Expanze (2015) (seriál)

Opravdu hodně jsem se snažil dát seriálu šanci, ale po 6 epizodách, do kterých jsem se musel výrazně přemlouvat, a na kterých mě nebavilo zhola nic, jsem to vzdal. Za efekty a hudbu 1* 20%

Barry (2018) (seriál)

Barry začal jako velmi dobrá černá komedie o nájemném zabijákovi, který se rozhodne přestat zabíjet, protože nalezne zalíbení ve spolku začínajících herců. První dvě série byly dost dobré a správně ujeté. Výrazněji jim akorát chyběl trošku nosnější děj. Všechny ostatní nedostatky jako občas málo humoru, docela málo akce a některé nevýrazné charaktery, dokázala v pohodě zamaskovat krátká stopáž jednotlivých epizod a sem tam opravdu povedený gag. Ve třetí sérii však seriál zvážněl a bylo vidět, že z toho Bill Hader chce mít něco víc, než jen černou komedii. Takový svůj Breaking bad. A tak seriál přeměnil v něco vážnějšího a v některých scénách i rádoby artovějšího. Bohužel na to, aby to fungovalo neměl dostatečně nosný děj a ani charaktery (nebo je akorát nedovedl patřičně využít). Ve čtvrté sérii se objevilo pár skvělých humorných scén jako z prvních dvou sérií, ale zároveň přibylo spoustu pouze "artových" epizod a scén, které víc než scény připomínaly obrazy. Někoho tohle experimentování se žánry mohlo bavit, ale mě to zkrátka nebavilo. I přesto že se ze 3. a 4. série vytratilo to co jsem si na seriálu v prvních dvou sériích tak užíval, jejich shlédnutí nelituji. Se samotným finálem seriálu jsem pak spokojený. Bylo svým způsobem dost unikátní a i přesto, že nebylo takové jaké bych si přál, skončil seriál dost důstojně a uspokojivě. Myslím, že je velká škoda, že byl Barry po celou dobu tak dějově chudý a nepracoval lépe s postavami, protože se z toho tématu dalo vykřesat něco mnohem lepšího. 1 .Série 4*   2. Série 4*   3. Série 2-3*   4. Série 2-3*  Celkově 3* 55%

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Ok, tak si to sjedem ještě jednou a začneme rovnou tím nejlepším. Audiovizuálně je tento film naprostá bomba. To jakým neuvěřitelným způsobem reaguje hudba na to co se zrovna děje na plátně a naopak, je naprosto úžasné sledovat. Velice se mi líbí nápad, že každý z paralelních světů má svůj vlastní vizuální styl, které se ještě dost často mísí dohromady. Zabarvením světa jsou pak i znázorňovány emoce postav, což dodává celému prožitku ještě větší hloubku. Při některých scénách je tam však toho všemožného vizuálního chaosu možná až moc, ale to byl nejspíš záměr.  Na co film naopak trošku trpí je fakt, že se jedná jen o první část dvoudílného příběhu. Což má za následek to, že spoustu dějových linek je zde pouze načrtnutých a nevedou k žádnému uspokojivému konci. To samé se týká i srdceryvných rozhovorů, kterých je tu na můj vkus až příliš na to, že vlastně většina zatím k ničemu nevede. Obzvláště pak Miles se svými rodiči řeší celý film pořád dokola jednu a tu samou věc, což působí ke konci už trošku otřepaně.  Podobný problém mám i s Milesem jako takovým, protože na to, že se jedná o hlavního protagonistu filmu, byť né jediného, je jeho charakter hrozně jednoduchý a téměř vůbec se nevyvíjí.  Naštěstí není jediný. Dále mě potom lehce zklamalo, že mě film nedokázal ničím větším překvapit. Prakticky všechno mi dopředu prozradili první dva trailery. Popřípadě potom film samotný, který všechna velká překvapení naznačoval dost okatě dopředu. Ještě se zaslouží zmínit výborně fungující humor a obrovské množství povedených easter eggů. Dlouho jsem přemýšlel jaké hodnocení filmu nakonec udělit, protože se jedná zejména o jednu dlouhou představovačku nových postav a příběhových linií, které budou naplno využity a završeny až v dalším filmu. Na druhou stranu jsem si ale film ohromě užil. A to včetně závěru, který mě hodně navnadil na pokračování, tím že mi dal přesně to co jsem chtěl, i přesto, že na mě nově představená bezprostřední hrozba nepůsobila zdaleka tak děsivě jak autoři zamýšleli. A tak tedy s vírou, že se dalšímu dílu povede načrtnuté dějové linie patřičně využít, možná trošku nadhodnocuji. Slabé 5* 85%

