Hotel Rwanda (2004)

O masakrech ve Rwandě jsem toho před tímto filmem moc nevěděl. A jenom díky tomuto filmu jsem si nějaké informace vyhledal a dozvěděl se víc. Škoda jen, že film více neinformoval, v podstatě jsme byli svědky 121 filmových minut dlouhého masakru a strachu, bez většího zasvěcení do skutečného příběhu. Realita mohla být lépe vystižena, film byl dost "zamerikanizovaný". Ale i přes tyto chybičky je to vynikající film, který zaujme a dá vám impuls k dalšímu vzdělání se. Na závěr si dovolím menší osobní názor. Nechápu, proč zde OSN, NATO nebo kterákoliv další vojenská organizace nezasáhly. Za to teď, v Libyi, kde byla ropa, stejně jako v Iráku a dalších, tam najednou těch "bílejch mírovejch" vojáků bylo.. přišlo mi to zajímavé, přitom se o masakrech vědělo..

Gran Torino (2008)

No, nějak nevím co napsat, protože ten konec filmu mi naprosto vyrazil dech a došla mi slova. Snad asi jen to, že jsem se celý film dobře bavil, než se začalo střílet. To jsem skoro brečel.. a vlastně ani nevím proč, takovej protivnej dědek a morous to byl.. a přitom neskutečně hodný a statečný člověk. Film plný protikladů, rozhodně stojí za zhlédnutí. Já jsem z něj byl totálně na větvi.. :-) 95%

Spider-Man (2002)

Bohužel, mě Spiderman ani Batman nijak neoslovili. Asi jsem blázen, ale na tyto filmy bych se nikdy více nekoukal, prostě mě to nebavilo. Naopak takový Ironman to je jiná. V celém Spidermanovi mi nějak chybí šťáva.. Možná, že kdybych film viděl v kině a né v televizi se spoustou reklam, dojem by byl jinačí..

Vyměřený čas (2011)

Dokonalý nápad, kvalitní herecké výkony, film mě zaujal. Já obvykle nepostřehnu mnoho chyb ve filmu, ale tady to byl naprostý extrém. Takových nesrovnalostí, ve snaze udělat scény napínavější vteřinky lítaly (nějak jim to nezapadalo dohromady), ke konci dokonce už minuty. Naprosto nereálné pohybové možnosti herců, chyby v tom, že když jdou nepřátelé proti sobě na rovné silnici, dlouho o sobě vůbec nevědí, a pak taky rekordman, který uběhne cca. 300 metrů k autu a část cesty zpět za 10 vteřin. Prostě tyhle přehrávané americké ptákoviny srazily mé hodnocení z 90% na 70%, ale za originalitu jsem dal 4* :-)

Pád Třetí říše (2004)

Tento film jsem si velmi oblíbil. Popisuje totiž 2. světovou válku z pohledu Němců, ba přímo samotného Führera. A takových pohledů na věc nebylo natočeno, zdokumentováno či jinak prezentováno, mnoho. Vše je z pohledu spojenců. Tento film krásně ukazuje, jak si čelní představitelé 3. Říše mysleli, že konají správnou věc (správné věci). Ukazuje Hitlera, který byl prý v soukromí velmi charismatický a zábavný, ale také náladový a výbušný (čerpám z knih), jak byl oddán Německu a to, že všechna ta zvěrstva páchal, alespoň na konci války, z přesvědčení, že koná dobro. Film uvádí rovněž pravdivé údaje o tom, jak Hitler plánoval protiútoky jednotkami, které už dávno neexistovaly. Prostě se dočista pomátl. Až na manžele Goebbelsovi můžeme vidět, že i nacisté byli lidi, kteří měli strach, city a své přesvědčení. Proto se nabízí otázka, proč takto velký konflikt vypukl? Ještě že dnes už je situace o mnoho lepší. A můžeme mít jistotu, že pokud by snad vypukla 3. světová válka, bude to ta poslední. Aneb jak řekl Albert Einstein: Nevím, čím se bude bojovat ve 3. světové válce, ale ve 4. to budou klacky a kameny.

Vybíjená (2004)

Jednoduše geniální. Ve filmu klape úplně všechno, několikrát jsem vybuchl smíchy a zejména scéna na konci filmu s hitovkou "jsou větší, jsou lepší" je pro správné filmové odborníky :D Film mě pobavil a donutil se zasmát. Víc jsem od něj ani čekat nemohl :)

Nedotknutelní (2011)

Je mi srdečně jedno, jak hodně se film inspiroval realitou (někdo kritizuje, že se vlastně neinspiroval skoro vůbec). Důvodů je hned několik. Nejlepší film, co jsem za pěkně dlouho dobu viděl. Proč? Nepamatuji se, že by mě jakýkoliv film donutil ronit slzy smíchu, smutku, přemýšlet o sobě a o životě druhých a k tomu všemu ještě můžete obdivovat krásný bourák jako stvořený pro vozíčkáře :-) Zpočátku filmu jsem byl hodně rozpačitý, dokud člověk nechápal, oč vlastně běží. Velkou zásluhu na mém 100% hodnocení mají i herecké výkony, které bych neváhal charakterizovat slovem BEZCHYBNÉ A PERFEKTNÍ. Pokud máte smysl pro humor a kouska citu v sobě, film Vás musí oslovit :-)

Avengers (2012)

Bum bum, prásk a bum. Úžasná podívaná, skvěle zvládnuté triky. Pravda, děj trochu pokulhává, ale kvůli tomu do kina na 3D akční film nechodíme :-) Tempo, efekty, napětí, chvilky humoru + můj oblíbený Iron Man = dokonalý mix, který snad nikoho nemůže nudit. Smekám a klaním se, jeden z nejlepších filmů poslední doby.

Johnny English se vrací (2011)

Musíte si uvědomit, že se jedná o parodii s cílem pobavit a alespoň u mě se to filmu podařilo dokonale. Několikrát jsem brečel smíchy a ani pořádně nevěděl, proč se směju. Není to nádherné? :) Děj je o ničem, ale já prostě tenhle absurdní humor žeru i s navijákem :) Skvělý Atkinson, vtip střídá vtip, občas typický britský suchý humor, šmrnc a spád. Mně se film líbil.. a hodně.