• Fantasy

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Na youtube jsem náhodně viděla fanouškovské video k tomuto seriálu, bylo pěkně zpracované, že mi nalákalo se na seriál mrknout, mimo jiné i proto, že nadpřirozená témata můžu :-) Upíry mám sice asi radši, ale i vlkodlaci zaujali, výsledek přeměny hlavního hrdiny je spíš takový usměvný, rozhodně nic děsivého, Alfa byl už trochu lepší. Hlavní pár je opravdu na způsob Romea a Julie, středoškolský vztah, spíš něco pro teen diváky, mě zas tak neuchvátili, to spíš vlkodlak Derek, bad boy, ten se jim povedl. Oceňuji pěkně vybrané songy, velké plus, Scottův kamarád Stiles nemá vůbec špatné hlášky, hodněkrát jsem se zasmála. Té mystice něco chybí, možná víc tajemství, propracovanost.......ale druhá série se mi zatím zdá lepší, i co se zápletky týče, teď mám dokoukáno 2x08 a rozhodně jsem zvědavá na další díl.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Určitě se nenechat odradit začátkem, který trochu působí puberťácky a zavání ságou Twilight. Mě to chytlo od 11.dílu a už mě tento seriál nepustil :-) Jejich největším pokladem je jeden z upířích bratrů - Damon, skvěle ztvárněný Ianem Somerhalderem. Jeho mladší ufňukanější bratr Stefan pojídající veverky není tak zábavný, ale patří do milostného trojúhelníku spolu s Elenou, kterou pronásleduje tragický osud dvojnice. Její představitelka Nina Dobrev bravurně zahrála i druhou postavu, zlejší, ale oblíbenou Katherine. Ve druhé sérii se seznámíme blíže s vlkodlaky a rodinkou Původních upírů - je těžké si aspoň jednoho jejího člena neoblíbit :-)) I třetí série se rozjela skvěle, Původní upíři řádí, jedna strana milostného trojúhelníku se více zahřívá, ale jednu hvězdu musím ubrat za druhou půlku 3.série, kde se mi zdá, že se některé scény již opakují, chtělo by to nové nápady, autoři se snaží příběh co nejvíce natáhnout a oddálit tím důležitá rozhodnutí či posun v trojúhelníku. Pořád je to ale dějově promyšlený příběh, emocionální scény, charismatičtí herci, kteří si umí své fanoušky získat. 100% doporučuju. Lepší ale v originále.