FUBAR (2023) (seriál)

FUBAR se zdál být ze začátku docela fajn oddechovkou, která sice kromě Arnolda nic moc nenabízela, ale když člověk vypnul, tak se na to dalo docela v pohodě koukat. Po několika epizodách mě, ale prvotní optimismus přešel. Příběh a postavy nejsou vůbec zajímavé a jsou vlastně jen směsicí všemožných žánrových klišé. Jinak řečeno přesně víte co se tam bude dít, protože jste všechno viděli už jinde, a s největší pravděpodobností i mnohem lépe zpracované. Humoru je málo a není vůbec vtipný. Akce je taky zoufale málo a je natočená neuvěřitelně amatérsky. O nějakém napětí či zvratu nemůže být vůbec řeč. To vše v kombinaci s téměř hodinovou stopáží jednotlivých epizod z tohoto seriálu dělá ohromnou ztrátu času. Co na tom, že poslední díl nebyl úplně nejhorší a námět na další sérii se mi celkem líbil, když se nejspíš všechno vyřeší hrozně rychle a nezajímavě, stejně jako všechny cliffhangery, které nám podstrkovali v průběhu série. Za mě tedy FUBAR nedoporučuju ani jako clonu k domácím pracem. Ten seriál zkrátka nemá divákovi co nabídnout. Slabé 2* 30% PS: Pokud byste o seriálu přecijen uvažovali tak volte originální znění. Dabing má totiž absolutně příšerný překlad, který zabije většinu vtipů. Spoustu dialogů v něm na sebe ani nenavazuje nebo nedává smysl. Dabéři jsou sice vybraní dobře, ale takhle špatně udělaný překlad jsem už dlouho neslyšel. Titulky jsou přeloženy v pohodě.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Hodně jsem přemýšlel jaké dát filmu nakonec hodnocení. Čtvrtý John Wick totiž nedělá nic vyloženě špatně a při sledování mě bavil určitě víc než trojka. Může za to jak nápadité zasazení akčních sekvencí, tak výborná hudba, ale především naprosto famózní kamera, která je zde naprosto bezkonkurenční. Co je však horší je postava Johna Wicka samotného. Ve filmu se mi zdál velmi nevýrazný. Může za to i fakt, že toho za celý film moc nenamluví, což zejména při návštěvě čínského Continentalu působí velice nepřirozeně. U filmu tohoto typu nelze po příběhové stránce očekávat žádné zázraky, přesto bych však čekal, že se v něm bude dít i něco zajímavějšího než se v něm nakonec děje. Obzvlášť když postupné představování záporáka působí docela dobře. Nakonec je ale příběh hlavních postav naprosto primitivní záležitostí, která dost často postrádá logiku a nahodilé události a podivné motivy postav, obhajuje vždy jednou krátičkou větou. Na čež se váže potom i další výtka a tou je délka filmu, která je například jen o 3 minuty kratší než Společenstvo prstenů, a o 3 minuty delší, než první Avatar. Proč má film s tak primitivním příběhem tak velkou stopáž je mi naprostou záhadou. V poslední hodině už je totiž hodně cítit, že si film už ty nejzajímavější akční nápady vystřílel a teď následuje pořád dokola jen zdlouhavá rutina, kterou na malou chvíli přeruší luxusní pasáž s ohnivou brokovnicí, která je snímána z ptačí perspektivy. Jinak je ale závěrečný akt včetně cesty k němu opravdu docela úmorný. Z těchto důvodů jsem se rozhodl filmu nakonec udělit "jen" silnější 3* 68% PS: Velice mě překvapilo, že se jedná o závěrečný akt příběhu. Zvláštní, že takovou věc nikde nepropagovali.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Film bohužel sází na nostalgii, easter eggy, pěknou animaci a svižné tempo, více než na příběh, vtipnější a neopakující se humor, popřípadně nějakou myšlenku. Takhle je to jen docela fajn animák pro děti, který je ale zaměnitelný s jakýmkoliv jiným, na kterém si krom všudy přítomných pomrknutí nic moc neužijete. 3* 60%

