Čistá duše

• SK název

Čistá duša

Drama / Životopisný

USA, 2001, 135 min

Oscar 4 : Nejlepší film, Režie, Herečka VR - Jennifer Connelly, Scénář - A + 4 nominace: Herec HR - Russell Crowe, Střih, Masky, Hudba(31.3.2003)

To je jednoduchá rovnice, profesore Nashi. Skvělý Russel Crowe + skvělá Jennifer Connelly + skvělý scenář + nádherná Hornerova hudba + slušná Howardova režie = výborný film. Jak říkám, profesore Nashi, jsou to jednoduché počty.(17.7.2002)

Popravdě - čekala jsem víc. Ano - Russel Crowe hraje fantasticky, Jennifer Connelly také a ani k ostatním hercům nemůžu mít výhrady, ale ... od filmu, který dostal Oscara bych čekala trošku jinačí vyprávění. Je pravda, že život Johna Nashe nebyl opravdu tuctový, ale je to přesně ten film, na který akademici slyší. Je sice technicky skvělý, od hudby po kameru, ale ničím nevybočuje z řady jiných, také dobře natočených životopisných filmů, chybí mi tu některé blíže těžko specifikovatelné věci.(1.12.2003)

Ron Howard je skvělý řemeslník, umí film odít do hávu velkolepého a vkusného a umí si objednat i slušnou hudbu. Russel Crowe je podle mě směšná figurka, která ani omylem, není alkoholik, vždyť může přestat kdy se mu zachce (hahaha). Nicméně dovede ze sebe dostat kus hereckého výkonu, když je to třeba. Jennifer Connely - omlouvám se za to, že jsem kdysi tvrdil že neumí hrát a není ani moc hezká:) Zkrátka a dobře - Čistá Duše stojí za podívání, s patřičnými odstupy i několikeré, ale nejlepší film roku? Hey, guys, come on, you canť mean this...(30.7.2006)

Film, který chytí za srdce, nejenom kvůli tomu, že je based on the true story. Je jenom škoda, že geniální lidé jsou často nepochopitelní a neuchopitelní. Měl jsem takový pocit u diváků v kině, dobrá třetina šla na ten film nevím proč. A ještě něco: když jsem vcházel do kina, měl jsem hlad. Ten mě v průběhu snímku dokonale přešel...(8.8.2002)

Obávám se, že po shlédnutí tohoto filmu si už nikdy nebudu jistý, co je skutečnost a co je jen výplod mé fantazie. Je ČSFD skutečná? Viděl jsem vůbec tenhle film? :) Pokud je tento film skutečný :), tak tedy musím pochválit Russela Crowea a Jennifer Connelly, neboť oba předvedli skvělé výkony.(15.10.2003)

Film ušitý poctivě, ale cíleně pro Akademii. 70% Zajímavé komentáře: jahol, Laurent, AND1(15.12.2005)

Film o skutečném člověku, géniovi, který si vymyslel vlastní svět, kde byl přesně tím čim v hloubi duše chtěl. Jeho těžký život génia, kterému pomáhala nejvíc ze všech jeho vůle společně s jeho oddanou manželkou (Jennifer Connelly). John Nash, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, kterého v tomto filmu úžasně ztvárnil a převtělil se do něj Russell Crowe, je důkaz toho jaká je vzdálenost mezi genialitou a šílenstvím. Ron Howard není můj nijak oblíbený režisér, ale musím uznat, že tento film zvládl bravůrně. Způsob jakým nám ukaže co Nash vidí(zvýrazňuje písmena, kódy apod.) je přesně to co mi často ve filmu chybí. Pan Nash si zaslouží Nobelovu cenu a nakonec dosáhl i uznání o kterém snil. Každý kdo viděl tento film mu to jistě přeje.PS: po zjištění trochu víc o hlavní postavě mě neuvěřitelně rozčílil fakt, že Ron Howard nám představuje skrz Russella Crowea úplně jiného muže, matematika a ekonoma, než je ve skutečnosti, což ubírá na "natočeno podle skutečné události".(23.4.2005)

Dalsi vyborny Howarduv film – Crowe toho Oscara mel preci jen asi dostat. Sice opet trosku zbytecny sentimentalni zaver, ale to uz k filmum Rona Howarda asi patri.(27.7.2002)

Čistá duše je neskutečně působivý příběh o lidské odvaze a touze dokázat něco opravdu originálního a velkého. Je to taková sonda do života psychicky narušeného génia, kterého jsem si na první pohled i tak musel zamilovat. To nejhezčí na tom všem je, že to je podle pravdy a že se takové životní příběhy skutečně po světě dějí. Občas bych chtěl být součástí takového příběhu a díky tomuto filmu jsem také byl. Poprvé když jsem tento film viděl, zamiloval jsem si ho tak, že jsem na něj nedokázal dlouhou dobu zapomenout. Je to neskutečně VELIKÝ příběh. Protože když nad tím tak přemýšlím, kolik životů už jsem takto viděl, a s kolika jsem mohl sympatizovat, tak prostě John Nash s převahou vyhrává první místo a myslím, že ho nikdy neztratí. I když, nikdy neříkej nikdy. Hluboká to myšlenka. Každopádně Russell Crowe zahrál svojí postavu dokonale. Já si jí prostě okamžitě zamiloval a ten konec pro mě byl něco jako příchod před branu Nebeskou. Až tak moc jsem to prožil. Čistá duše je prostě film, na který se nazapomíná. Který přes svojí temnou hloubku je vlastně dobrý a přívětivý. Až tak mocný je.(7.9.2008)

