Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Malá morská víla na japonský spôsob. Jeden z tých slabších filmov od Miyazakiho, no krásna nápaditá animácia a vynikajúci soundtrack nechýbajú. Celé to pôsobí trochu "detskejšie" ako jeho predošlé filmy, no stále to má svoje kúzlo.

Princezna Mononoke (1997)

Úžasné. Atmosferické. Epické. Ťažko slovami opísať toto dielo. Vrchol Miyazakiho tvorby a asi jeho najprístupnejší film pre západného diváka. Animácia dokonalá, soundtrack jedinečný. Must see.

Clannad (2007) (seriál)

Po druhom vzhliadnutí (vrátane after story čo je vlastne druhá séria) mi postavy natoľko prirástli k srdci, že objektívne hodnotenie pre mňa nie je možné. Preto za mňa dávam (aj keď slabších) 5 hviezd.

Hellsing - Hellsing VI (2009) (epizoda)

Opäť skvelý diel plný akcie. Seras sa konečne poriadne predviedla. Len tak ďalej.

Hellsing - Hellsing V (2008) (epizoda)

Ďalší vynkajúci diel, ktorý červenou farbou rozhodne nešetrí. Len nechápem čo malo znamenať to intro.

Kenpú denki Berserk (1997) (seriál)

Príbeh Gutsa, Griffitha a jeho partie jastraba jednoznačne patrí medzi najlepšie anime seriály 90tych rokov. Krvavé scény dotvárajú temnú atmosféru, tvorenú silným príbehom. Psychológia postáv je vykreslená na jednotku. Najväčšou slabinou je určite kvalita animácie, no dá sa na to zvyknúť. Škoda tiež toho otvoreného konca, no aj tak celkový dojem je vynikajúci.

Casino Royale (2006)

Bondovky som nemal nikdy príliš v láske, ale tento film ma príjemne prekvapil. Po réžijnej aj technickej stránke výborné. Špička vo svojom žánri.

Hellsing - Hellsing IV (2008) (epizoda)

Pre mňa zatial jednoznačne najlepší diel. Súboj medzi Rip a Alucardom za zvukov nemeckej opery je jednoducho dokonalý.

Hellsing - Hellsing II (2006) (epizoda)

Druhý diel Ultimate série pokračuje v nastolenom tempe jednotky. A že je to teda pekelná jazda....

Hellsing - Hellsing I (2006) (epizoda)

Po grafickej stránke dokonalý, po dejovej trocha uponáhlaný no neskutočnene pútavý a atmosferický prvý diel Hellsing Ultimate OVA série.