Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Ze začátku bylo HIMYM bezkonkurenční, bezvadné hlášky, skvělé scény, grimasy herců prostě všechno. Pak začalo HIMYM stárnout a postavy začaly vyrůstat z jejich moresů, což je taky hezké pro oko, v tom že seriál nestagnuje. Jediné co mne mrzí je, že kvůli penězům natahují sezóny (mělo končit osmou a už podepsali kontrakt na devátou. Ale i tak je to bezvadná podívaná, která se však s Přáteli srovnávat nedá. :) EDIT: 1. 4. 2014 Po poslední epizodě, jsem značně zklamán, dojat a rozčílen. Tolik zmařeného potenciálu, ale tolik... Popřít celý seriál během 43 minut se jen tak někomu nepodaří. Tleskám. A ubírám hvězdu.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Na Star Wars jsem byl odkojen. Proto jsem rád, že se konečně kruh uzavřel. Jsem rád za akci, kterou je film naplněn. Jsem rád za zpracování, jakým se Anakin stal Sithem. Jsem rád za epickou hudbu Willamse, kterou podtrhl rozhodující děje na Mustafaru. Příběhově původní trilogii dobíhá pouze v posledních etapách, zač může parádní atmosféra, nicméně celkově je film chudý na komunikaci a dialogy, přesto je lepší než první dva články této nové trilogie.

Počátek (2010)

Nevím, pořád nevím proč. Proč si mě ten film tak nepopsatelně získal. Nolanovu tvorbu sice obdivuju, mám rád filmy, které si s divákem hrají a nutí ho přemýšlet, mám rád, když někdo obsadí Lea do role, která mu opravdu sedne, a miluju Zimmera, přesto by to mohl být klasicky dobře odvedený film, ale není. Když se všechno tohle zkombinuje, tak Počátku můžeme opustit i tu přehnanou chytrost, která občas dává smysl, občas ani po třetím shlédnutí. V Počátku je nejspíš potřeba nevidět jen film, ale tu zhmotněnou podstatu chtíče režiséra v posouvání hranic kinematografie dál a dál. A já mu děkuji. A jako sladký bonus: OST Time od H. Zimmera je bezpochyby jeho vymazleným masterpiecem.

Temný rytíř (2008)

Nepopsatelné. Film stojí, ale nepadá, na postavě úchylného magora Jokera. Heath Ledger se údajně zamkl na měsíc na hotelovém pokoji s komixy o Jokerovi, aby zkoumal jeho psychologii. A výsledek? Brilantní po všech stránkách. Od smíchu, nahánějícího husí kůži,až po jeho historky o tom, jak přišel k jeho jizvám na tváři. Opět zaválel Hans Zimmer se svou hudbou, která nemá konkurenci. Celkem jsem si připravoval dlouhou řeč o tomto filmu, ale on to vlastně ani nepotřebuje, není nic co by Temný rytíř postrádal. Patřil by k té hrstce filmů, která si zaslouží víc než 5 hvězd. EDIT: Své místo na slunci si zanechal i po uvedením třetího dílu do kin, který tuto laťku nepřekonal.

Projekt X (2012)

Bezduchá ničící párty, na které by chtěla být každá náctiletá opilá smažka, ani nemohla mít koncept natáčení než ten, který tvůrci použili. Právě ta se mi líbí. Díky ní je divák blíže. No a pak nezapomeňme na OST od Steva Aokiho a párty může začít. Každý kdo viděl pouhý trailer, nemůže od filmu čekat scénář na úrovni Shawsengu, ergo nemít přehnané nároky.

Sedm (1995)

David je umělec. Mnoho režisérů by obětovalo cokoliv, aby se zapsali do dějin byť jediným filmem, který by léta po premiéře oslovoval lidi stále a stále dokola. Fincher nemusí obětovat nic. Lidí jako on, chápejme, režisérů, je opravdu pouhá hrstka a film Sedm, je toho zářným příkladem. Nuže, uklidněte žaludek, usedněte pohodlně do křesel a hurá na tenhle psychothrillerový, protáhlý a dechberoucí zážítek.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

"To je hnus, velebnosti." Nikam neodcházejte! Dovíte se: kolik lidí umřelo, že někde ve Lhotce fenka porodila 8 štěňat, co budou dělat vaši profesionální neherci ve zdiskretidovaných seriálech, a k tomu si uvaříme nějaký hnus s Láďou Hruškou! No neberte to!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Důkaz pravé kinematografie. 20 let starý film bez zbytečných efektů, postavený na čistém umění, se pořád drží na prvním a druhém místě prestižních žebříčků ČSFD a držet se určitě i nadále bude. Takto si představuji dokonalost. Takto si ji určitě představoval i Frank Darabont, ale pochybuji, že tušil, jak vysokou laťku nastavil na generace dopředu.

Diktátor (2012)

Určitě zajímavé. Sice trochu kontroverznější pro ty znás, kteří tak zcela úplně nebaští Cohenův humor, ale ani to mě neodradilo. A dobře jsem udělal. Bavil jsem se přímo diktátorsky.

Temný rytíř povstal (2012)

Epické - to je to správné slovo. Poslední díl trilogie Nolan nevystavěl na tak skvěle propracované postavě magora, jakou představoval v předchozím filmu tak známý Joker, ale postavil ho na prožitku z chaosu, anarchie, strachu a smrti a to vše zabalil do masky Banea. Smutnou pravdou je, že Batman před kamerou proletí jen zřídka. Pochvalu si zaslouží odvedená práce Hanse Zimmera, hudba dokonale podkresluje jakoukoli scénu, ve které se objeví. Není to druhořadá akce, ale také to není ten Nolan, který mi filmem The Dark Knight otevřel čelist. Přesto vynikající zakončení ságy.