se clovek rad vraci i poletech. I kdyz dnes uz pri sledovani spise rvu smichy.

Brána do záhrobí (1981)

Spolu s paterem Thomasem nejlepsi Fulciho filmy. Skvela hudba. Jedine co mi vadi, je scena kdy hlavni hrdina strili zombie, samozrejme z revolveru s nekonecnym zasobnikem a teprve na popate trefi do hlavy a zombie zemre. Jenze prichazi dalsi zombik a hrdina opet strili, ruce, nohy, hrud a nakonec pic a zombie lehne. A pak znovu totez. Tak tohle mi vadi. Dodnes mne ale mrazi pri zaverecne scene.

BrainStorm (2008) (TV film)

Uzasne. Neda se rict nic jineho

Anděl Páně (2005)

Jiri Bartoska jako Buh je dokonaly. A Ivan Trojan? Priznam se ze je to prvni film ve kterem jsem ho videl a naprosto mne nadchnul. Trosku to drhlo pri vypjate scene v kostele, kdy hrdinka hrala hloupou husu ale to byla malickost.

O kováři Básimovi (1996) (TV film)

Uzasne, dokonale. Je s podivem, jak malo je tato komedie reprizovana. Ano nazval jsem to komedii, protoze se nejedna o klasickou pohadku ale spise o veselohru. Herecke vykony jsou proste koncertem a mam pocit ze herci si to vsechno dokonale uzivali

Ďábel přichází (2000)

Vynikajici film k nemuz mam pouze dve pripominky. Prvni se tyka samotneho filmu. Stalo se uz klise vse kolem 666, takze zaverecna scena, kdy hlavni hrdinove sedi v aute a nervozne sleduji hodiny, na kterych nakonec naskoci cas 6:66 pusobi opravdu smesne. Proto davam jen 4 hvezdicky. Druha poznamka se tyka nazvu. Opravdu bych rad poznal toho osla, ktery vymyslel cesky preklad. Dabel prichazi. To je stejna uchylarna jako prelozit Omen jako prichazi Satan a svedci to o naproste nekompetentnosti distributoru

Noc v Manhattanu (1965)

Dalsi z rady nemeckych detektivek. Prijemna zabava.

Avatar (2009) odpad!

Reziser jako Cameron si takovy ulet nemuze dovolit. Bohuzel, stalo se a bude dlouho trvat nez se na tuto traparnu zapomene. Zvlaste pote co do kina chodily davy neukojenych smoulu

Matrix (1999) odpad!

Je to nepochybne film, ktery zahajil prihlouplou modu nelogickych filmu a konspiracnich pribehu. Chaoticke, naivni, nezajimave. Horsi sci fi jsem snad jeste nevidel. Vlastne ano Avatar.