Už brzy se životy skupiny Čechů a Slováků změní a vy budete mít příležitost sledovat jejich cestu v nejdrsnější reality show světa. Proti sobě se postaví dva kmeny složené z těch nejodvážnějších a nejdrsnějších kandidátů. Jejich dobrodružstvím vás bude opět provázet zkušený Ondřej Novotný. Každý ze soutěžících se postaví jedné z největších výzev svého života a bude čelit neúprosným podmínkám. O hladu, v izolaci a bez civilizačních výdobytků. Budou si muset poradit nejen se svými soupeři, džunglí, nedostatkem potravin a fyzicky náročnými úkoly, ale i sami se sebou. Aby přežili, budou nuceni si vlastnoručně postavit bezpečné přístřeší, založit a udržovat oheň a zajistit si potravu. Čeká je vstup do neznáma, kde se může situace nečekaně změnit každou vteřinu. Survivor Česko & Slovensko 2023 bude fyzicky i psychicky náročnější než předchozí ročníky, plný nových výzev a nečekaných zvratů. Podmínky na ostrově v Dominikánské republice budou drsnější. Soutěžící zakusí opravdový život v divočině na vlastní pěst. Přežije ale jen jeden z nich a ten si odnese 2 500 000 Kč. (TV Nova)

ELBobes

Díky značné kritice valící se ze všech stran a naproti tomu velké oblíbenosti u širokého publika jsem si řekl, že by stálo za to si udělat vlastní pečlivější obrázek o tomto díle a zhodnotit několik momentů/chvil/pravidel atd. 1) Zdlouhavý formát celé série. Vím, že v předchozí sérii byly epizody ještě delší, ale i zde se jedná o podívanou, kdy může člověk občas odejít od monitoru a prakticky nic zásadního nezmešká. Díly protahují zejména zdlouhavé debaty soutěžících, které zároveň nevypadají příliš přirozeně, a také soutěže o odměnu/imunitu, kde se hraje např. na 5 vítězných bodů. Taková soutěž je zřejmě zábavná pro hráče samotné, ale divák sleduje několikrát prakticky to stejné. 2) Dějiště kmenové rady, které je zřejmě kdesi ve studiu, narušuje atmosféru ostrova a klasický příchod s pochodní na místo kmenové rady (jak je to u amerického Survivora), by pravděpodobně působil lépe. 3) Komentář Ondry Novotného během soutěží není nikterak barvitý a neustále omílá to samé. Slovo "platforma" mi asi bude znít v uších ještě dlouho. Mimoto je ale třeba ocenit obratnost, orientaci a přehled u Ondrova moderování kmenové rady nebo při zhodnocení aktuální situace před soutěží. 4) Genderové pravidlo. Zde asi bylo největší chybou, že o tomto pravidle jsme se zřejmě vůbec dozvědět neměli, ale díky soutěžícímu Jirkovi, jsme se o pravidle dozvědět museli. Stejný počet žen a mužů by, dle mého, měl být hlavně na začátku, případně nám mělo být předem sděleno, že počty obou pohlaví budou v soutěži neustále vyvážené. 5) Epizody dříve na Voyo. Tento problém se netýká Survivora samotného, ale spíše televize Nova, která se až zoufale snaží dohnat diváky na jejich Voyo portál, kde si mohou pustit epizodu o týden dříve. Jelikož na diváky, kteří Voyo nemají, se příliš ohledu nebere, já jakožto nepředplatitel této „platformy“ :D jsem se dozvěděl například v novinek.cz, kdo vypadl dříve, než jsem mohl daný díl zhlédnout. 6) Komunikace s domovem se objevovala až v příliš mnoho odměnách. Zde se tvůrci snaží na můj vkus vytěžit až příliš z emocí soutěžících, kteří ztrácí kontakt s domovem a každý hovor/zpráva/video z domova vyvolá pocity, na které v běžném životě nejsme zvyklí. Nicméně musím uznat, že opravdovost a pocit sounáležitosti zde pracoval skvěle a jedenkrát i nechyběly slzičky. 7) Pobyt na ostrově je až příliš dlouhý. Více než 70 dní na ostrově je opravdu hodně, s čímž souvisí hne první bod, o kterém jsem psal – zdlouhavý formát celé série. Neplatí to tedy jen pro diváky, ale dle mého i pro soutěžící. 8) Duely po hlasování na kmenové radě jsou za mě pěkným zpestřením oproti americké verzi, kde duely nejsou, a osoby se tak musejí spoléhat jen na sociální hru, či vyhranou (nebo nalezenou) imunitu. //// Vítěz si to za mě zasloužil více než kdokoli jiný. A to zejména díky 6 vyhraným duelům, které beru jako pozitivní aspekt soutěže. I zde totiž kromě fyzické síly a umu, musí hráč zvládnout obrovský psychický tlak, který se na pokraji vyřazení zajisté dostaví. Proslov vítěze k porotě byl skvělý. //// Celkově se tedy jedná o fajn reality show, kterou, ač má několik negativ, člověk musí i tak ocenit. () (méně) (více)

