Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (3)

plakát

Žabák Ribit (2014) 

Jako pohádka pro děti to asi může fungovat, animace sice není žádný Dreamworks, ale není to tak hrozné. Co mi vadilo nejvíce byla do očí bijící nerealističnost. Hlavní postavy jsou šípová žába (ve skutečnosti měřící 1-6cm) a poletucha (která je ve skutečnosti minimálně 10x větší), ale ve filmu jsou oba stejně velcí. Žáby se pohybují pomalu, veverky zase velmi rychle, no ve filmu jsou stejně rychlí. A co třeba leopardí mláďata skákající vysoko v korunách stromů? Dále je tu netopýr, co chce sežrat jedovatou žábu, tedy po tom, co si s ní 5 minut povídá. Nebo krokodýl, který má také zálusk na několik cm velkou žábu a samozřejmě svůj útok musí také ohlásit 5 minutovou řečí (režisér asi nikdy neviděl lovit krokodýla). Vypadá to jako kdyby si brali inspiraci z akčních filmů - "já vím, že tě můžu okamžitě zastřelit, ale nejdřív ti vyložím celý můj plán a potom tě nechám utéct". No a aby toho nebylo málo, tak žába a veverka se do sebe zamilují (evidentně je veverka jediné zvíře, kterému nevadí žabí jed).

plakát

Dárce (2014) 

Říkám si, kdybych nečetl knihu, jestli bych z toho filmu něco měl. Ve filmu chybí plno zásadních věcí, které jsou pro pochopení jejich světa důležité. Ten konec byl obzvláště divný, knižní zakončení je sice podobné, ale rozhodně není takto jednoznačné (což mu je mnohými vyčítáno). Herecké výkony byly hodně slabé a jejich chování naprosto nepřirozené. Nějak mě nedokázaly vtáhnout do děje a uvěřit příběhu. A předat nějaké "poselství" se filmu také nepodařilo. Hodnocení - kniha 80%, film 35%.

plakát

Filosofové (2013) 

Bunkr, kde by mohli přežít 1 rok při jaderné katastrofě by jim stejně nepomohl, zamoření po roce nezmizí. A filozofovat o takové situaci je trochu mimo. Na zaměstnání by v té chvíli vůbec nezáleželo, ale spíše na vlastnostech jednotlivých lidí, protože by spolu museli vydržet zavření v bunkru odříznutí od světa, trpící ponorkovou nemocí. A i kdyby byli všichni velmi společenští, monogamní (s vyváženým poměrem mužů a žen) flegmatici, které nic nerozhodí, tak stejně stačí jedna malá událost a vše jde do kopru. Nehledě na to, že v bunkru neměli žádné sazenice, semínka atd., kterými by mohli získat obživu v "prázdném" světě. A to pořád neberu v úvahu věci, jako nukleární zimu, mutace, viry a bakterie... Námět sice zajímavý, ale provedení postrádá logiku.