Pán času - Chichot (2023) (epizoda)

Když je to takový díl o hraní, tak si zahrajeme takovou hru. Se spoilery si netřeba lámat hlavu. Zkuste přijít, která z následující událostí se v tomto dílu nestala. Napovím, že jsou jen tři, zbytek v téhle kolosální kupě hnoje opravdu stal: • jsou zmíněni vegani • Tardis má plošinu pro vozíčkáře • Doktor je binární • objeví se nový sympatický doktor • finální souboj s bossem je házení si míčkem • je tam silná vedlejší mužská postava • záporňák je rasista • když doktor umírá, všechny to hrozné zasáhne • Tennant zůstane na střídačce, až půjde nová řada do kopru, aby zatáhl za záchranou brzdu.   Good Luck. I am out.

Loki - Srdce TVA (2023) (epizoda)

Naštěstí díl o IT Crowd zachraňuje konec. Ale chce to víc Lokiho...

Pán času - Zvíře z hvězd (2023) (epizoda)

BBC je prostě nemocná a to hodně. Protože zprznit tak dobrý seriál jako byl Doctor Who, to  může udělat jen nějaký duševní mrzák. Tenhle díl tomu prostě dává korunu. Ano, sice se vrátil Tennant a Dona, ale jen proto, aby se pošlapalo vše, co předtím společně vybudovaly a čím byly jejich díly nejlepší. Začněme tím, že T. Davies naservíroval zcela tuctový příběh, který lze prokouknout už v prvních minutách. Žádná velká zápletka, nic dlouze a skryté budovaného. Vše se odhalí během pár minut. Žádný wow efekt jako dříve. Mimozemšťané působí tuctově jak z Power Rangerů, celé to působí, jako když kostýmy vyráběly z toho, co se našlo v kontejneru za studiem. Ale úplně třešničkou na dortu je woke propaganda, která si tady vůbec nebere servítky a je jedno, že v příběhu nejsou podstatné, ani že nedávají smysl, prostě se tam nacpou, protože BBC! Kde jinde totiž uvidíte: • vozíčkář součástí UNIT, který sice nevyjede ani blbé schody, ale zato je vybavený raketometem! • pákistánsky voják, co má místo helmy neprůstřelný turban! • U mimozemšťana se primárně řeší, jakým zájmenem ho oslovit •  woman power - chlap nic vyřešit nedokáže, ženská to vyřeší lusknutím prstu • všechno vyřeší nonbinary ex machina - protože bez nich by svět nemohl existovat. Celý tenhle díl působí jak prst v krku.

Loki - 1893 (2023) (epizoda)

Tak si říkám, že by se pro roli Kanga jen těžko sháněl méně charismatický a horší herec než je Jonathan Majors. Snad jedině že by místo něj hrála Jada Smith. Ten člověk prostě neumí vůbec hrát a je tak neuvěřitelně nesympatický a protivný, že to kazí celý díl. Sylvie se taky jen náhodně ukáže, aby si mohla zašermovat, a zase zmizne bůhví kam. Proč?

Loki - Bídák Brad (2023) (epizoda)

Hned na začátku dílu jsem nepobírala, proč jdou po "Bradovi", proč vlastně shánějí Sylvii...na vysvětlování není čas, prostě konec se blíží a to vysvětluje všechno. Ale bylo fajn vidět, že Loki má taky i jiné schopnosti, než jen pohazování vlasů a panické pobýhání sem a tam. To dává připomenout, že je to taky bůh (kteýr se oblíká jinak) a jen úředník s nevkusným ohozem.

Loki - Ouroboros (2023) (epizoda)

Vypadá to nadějně, ale po první sérii, která také začínala slibně, už ve mě hlodá červík nedůvěry. Trochu mi vadí divné prostřihy a vlastně ani moc nechápu, proč má Loki tak nahnáno za závěru první série, když se zatím vlastně ještě nic nestalo. Paradoxně se mi víc začíná zamlouvat postava Owena Wilsona, který (a nechce se mi věřit, že to píšu) hraje lépe než Hiddleston. Tak uvidíme, jestli se to celé zase nepodělá, jakmile do toho hodí vidle Sylvie..

Mulan (2020)

Osobně jsem četla jen knižní zpracování původní Mulan, takže nějaké nepřesnosti s původním tvorbou mě nechávají chladnou. První hodina je vážně pěkná, hezké kostýmy, prostředí a příběh. Bezproblémů bych dala 4*. Jenže pak se film začne chovat jak kůň, kterého střelíte do nohy a snažíte se s ním přejet Hedvábnou stezku. Frekvence střihů se začne velmi nepříjemně zvyšovat, logické a fyzické nesmysly se začnou valit jako lavina. Třeba, věděli jste, že s koněm se dá surfovat po lavině? Ne? Tak teď už to víte. Také tu máme zlou a mocnou čarodějnici, co se vyhne desítkám šípů, zabije na koho pohlédne, ale její největší slabinou je, že každému všechno vykecá na potkání. To takhle jdete někoho zabít, tak za ním dojdete, řeknete mu, že ho chcete zabít. Kdyby to nestačilo, tak zajdete za tím prvním, kdo vás může zastavit a vykecáte mu jak a kde. A komunistická třešnička na dortu je, že je celou Čínu zachrání demokratické hlasování pár vojáků, co veřejně přiznají, že celý jejich výcvik stál za ho**o, protože je strčila do kapsy i holka ze zemědělské díry. Je to škoda, určitě to šlo zpracovat lépe, takhle je ta poslední hodina jedno velké utrpení.

Kód za miliardu dolarů (2021) (seriál)

Moc pěkné, ne moc technické a pěkně svižné, škoda jen, že v mnoha ohledech, dost přikrášlené.