Tenhle film vytáhnul nahoru herecký výkon Russella Crowea, bez něj by byl zapadl do dlouhé řady mírně nadprůměrných dramat, jakých jsou spousty. Na Čistou duši se určitě vyplatí podívat, děj je poměrně zajímavý, takže ty dvě hodiny a kousek uběhnou docela rychle, ale velmi pochybuji o tom, že na někoho udělá takový dojem, aby na ni po čase vzpomínal a obdivoval ji. Na to jí chybí buď silnější závěr (v tomto směru se mi zdál nejlepší moment asi v půlce stopáže, když se divák dozví vy víte co, poslední půlhodinu už to jenom tak nějak doznívá, negraduje), nebo osobitější režie - Ron Howard je sice velmi dobrý řemeslník, ale stále jenom řemeslník. 7/10(9.9.2008)

Rozpočet $58miliónovTržby USA $170,742,341Tržby Celosvetovo $313,542,341Famózny film s bravúrnym hereckým predstavením v podaní hercov ako Russell Crowe a Jennifer Connely. Od Rona Howard to je jednoznačne najlepší film čo natočil. V tomto filme všetko funguje(kamera, hudba) a nesmierne ľadí. /videl v kine: 100%/(18.5.2005)

Russel Crowe (už to kdysi kdosi říkal) dostal Oscara předčasně. Nechápal jsem proč ho dostal za Gladiátora (v té době nominace Hankse za Trosečníka) a nechápal jsem, proč ho nedostal za Čistou duši (politické rozhodnutí pro Washingtona za Training Day). Croweův výkon v Čisté duši je skutečně fenomenální. Je velmi přesný v různých polohách a dává důraz na každý detail. Nádherná je hudba Jamese Hornera - především v okamžicích, kdy je v hlavní roli matematika či luštění kódů. A scénáristu bych ještě pochválil za zajímavý "úkrok stranou" - aneb jak může i tzv. skutečný příběh překvapit. Jinak souhlasím s názory, že Oscar pro film a režiséra byl nespravedlivý - měl to dostat Pán prstenů.(15.12.2003)

Velmi podařený životopisný film (postavený na tradičních základech amerického přístupu k životu a světu). Profesor Cyril Höschl jednou na jedné své přednášce říkal, že se osobně na nějaké konferenci v zahraničí s profesorem Nashem setkal a že ve skutečnosti nepůsobí tak charismaticky a oslnivě jako ve filmu Čistá duše. A tak to má asi v amerických životopisných velkofilmech být...(25.7.2007)

Nemám co dodat .. nádhera!(24.5.2008)

Perfektně zahraný chladný kalkul bez duše. Howard si vše zidealizoval (hlavně v charakterizaci postav) jak to jen šlo a natočil technicky perfektní řemeslnou podívanou. Bohužel nic víc v tom není a to je docela škoda.(26.8.2006)

rozpocet $58 million trzby celosvetovo $313,542,341(11.11.2006)

Briliantné........ Hanba mi !!!!!!!!!!!! Tento film som si chcel pozrieť už veľmi dávno, no stále som si našiel dôvod si ho nepozrieť čo bola obrovská chyba. Famózne herecké výkony na čele s Russellom Crowom, úžasný scenár, soundtrack a obdivu vhodná režisérska práca Rona Howarda, presne takáto je Beautiful Mind.(3.12.2011)

Dráma nie AKO vyseknutá, ale VYSEKNUTÁ podľa amerických a oscarových šablón. Pre mnohých "americky nestráviteľné", ale... zachraňovaná režijným Howardovým umením, kúzelnými scénami (súhvezdia) a hereckými výkonmi. Hlavne Crowea - má sa za to, že získal Oscara o rok predčasne (GLADIÁTOR) a "skutočne" si ho zaslúžil práve až za ČISTÚ DUŠU, za ktorú bol však "len" nominovaný. Jennifer Connellyová (PHENOMENA) je krásna a verná (a to túto "herečku" nemám v láske) a zaujímavé (ale pozor, veľmi zradné) úlohy dostali Ed Harris s Paulom Bettanym. Kino Považan 2002(13.1.2005)

Když se pohnutí mysli spojí s úžasným dramatem, dostaví se u mě dojetí, úsměv a pocit dokonalé komplexnosti. Přestože stopáž letící přes dvě hodiny trochu rozmázne konečné dojmy, stala se z Čisté duše překvapivě nadčasová záležitost, která se při poslechu Hornerova soundtracku vrací věčně živá a pulzující.(14.1.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47