Mumie (2017)

Fail. Absolutní. Vlastně nevím, co na tom filmu pochválit. Scénář čtvrté cenové, nulový rytmus, špatně obsazený Cruise, nudná záporačka... alespoň akce má sem tam nápad a Crowe si krade vše pro sebe. Jinak ale zatím to nejhorší, s čím jsem měl v roce 2017 čest. Ztracené 2 hodiny života. 3/10

Loupež ve velkém stylu (2017)

Maximální castingová trefa, s tímhle obsazením si tvůrci pojistili, že ústřední trio nemůže být o moc víc sympatičtější. A vzhledem k tomu, že v závěru se celá smyčka utahuje poměrně zdařile, nemám důvod proč nejít pod čtyři hvězdy. 7/10.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Z celého ansámblu hrdinů není až na občasnou světlou výjimku Hiddlestona nikdo sympatický. Kdyby je všechny v té 30. minutě Kong smázl, vůbec mi to nevadilo. Takhle jsou ty dvě hodinky vlastně těžce zmatená nuda, protože se pobíhá všude možně po ostrově a dokud se nezačnou mlátit megapotvory, člověk spíš zoufale kouká na hodinky. Když ale začne ona řežba, splňuje ty nejpřísnější měřítka, samozřejmě v čele s brilantní trikovou stránkou. V tomhle ohledu špička, vesměs ovšem zapomenutelný průměr. 50%

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Film, který je s přibývající stopáží čím dál lepší. Bohužel, zatímco finále je skvělé, první téměř hodina je tak rozháraná a zašmodrchaná, že se na ni téměř nedá dívat. Vaderova čistka je nicméně tak skvělá, že 2* by tady byly málo.

Noční zvířata (2016)

Mám hrozně rád kulisy vyprahlého Texasu, kde se v osudovém pojetí nahání několik figurek. Noční zvířata toto všechno nabízí, bohužel všechno okolo je podivně rozplizlý (ač působivě nasnímaný) blivajz. Korunu mu nasadí závěr, který vlastně ani závěrem není. Být film pouze o ději v knize, šel bych mnohem výš. To, do čeho je zaobalen je však ubohá telenovela na úrovni Velmi křehkých vztahů. 7/10

Život (2017)

Palec hore za konec. Jinak ale velmi propálený potenciál. Iracionální chování postav mě docela uráželo, filmu nepomohlo ani schematické vyvražďování podle mustru jak z první třídy. Generická věc, která pouze recykluje již viděné. A lepší.

John Wick 2 (2017)

Etalon svého subžánru. Nejlepší přímé pokračování čistokrevného akčňáku od Bournea. Akce v Římě sice asi předčila finále, na druhou stranu je ale třeba uznat, že tolik vizuálních nápadů vážně nepamatuju. Závěrečná scéna je přesně tím, co na filmech tolik miluju. Díky za to. 9/10

Logan: Wolverine (2017)

Vynikající jednotlivé scény (berserk, první setkání s X23), mnohdy doslova pulzující beznaděj v Loganovýh očích, špína, přesný Jackman....ale emocionálně mě to minulo. Vztah s Laurou kulhal, takže finále byla spíš zbytečná dojička. I tak ale komiksovka hodně se blížící špičce. Skvělá rozlučka. 8/10

La La Land (2016)

Totální filmová magie se zdrcujícím závěrem. I kdyby Chazelle točil už jen průměrné filmy, tímhle se mi nesmazatelně zapsal do srdce. Absolutní zážitek, který se s opakovanými zhlédnutími stává čím dál návykovějším. 100%

Kobry a užovky (2015)

Rozhodně zdařilý počin, škoda nedostatků v tom nejklíčovějším - vztazích mezi hlavními postavami. Hlavně u "nejlepších kamarádů" se to celé postupně sype. Vinu na tom má především nedostatečná expozice, závěrečná pointa tak vyznívá spíš do ztracena. Samotná premisa je ale skvělá a mně jen vrtá hlavou, proč je v tomto ohledu český rybníček tak strašně chudý. 7/10