Téměř dokonalý zločin (2000)

Hodně hutná atmosféra a rozhodně ve svém žánru nadprůměrný film. Od výkonů některých herců jsem čekal sice víc, ale napětí a vcelku povedený scénář vše vynahradil. Ribisi byl ale skvělej a scéna, jak jeden magor ničí auto druhýmu, je fakt vynikající:-)

Hvězdný prach (2007)

Tak tohohle hvězdného prachu se nebojte nadechnout, nevadila mi ani alergie na prach:-) Jeden z mála filmů, který naplnil mé velké očekávání... Snímek podle klasického pohádkového schématu, nicméně dokáže pěkně chytnout a zacloumat se srdcem. Navíc je v něm více humoru, než bych očekával, a to není většinou na škodu:-)

Once (2007)

Velice příjemný kousek, pravda je, že kdyby se mi tolik nelíbily ty písničky, tak by to byl asi spíš průměr, ale mě se líbí, a hodně:-)

Bourneovo ultimátum (2007)

Hodně našláplá akční jízda. Damon je démon. To, jak přesvědčivě hraje svou postavu je pastva pro oči. Úžasná kamera, skvělé rvačky a honičky. Nejlepší akční film letošního roku.

Transformers (2007)

Akční trhák č. 1 letošního léta (ale pravděpodobně pouze do té doby, než do kin vtrhne Jason Bourne:-)) Je jen velká škoda, že film neudržel tempo a svěžest první poloviny. Po počátečním nářezu a na akční film až neuvěřitelně vtipné druhé půlhodině film dost ubral na tempu a v závěru už pouze dokončil děj, který už byl jasně načrtnutý a předem čitelný. Trošku mi to připomnělo překopnutý závod na 400 metrů:-) Nicméně, když už nebyl ve druhé polovině tak zajímavý děj, alespoň ho nahradil perfektní audio-vizuální zážitek. Film je tak našlapaný efekty a dobře podpořen hudbou, že si ho musí každý vychutnat v kině. Za první polovinu 100%, za druhou tak 70%.

Dívčí válka (1991) (divadelní záznam)

Nebýt skvělé role Lumíra, tak by tato hra nejspíš zapadla do naprostého průměru. Celem je to tak na 70%.

Pouta války (2004)

Škoda posledních asi 20 minut. Do té doby úžasný válečný film ve skvělém tempu byl náhle uťat a přešel do kýče. Nebýt tohoto konce, tak jasných 5 hvězd.

Kráska v nesnázích (2006)

4. hvězdička je především pro J. Schmitzera, perfektní výkon v úžasné roli.

Match Point - Hra osudu (2005)

Prvni polovina filmu dost dobra, videl bzch to tak na 4 *. To co ale predvedl scenarista potom, me trosku prekvapilo, pobavilo, nebo spis vydesilo. Tak vykonstruovany dej jsem dlouho nevidel. Je to skoda, protoze ten film ypadal zpocatku hodne nadejne