Climax (2018)

Whichever can push more people to watch Possession is fine by me.

Halloween (2018)

Už od prvních pár minut silně (ne)chtěná sebeparodie. O naroubování povrchní psychologie na McBridem napsaný a poprvé absolutně nevtipný humor nemluvě. Dull as fuck.

Soumrak (2018)

Mám sice problém s tím jak je to zcela záměrně od poloviny nepřehledně vystavěné a do puntíku plnící plán jako z noiru, že nejsou potřeba žádné jasné odpovědi na "detektivem" položené otázky nebo nějaké logické vyústění, ALE už dlouho mě žádný fikční svět ve filmu tak silně neuspokojoval každou svou nabývající vteřinou jako Nemesuv Soumrak. Ta mizanscéna, ty kostýmy a ten production design. Ve svých nejlepších chvílích imerzivní noční můra podobná té ze Saulova syna.

Roma (2018)

Opravdový "Velký flám".

Legenda o "1900" (1998)

Myslel jsem, že epická sentimentální melodramata zmizí v posledním dnu Hollywoodu, ale jak to tak vypadá zemřou s Tornatorem.

Jack staví dům (2018)

Cesta do pekel ještě nikdy nebyla tak zábavná. S jistotou můžu říct, že šílenější a vizuálně vycizelovanou završující 10 minutovku v blízké době v kinech neuvidíte. To je opravdu Tarkovskij meet high level troll Lars za předčítání Danteho pod dohledem digitálních otroků od WETA. Hit the road Jack and don't you come back no more.... Lars to doufejme na rozdíl od Jacka na opačný konec zvládl.

Sicario 2: Soldado (2018)

Zakázkovej Fox News Movie. Sheridan se už definitivně promachroval do vlastní sebeparodie.

Hvězda kriminálu (2013)

Mackenzie byl před oscarovým zářezem hodně podceňováni tvůrce. Mnoho lidí tuhle rodinnou studii - jízdu po zaplivaném Londýnském vězení odsoudí, jako stokrát viděnou drsňáckou pózu, která ke konci vyměkne do klišé a ještě k tomu je to celkem "mess". Ale právě nedořečenost, nahrubo načrtnutost konfliktů dodává hodně vítr do plachet jakou nenuceností působí většina dialogů i neustálého "fuckování". Ve chvílích opožděné otcovské výchovy nebo poletující kamery při oddělení navzájem pořvávajícího otce na syna velká pecka. A výborný poslední záběr.

Děsivé dědictví (2018)

Výborná první polovina a nevyrovnaný zbytek filmu, který neví co chce být - říct. Dokud Aster neočekávaně utahuje šrouby rodinného grieving dramatu jde to hodně vysoko nad debut. Ale pak jako vždy musí jedna z postav odvyprávět expozici s pointou vyluhovanou už pár dekád. Pak překvapí snad jen, že Alex Wolff předehrává o parník Byrnea i Collette.