Megamysl (2010)

Překvapivě moc hezká pohádka tentokrát z pohledu padoucha. 70%

Gladiátor (2000)

Podle mého názoru je Maximus Crowova nejlepší role a rozhodně i Phoenix jako Commodus naprosto zazářil. Příběh je dojemný stejně tak, jako je plný akce a skvělých gladiátorských soubojů, ačkoliv nesmím zapomenout ani na bitvu na začátku filmu. K tomu všemu ještě skvělý soundtrack.

Pláč sovy (2009)

Nic moc. Vůbec jsem nevěděla, co si o těch lidech mám myslet a ani jedna postava nezískala moje sympatie. Začátek sice vypadal celkem slibně, ačkoliv nevím, kam dala Jenny rozum, když pozvala šmíráka k sobě domů a pak se do něj zamilovala tak, až si kvůli němu vzala život...jednoduše jsem chvílemi nevěděla, kdo z nich je větší blázen.

Zabij mě něžně (2002)

To že Adamova "sestra" bude mít ve všem prsty bylo jasné už od první chvíle co se objevila na scéně, což způsobilo ten slabší konec. Jinak Fiennes získal moje sympatie a tím tajemným pohledem si mě tak nějak dostal na svoji stranu, takže jsem celou dobu věřila, že je sice drsňák, ale ne vrah. Ačkoliv je to hodnocené jako průměr mě to příjemně překvapilo.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Po slabším druhém dílu přichází o mnoho lepší trojka tentokrát s trochou dinosaurů. Příběh sice už není tak dojemný jako jednička, ale i tak má něco do sebe. Především přináší mnohem více zábavy a to nejen v podobě veverek (přiznejme si, že už jsou trošku ohrané, ačkoliv na děti to stále zabírá dokonale), ale především díky nové postavě Bucka. Za nelepší scénu považuji tu s plynem smíchu, kdy se opravdu bavilo celé kino. 70%

Chuckyho nevěsta (1998)

No moc nechápu, co měli ty plastové souložící panenky znamenat. Poměrně se mi líbil první díl (Dětská hra), kde je v celku jasné o co jde. Převtělený zločinec se za pomoci dítěte snaží najít cestu k lidskému tělu. ALE o co jde v Chuckyho nevěstě? Pro mě to bylo něco jako: posedlá ženská - vražda - posedlá panenka - vražda - soulož panenek - další vražda ...a tak to jde pořád dokola. Hodně slabé.

Troja (2004)

Film hodnotím 5* už jen kvůli tomu, že je plný skvělých a pro mě oblíbených herců. Pitt, Bloom, Bean, O´Toole jsou skvělí. Dále krásný soundtrack (především závěrečná píseň Remember Me), působivý souboj dvou hlavních hrdinů a v neposlední řadě nádherná Diane Kruger v roli Heleny.

Útok z hlubin (1999)

Pokud vypneme mozek, můžeme získat poměrně slušný filmový zážitek. Hodně povedených akčních scén, trochu černého humoru a co se týče přeživších, tak i nečekaný konec. Za nejpovedenější scénu považuji tu, kdy Samuel L. Jackson pronáší srdceryvný projev o vzájemné pomoci a spolupráci. Všichni čekáme na scénu plnou citového klišé, ale ejhle najednou se vynoří žralok a roztrhne Samuela vejpůl.

Hra (1997)

Film o tom, jak sobeckého milionáře, který má na co si vzpomene a je znuděný vlastním životem, naučí "vidět". Perfektní práce s napětím, které nepolevuje a vyvrcholí šokujícím koncem. Škoda, že ten skvělý pocit překvapení lze zažít jen jednou.