Foxhound#1

Po shlédnutí první epizody se nemohu ubránit dojmu, že z recenzí a ohlasu diváků si tvůrci neodnesli NIC, ale lautr nic, čím by tu druhou řadu mohli vylepšit. První epizoda měla skoro 2 hodiny, fajn říkám si že to bude i s vatou na reklamy. Omyl, odvysíláno vcelku, čili příští epizody budou mít dva a půl hodinovou dotaci a do toho naflákáme nejmíň 4 reklamy. Bohužel ten obsah je stále stejná agónie, spousta balastu, který by se dal vystříhat aby z toho byla stravitelná epizoda na hodinku s obsahem 3 dnů na ostrově. Ne, soutěž opět rozfrcaná na 6 kol a nijak nestříhaná, opičí dráhy stále na jedno brdo. A soutěžící? "Hvězdy" tradičně sestaveny z odpadu internetové scény, čest výjimkám (Švanci) a "prostý lid" zaplněn z poloviny dalšími pseudocelebritami z instáče či fejkových reality show. Mimochodem stále budu srovnávat s originálním a opravdu NEJTĚŽŠÍ reality show, i když víme že tohle je nějaký turecký fejk z wishe. Vážně v originálu dostaly kmeny připravený květináč na ohniště, spoustu prken na stavbu přístřešku, deky a mikiny? Že jsem si nikdy nevšim. Zatím nechám bez dalšího hodnocení, ale jestli se to dostane na moje 2* první série, tak to bude zázrak. FEW MOMENTS LATER ... po nějakých 12 dílech je jasno, je to ještě větší trapárna než posledně. Neskutečně netahované, na 1,5 hodiny dostanete jen souboj o imunitu nebo jen souboj o odměnu a k tomu nějakou omáčku. Gender pravidlo vyřazování, taková PÍČOVINA!!! Ne přátelé, myslel jsem, že víc zkurvit to nelze, ale produkce mi dokázala opak. EDIT OK po vychladnutí mi to nedalo a nějak jsem to zkouknul skoro až do konce, ale vlastně jsem samotné finále neviděl - vřelé díky za FUCK YO a spoilerování na burešdnes.cz, i tak musím uznat, že se to proti loňsku nakonec trochu posunulo k lepšímu. ()

phoenixer

Skvělá práce ve střižně. Onřej Novotný konečně nezní jako po lobotomii, ačkoliv ta postprodukce stále dělá příšerné drama tam kde není a přetváří realitu do exkrementů. Druhá série je sice o něco málo lepší než první, protože se částečně poučili z chyb, ale další nové chyby produkce opět vytváří. Absolutně nepochopitelná součást "nových" pravidel jako třeba genderově vyvážené kmeny. Na papíře ten cast vypadal docela zajímavě, ale po pár epizodách nevim komu bych to přál vyhrát. ()

hirnlego odpad!

Spíš je to pošetilost starého člověka, ale já mám pocit, že Survivor Česko & Slovensko 2 má tu nádhernou vlastnost, že lidské "komu to nejvíc přát" zgruntu mění na "komu to nejvíc nepřát" (že to dotyčná osoba nakonec i vyhraje, je už jen taková povedzme čerešnička). Nesympatický casting první série ×2 + nudnost. Finále jak v Kostce se nekonalo (tentokrát by pro změnu potěšilo), Milan Šebek padl za oběť agresivní ufňukaný fetce a svět se točí dál. Tak ještěže se na poslední chvíli stala svině i z Johany a nemusím přehodnocovat svůj vztah k ženám (jako Milan). /Vztah k Ondřejovi nicméně přehodnocen/ Vzhledem k neschopnosti pochopit, jak mohl vyhrát ten odpad, je to tedy odpad<3 ... Akorát nevim, jestli další řadu psychicky zvládnu s vědomím rizika, že zas budu sledovat vzestup nějaký podobný babišovský fňukny. Ondro plz. ()

kingik odpad!

Na ostrově přijde na jednoho taková sexuální nouze, že by si to milerád rozdal i s pásovcem. Povinná příručka rad Robinsona Crusoea, jak přežít mezi bandou nadržených zkrachovalců, tentokrát nemá v zavazadlech místo. Východiskem pro nadržené jedince je sklenice medu, kdy se v ní smočí pánská chlouba a namaže se zevní ženský genitál, následně se vydá každý účastník na termitiště, aby na druhý den už po libidu nebylo ani památky. Přežít vlastní sexuální frustraci pomohou denní žertovné hry. Nejvíce se místní sebranka frotérů těší na kontaktní přetlačovanou a cokoliv, kdy se vybraní jedinci třou o sebe. Naopak nejsou v žádném případě povoleny velmi žádané hry na záháněnou a schovávanou, které preferují hlavně ženské účastnice, které propagují neupravený zevnějšek a pravěkou krásu bez líčidel. Uřvaný a maximálně odporný a hlavně zcela bezvýznamný moderátor, kterému Nova umožnila válet se v luxusu, pak jen korunuje zralou debilitu a bolestnost celého dění. Malebný ostrov si po odjezdu takovéto primitivní party ryzích hledačů úspěchu a zviditelnění oddechne. A rozhodně si nebude přát další várku soutěžících v nové sezóně. 0/10 ()

• Ve 31. epizodě Martin při výhře nad Johanou v duelu zařve: „Toto je Sparta!“ jako ve filmu 300: Bitva u Thermopyl (2006). Martin tento pokřik používá v pořadu opakovaně, většinou v případech, kdy něco vyhraje. (griph)
  • Kmen hrdinů má červené šátky a kmen rebelů modré. V americké verzi to bylo přesně naopak. (Zix.)