Survivor Česko & Slovensko - Série 2 (2023) (série) odpad!

Robinsonův ostrov byl docela fajn. První série Survivora trpěla na naprosto nekonečné soutěže, na čím dál tím zvětšující se počet bodů, jak přes kopírák, ale pořád měla docela čím zaujmout. Ať už to byli občas zajímavé odměny (Punčochář), nebo souboje kapitánů Braňa a Tomáše. Druhou sérii však zabilo, nejen naprosto nesmyslné genderové pravidlo. Předně už casting nepatřil mezi povedené. Za celou hru se našlo opravdu jen pár lidí z těch 24, kteří se pokoušeli alespoň trošku něco hrát. Absence kapitánů tomu taky nijak nepomohla. Bohužel jakékoli pokusy o nějakou hru byly zabity délkou samotné soutěže. Když totiž vypadává pouze jeden hráč ze dvou kmenů za 5 dní, tak se taky může docela dobře stát, že než vyřadíte osobu, kterou chcete vyřadit bude vám to trvat klidně i 20 dní. A nikdo si nechce velkým tahem poštvat proti sobě lidi, se kterými bude muset žít takhle dlouho v táboře, než dostane další šanci jej vyřadit. Bohužel tenhle problém prouhloubil i fakt, že jsme se nedočkali žádného většího promíchání kmenů tak jako tomu bylo v první sérii. Díky čemuž všechno co se domluvilo v prvních dnech platilo až do sloučení, které proběhlo až 55. den. Tou dobou už ale rozdělenost kmenů byla na tolik zásadní, že nikdo ani neměl důvod měnit svoje strany. Občas sice někdo prohlásil, že už se jedná o individuální hru, ale hra nebyla ani na moment individuální. Snad až potom v posledních 4. hráčích. Ale závěrečné hlasování jasně ukázalo, že původní barvy jsou víc, než cokoli jiného. Zaplať pán bůh za tu jedinou hráčku v kmeni rebelů, která nakonec hlasovala, né podle barvy, ale podle toho kdo si to podle ní více zasloužil. Ale abych jen nehanil občas se našel zajímavý moment, ve kterém někdo použil nějakou výhodu a tím trošku zamíchal kartami. Bohužel vždy jen na maximálně jeden večer. Tu soutěž mám rád (originál) a asi se budu dívat i na další sérii, i když s 2x rychlostí, ale tahle série se fakt hodně nepovedla.

Air: Zrození legendy (2023)

Řemeslně velmi dobře natočený film, který však podle mě nenabízí bohužel příliš zajímavý příběh. Na nedělní odpoledne to asi stačí, ale nic víc od něj nečekejte. 3* 60%

Renfield (2023)

To bylo strašný. Bohužel ne v dobrém slova smyslu. Morbius je oproti tomuhle výborný film. 1* 25%

Bullet Train (2022)

Jeden z nejzábavnějších filmů co jsem za poslední roky viděl. Užil jsem si doslova každičkou minutu. 5* 90%