Čistá duše (2001)

Velmi dojemný příběh. Není to sice film, z kterýho se posadíte na zadek, ale určitě vás to nějakým způsobem zasáhne. Vžil jsem se do hlavní postavy jako snad nikdy a za to může především Russell Crowe, který mě přesvědčil, že je výborný herec, který dokáže zahrát jakoukoliv roli. „Žral“ jsem mu to od prvního až po poslední příklad ve filmu. Málokdy se povede udržet ve mě napětí po celý příběh a čekat celý upocený na závěr filmu. Čisté duši se to povedlo na jedničku. Závěr byl skvělý a velmi emociální, který jsem si užil i s jednou slzičkou.

Gangy New Yorku (2002)

V první polovině filmu jsem nechci říct, že nudil, ale chybělo tam nějaké to větší napětí. Jediné co mi uvízlo v mozkových bunkách z první poloviny filmu tak je velká bitva na začátku a výkon Day-Lewise, kde mi přišlo že s přehledem zastínil známějšího kolegu Di Capria. Ale co začala druhá polovina filmu, tak děj začal mít velmi dobré grády a napětí vstoupalo, ale bohužel zas spadlo závěrem, které mělo být vrcholem filmu. Závěr mi přišel moc urychlený na to jak je film dlouhý a probíraný do detailu. Něco jsem si sice jen vzal k srdci z tohoto filmu a to je historie New Yorkeru, která byla skvěle představená režisérem Scorsesem, nevím zda-li by ji dokázal někdo představit lépe než on.

Gauneři (1992)

„Já vám povím příběh“ Už vím od čeho se odvíjí všechna ta díla, které stvořil Tarantino. Konečně jsem se k tomu dostal spatřit to první „velké“ dílo. Viděl jsem od Tarantina dost filmů a Gauneři určitě patří k tomu lepšímu, o tom není sporu. Pro mě osobně je Tarantino vůbec jeden z nejlepších ve svém oboru, ale zde lze vidět, že tohle je ještě taková rozcvička předtím co přijde. Gauneři mi přišli jako předkrm a jako hlavní chod se podává Pulp Fiction. Dialogy jsou jako vždy nesmírně prosté, výborně zahrané a zajímavé. Tarantino je schopný vystačit si s garáží a s pár chlápkama ve smokingu, to je celé. Pro mě osobně nejvtipnější scéna mučení pana policisty, samozřejmě příběhem zazní spousty výborných hlášek, ale stále mi k tomu něco chybí. Asi mě Tarantino svými filmy rozmazlil natolik, že jsem čekal něco opravdu speciálního, ale to se nestalo.

Voda pro slony (2011)

Když zde píšu mé hodnocení stále mi ještě hrají závěrečné titulky s úžasným soundtracktem, který film doprovázel po celou dobu. Film se odehrává v prostředí, které je na jednu stranu nesmírně krásné a barevné, ale na druhou stranu neskutečně kruté . Film mi přišel, že měl již od prvních minut dobré tempo, jednoduché vysvětlení, žádné dlouhé dialogy a hned se šlo na věc. Přesto mi přišlo, že mezi našima hlavníma hrdličkama chemie nefungovala tak jak má. Waltz ten zahrál zaporáka na výbornou a kdo ho v tomhle filmu bude nenávidět za postavu, kterou hraje a zárověn milovat za to jak ji hraje tak přesně ví co tím mám na mysli. On a slonice Rossie drží film tam kde má být a to mi stačilo. Ještě zmínim, že u Pattinsona mi přišlo, jako by byl ještě jedním zubem upír, hraje moc identicky at už má jakoukoliv roli. Film mě i přes málo výhrad více než bavil a dostal jsem přesně to co jsem očekával.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Tento film jsem odkládal tak dlouho jak to jen šlo. Nevím čím to, ale na tento typ filmu jsem neměl chut ani náladu. Těsně po zhlédnutí mám k filmu neutrální postoj. Filmařina je to samozřejmě více než dobrá a Gordon-Lewith každým filmem roste. Nejvíc mě potěšila scéna s Brucem (jatka) a dá se říci, že kromě závěru to byl vrchol filmu, který jsem si náležitě vychutnal, ale bohužel jen tyhle dvě scény staly za zhlédnutí Loopera. Příběh a celkově zápletka v celku dost zajímavá, ale není to šálek mé kávy. Looper se jen tak neztratí a má určitě mnoho fanoušků, ale já mezi ně nepatřím.

Nic nás nerozdělí (2012)

Ani přesně nevím co k tomu napsat, zní to až neuvěřitelně pohádkově, ale budiž je to podle pravdy a je úžasný vědět, že příběhy s dobrým koncem se občas objeví i mezi námi obyčejnými smrtelníky. Naomi moc nemusím, ale nominace na Oscara zasloužená. Mcgregor ten mě nezklame snad nikdy a ostatní členové rodiny si též odehráli svoje. Imposible mi neskutečně rychle uteklo a tak to má být, přesto sem tam trošku film malinko ztrácel, například když začala část s Mcgregorem, ale to bylo dáno scénářem. Film hodnotím třemi hvězdami jako dobrý film, který bych v budoucnu s radostí znova zhlédnul.