• Fantasy

Andělé všedního dne (2014)

Jeden z dalších filmů, který svojí diváckou skupinu rozdělí na dva tábory... První plný lidí, kteří se ztratí v postavách a celkově na ně scénář působí kostrbatě a jaksi, prostříhaně... A druhý, v němž lidé v prvním momentě porozumí, a stvoří si analogie k vlastnímu životu... a pochopí, že se nejedná o klasický scénář s klimaxem a happyendem... Radost pohledět byla na čtveřici andělů, Z. Bydžovskou a K. Melíškovou - Děkuju

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Nejsem příliš náročný divák, ochotně a rád se pro něco nadchnu. A na začátek nutno říct, že mě první Hunger Games nadchnul mimořádně. Snímek druhý? Nečekal jsem to, ale je to ještě o level vejš. Nenávist k post-apokalyptickýmu totalitního režimu byla až bolestně reálná. Uvěřit a sžít se s většinou hlavních herců byl u Catching Fire automatickej proces, ke kterýmu došlo bez ztráty kapky autenticity a napětí. Jediný co mě mrzí neni až tak chyba filmu, ale doby ve který film vzniká - jakákoliv romance je totiž s blivnou pachutí automaticky srovnávána s Twilightem a tomuhle filmu okamžitě snižuje rating. Spousta lidí nerozeznala zásadní rozdíl mezi uměle konstruovanou láskou mezi nadbytostma s nepříliš uvěřitelnejma výrazama... a emocí, která vám ve světě nejistoty a násilí zbejvá jako poslední věc pro kterou žít. Film mi dal o něco víc, než sem od něj čekal... a chtěl... a proto 95% PS: Distributor by se měl demonstrativně na Václaváku nechat podvázat - Vražedná pomsta?... Vážně??!

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino se navrátil k dialogům, hláškám, krvi... využil zajímavej námět zhruba tak, jak se od něj dalo čekat. A můžu směle říct, že tímhle vším dohromady mě ZASE neskutečně baví. 90%

Na Hromnice o den více (1993)

Příběh vystavěný na originální zápletce. Film je dle mýho názoru mistrem v oboru komedií a s dnešnim standardem tohohle žánru už má jen pramálo společnýho. Navíc... Bill Murray i Andie MacDowell ... jsou prostě v tomhle snímku perfektní.

Konfident (2011)

Film zdařile vykresluje strach, beznaděj a sílu politického postavení. Mádla bych v tomhle snímku chtěl ocenit asi nejvíc, protože podal výkon, kterej sem od něj nečekal. Strach v jeho podání byl až mrazivě reálnej. Vetchý si na druhou stranu střihnul snad jednu z prvních zápornejch rolí... a šlo mu to dobře. Film oslovil, zapůsobil a zanechal dojem - a to je to, co jsem od něj chtěl.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Kdybych neměl vyloženě zvýrazňovat fakt, že tento film je pro mě filmem nejlepším, tak by mi na jazyku zbylo jen to, že ho miluju od svých osmi let. Příběh plný síly, reality, přátelství a touhy po svobodě. Zároveň ale bez jakýchkoliv klišé a povrchnosti. Nevylučuju, ale silně pochybuju, že mi život zkříží jiné "#1". Výkony : Tim Robbins, Morgan Freeman. Jedním slovem : Dokonalost