Dolittle (2020)

**-***. Pěkná pohádka pro děti do 10 let, z které se ale dalo vymáčknout po hříchu víc, než jen roztomilá digitální zvířátka a pomálu sterilních vtípků. Docela dobré herecké obsazení nevyužito. A jako záporák by tam seděl někdo výraznější, např. Depp.

1917 (2019)

Zachraňte vojína Ryana v první světové ...

Pod vodou (2020)

Čistokrevný béčkový sci-fi thriller, který se, chvilka napětí, odehrává pod vodou. Ano, opravdu celý, takže nespatříte denní světlo. A některé z postav už nikdy. Sice vám děj nenechá vydechnout od první minuty, ale ve finále tam není nic vyjměčného. Prostě klasika survival thriller. Dal bych **, ale ti z vás, kteří mají slabost pro podvodní tematiku anebo holky v mokrých plavkách, tak musí dát ***. PS: Nutno vidět na velkém plátně v potemnělém kině, ideálně když půjdete do kina a ještě zmoknete... Have fun. (SPOILER: Ne, ani tady se Kristen neusmála, ani jednou. Tedy, ne že by při plazení v klaustrofobické jeskyni, po krk ve vodě, když narazíte z půl metru na civějící obličej vaši mrtvé zasypané kolegyně, byl k tomu důvod, /i když si to obecně některé kolegyně občas zaslouží/... ale ne, neusmála....)

Na nože (2019)

Svěží variace na Vraždu v Orientexpressu Agáty Christie. První polovina, hravá odlehčená "detektivka", je o něco lepší než polovina druhá, kde už je každému víceméně jasné jak jsou rozdány karty, a je pak spíše "obyčejnou" parodii na detektnivní příběhy. Část s "donutem" je kouzelná. Finální "rozluštění případu", pojaté stylem jako v Hercule Poirotovi , je už pak se závěrečnou blicí scénou třešničkou na dortu. Chtělo by to více spád ke konci a možná více humoru. ****

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Krásně zaobalený maglajz. ** I když StarWars, tak vlastně banální příběh Romea a Julie, kterým není souzeno být spolu. Ale navlečený do maglajzu nelogického chování postav, děje vysvetlujícího předchozí, opět nelogické, chování postav z dřívějška, rádoby uzavírající slavnou ságu. To celé zaobaleno do líbivého digibordelu stříleček a akčních auto-pardon-raketo honiček. Slušno ale dodat, že se na to koukalo dobře. Zvláště v 3D na plátně, tj. kdo si tohle upirátí ve špatné kopii kinoripu, tak se připraví o to jediné, co film má.

Vlastníci (2019)

Mrazivě pravdivá karikatura dneška. Minimalistická komedie, chcete-li, tragikomedie.

Joker (2019)

Prostě mě to nebavilo. Nehodnotím, nedokoukáno.

Terminátor: Temný osud (2019)

***-**** dobrá tradiční akce, prostě Termoš. Logiku moc není třeba hledat. První část filmu, než se objeví Arnie, je ale slabší.

Ad Astra (2019)

Nejsem schopen ohvězdičkovat. Těšil jsem se na Scifi/thriller/dobrodružný, tak jak je uvedeno v žánru. Místo toho je to psychologický monolog a přemítání o smyslu života hlavní postavy a smyslu vůbec. Jo a děje se to ve vesmíru. Není špatný film, vizuál super a tak, ale fakt jsem šel na jiný film, než dostal.