• Krátkometrážní

Dva bratři (2004)

Po zhlédnutí filmů tohoto typu začínám vždy nenávidět lidi.

Strom života (2011)

Božsky božská kamera a hudba. Umělecký zážitek.

Moja ljubov (2006)

Animovaný skvost. Neotřelá technika malby, skvělé vyprávění,v nemž se neustále prolíná snová atmosféra s realitou. Zapůsobil na mě i religiózní kontext, který se u Petrova vyskytuje velice často. Další předností je absence kýčovitého happy endu. Alexandr Petrov je zkrátka nadaný umělec. Doporučuji k zhlédnutí také Rusalku.

Sherlock (2010) (seriál)

Cumberbatch a Scott jsou ztělesněním dokonalosti. Hlavně žádné dabingy, prosím.

Film o filmu: Máj (2008) (TV film)

Hlavně že Sandře všechno přišlo zvláštní.

Klip (2012)

Po znovu-zhlédnutí jsem trochu změnila názor, ihned jsem si vzpomněla na ruský film "Všichni umřou, jen já ne", který se též snaží zobrazit každodenní život dospívajících dívek, jež žijí na sídlišti v malém městě. Nehledě, že určitá posedlost sexualitou je ve filmu přítomna, není tak explicitně vyjádřena jako v "Klipu". Stále u mě však převládá pocit, že tento snímek, ať se snaží být jakkoli dokumentaristicky pojatý, se zabývá jediným konkrétním případem Jasny. Zároveň mi připadá, že režisérka se snaží tento typ chování uplatnit na celou mladou generaci v Srbsku, zbytečně generalizuje, ale neposkytuje žádné důkazy, že to tak opravdu je. "Všichni umřou, jen já ne" se věnuje problematice dospívání obšírněji, nezaměřuje se pouze na sexuální aspekt, tudíž výpověď filmu je mnohem jasnější. Klip spíše balancuje na pokraji téměř pornografického filmu a dramatem, zabývající se osudem mladé hrdinky digitálního věku v sociálním prostředí.