Melancholie (2011)

Velmi hezká podívaná, vizuálně a hlavně hudebně přímo dokonalá...ponuré a fascinující zároveň. Trošku jiné kafe jako Antikrist, hlavně se mi po tom nechtělo zvracet. :-D Trochu podobný film je "Jiná země", který jsem taky hodnotila vysoko a přijde mi o kapku lepší než Melancholia, ale zase postrádá tu její velkolepost. Rozhodně dobrý film.

Miluji tě k smrti (1990)

Černá komedie v té nejlepší kvalitě. Film koukatelný pořád dokola a pořád pobaví. Kevin Kline hraje bezvadně, ale ani zbytku herců není co vytknout. Suprovní tchýně. :-D

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tento film je stejně tak výborný jako jeho literární předloha. Je celkem jedno, jestli se nejdříve přečte povídka nebo se vidí film. A aby ne - když je od Kinga. Čtu od něho všechno a v drtivé většině se jedná o supr knížky, dala bych mu Nobelovku za to psaní. Není, co bych tomuto filmu vytkla, patří to k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděla.

Na stojáka (2004) (pořad)

Ty tři hvězdy znamenají, že občas je tam někdo na pět hvězd, občas na tři, občas na jednu a občas se tam objeví odpad přímo z velké skládky.Kdo mě tam baví je třeba - Iva Pazderková, Daniel Čech, Karel Hynek nebo Miloš Knor. Tak někde na pomezí je Lukáš Pavlásek a třeba Lumír Tuček, kteří někdy pobaví a někdy jsou trapní až běda. No a nakonec jsou propadáky typu Tomáše Matonohy či Richarda Němce, kteří mi teda nesednou vůbec. Ráda se podívám na každý díl.

Forenzní faktor (2003) (seriál)

Skvělé ! Sledovat práci policie a dalších složek při objasňování zločinů - to je detektivka se vším všudy, dobře natočená, poutavá. Takových seriálů víc !

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Toto je kultovka jak blázen, změnila jsem čtyři hvězdy na pět. Agenta Coopera si musí zamilovat snad každý a osudy lidiček v městečku jsou velmi poutavé, velmi mysteriózní, záhadné i hrozné. Neskutečně úžasná hudba Badalamentiho, pečeť Davida Lynche, tolik nezodpovězených záhad a témat, že z toho jde hlava kolem. Seriál si drží úroveň velmi vysoko, potom ale poklesne, a to přesně od smrti Lelanda Palmera. Nicméně i tak je to pořád velmi podařené, záhadné. Nadchlo mě to, jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděla. 2017...twin peaks přitvrdilo, ze začátku rozpaky, pak už mě to chytlo a musím říct, že je úžasně zajímavé vidět protagonisty, jak vypadají a jak si žijí po těch letech...nelíbí se mi hnusné a krvavé scény, myslím, že stačily i náznaky, aby seriál neztratil poetično...

Čtvrtý druh (2009)

Je zajímavé, jak tento film působí různě na různé lidi - mám pár přátel, kteří po zhlédnutí filmu nemohli spát od hrůzy a vyloženě nedoporučovali tento film slabším povahám. Mě teda nechal naprosto chladnou a taky jsem ho, jako jediný horror, v klidu pustila i mojí dvanáctileté dceři, tak mi přijde neškodný. Kromě toho mi přijde hodně odrtžený od reality, jakýsi izolovaný, postavy si člověk ani nedokáže zamilovat, jsou to jakoby loutky v jakémsi nic neříkajícím prostředí. Prostě podle mě se tu něco nepovedlo, i když námět je božský a Milla se snaží. Dost to pokazily i ty časté amatérské záběry, které byly na úkor napětí a schopnosti prožívat jednotlivé scény. Akorát sovičky se mi líbily, protože nebyly tím, čím se zdály být, což mi připomnělo Městečko Twin Peaks, které se ale nedá s tímto filmem vůbec srovnávat. :-)

U pokladny stál... (1939)

Tak toto je nejlepší film s Vlastou Burianem. Naprosto nadčasový humor, na kterém se dá bavit pořád. Paní s jabloní na hlavě, super básnička o delíriu tremens, operace s ukolébavkou, hlášky typu - mě je jedno, v čem vám tady slečna vyplácí nemocenské dávky" (přesně si to nepamatuji), moc dobré herecké výkony.

Ajťáci (2006) (seriál)

Žánr sitkom nepředpokládá žádné veledíla, filozofická pojednání, výpravné děje ani precizní práci s kamerou či hudbou. Sitkom ale předpokládá humor, originální hlášky, vyhraněné vtipné charaktery aktérů a hlavně velmi dobře vypracované logické dějové línie, ve kterých se může vtip vrstvit, rozvíjet a gradovat v průběhu děje. Ajťáci tohle všechno mají. Výborně vybraní herci, je to skutečný sitkom v dobré kvalitě. Některé díly jsou slabší, ale u kterého seriálu to neplatí, že ? Ve svém žánru fakt výborné.

Jiná země (2011)

Velké překvapení ! Film jsem si pustila spíše z nudy, když jsem nic dobrého v televizi nenašla. Velmi mě zaujal. Já bych řekla, že se vůbec nejednalo o sci-fi, nebo můžu připustit, že se jedná o lyrickou sci-fi...nicméně ten nápad objevení druhé Země byl spíše jakýmsi nástrojem k poznání, co všechno se v nás lidech skrývá, co prožíváme a jak to prožíváme, nástrojem k naslouchání svého vlastního já. Líbilo se mi, jak se postupně druhá Země přibližovala, líbil se mi ústřední motiv dopravní nehody, moc se mi líbila esej, kterou hlavní hrdinka napsala a na základě které vyhrála letenku, po které tak toužila...a přesto jí darovala, neboť kromě úklidu a útěchy to bylo to jediné, co mohla pro toho skladatele udělat. A ten závěr byl boží...protože je zřejmé, že z té druhé Země neodletěl John, ale Rhoda, což otvírá různé možnosti - co se asi stalo, na Zemi 2 nedošlo k nehodě ? Nebo Rhoda 2 letenku nedarovala ? Jak skončí ta konfrontace ? Moc dobrý film.