Nerve: Hra o život (2016)

Film o mladých a pre mladých s tématikou, ako dokážu moderné technológie zblbnúť človeka. Ale zrežírované to bolo slušne a ani kamera nebola najhoršia. Navyše na Emmu Roberts sa pozeralo veľmi dobre, od čias Aquamaríny (2006) ušla kus cesty. 65/100

Špatná rodina (2010)

Ja by som nepovedal, že to bola len špatná rodina, ale hlavne poriadne divná, predivná. A možno sa to tak len môže zdať, hlavne našincovi, ktorý do severskej kultúry až tak nevidí. Tento snímok preto rozhodne nie je pre začiatočníkov čo sa týka severskej produkcie, treba mať už niečo napozerané, aby si divák zo snímku niečo odniesol. Mne sa to aj celkom páčilo (pomalšie tempo mi nevadilo), len sa žiaľ nemôžem ubrániť dojmu premárneného potenciálu. Z takto nepríjemnej témy sa rozhodne dalo vyťažiť podstatne viac, hlavne po psychologickej stránke hlavných postáv a celkovej dramatizácii, tam to bola veľká slabota. Škoda, mohla to byť pecka. 65/100

Coldwater (2013)

Zaujímavý námet, ale po dramatickej stránke dosť odbitý snímok. Niežeby tu nebolo dosť konfliktných a silných situácií, to nie, len akosi sa zabudlo na samotné postavy. Jednotlivé postavičky a vzťahy medzi nimi sa mi po dramatickej stránke zdali priemerné až mdlé, ako keby scenárista potreboval vyplniť prázdne miesta medzi akčnejšími pasážami a nevedel si s tým dostatočne dobre poradiť. V takomto prípade žiaľ príbeh ako celok moc nefunguje, pričom sa stáva zaujímavým iba svojimi "mučiacimi" scénami. Lepší dojem mi kazili aj flashbacky, ktoré mi v tomto prípade nesadli, ba skôr pôsobili rušivo, strih v tomto smere tiež nebol bohviečo. Na túto tému som už videl plno lepších filmov. 65/100

Oddíl 10 z Navarone (1978)

Celkom príjemné vojnové dobrodružstvo. Dejová linka je plná akcie, špiónov a zaujímavých postavičiek - hlavne Drazak ako záporák bol výborný. Ale celkovo som vzhľadom na obsadenie čakal podstatne viac. 60/100

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Vizuálne vymazlenejšie ako jednotka (čo je pochopiteľné), no s omnoho slabším scenárom, čoho dôsledkom bola len trápnosť a nostalgia za jednotkou. Snímok chcel evidentne ťažiť z jednotky, no podľa môjho názoru z nej nevyťažil nič. 50/100

Big Hit (1998)

M. Wahlbergovi komédie vždy celkom sedeli, nie je tomu inak ani v tomto prípade. Zábavná, veľmi jednoduchá a akčnými scénami nabúchaná jednohubka kde strieda blbinka ešte väčšiu blbinku. Tiež sa tu ukázalo, že peniaze nie sú všetko (ale sú dôležité) a že vždy treba vracať filmy do požičovne načas. Síce nič extra, ale tiež ani žiadna nuda. 65/100

Vládci loutek (1994)

Po pár minútach som si zrazu uvedomil, že veď ja som to už raz kedysi veľmi dávno videl, ale úplne som na snímok zabudol. A to teda nie je bohvieaká vizitka. Moje neblahé tušenie sa žiaľ aj naplnilo. Nebolo to celkom zlé, to nie, pár zaujímavejších momentov (hlavne v spojitosti s akčnejšími scénami) celkom ušlo, ale celkovo je to prototyp filmu zvrzaného dobrého námetu, ktorý do pár dní opätovne vyfučí z hlavy, pričom tomu moc nepomohol ani hviezdny D. Sutherland. Inak koniec je veľmi predvídateľný, čo na atraktivite samotného príbehu tiež nepridalo. 50/100

Můj soused Totoro (1988)

V podstate veľmi jednoduchý príbeh o dvoch dievčinkách, ktoré sa i s otcom presťahovali do malebného prostredia peknej dedinky s milými ľuďmi. A ako bonus získali za suseda dobráckeho lesného ducha, s ktorým zažívajú síce banálne ale celkom roztomilé dobrodružstvá... Aj napriek tomu, že sa tu nič prevratné nedeje - dievčinky si len pobehujú, skáču, alebo sa vozia na mačkobuse a ani po emotívnej stránke to nie je bohviečo, má to svoju zvláštnu, typicky ukričanú japonskú atmosféru, ktorá ma dokázala zachrániť pred nudou. 60/100

The Ugly (1997)

Jeden z hororov, ktorý si v rámci filmového spracovania pokojne môže dať nálepku "umelecký". A samotné prostredie toho čudného blázinca tento pocit ešte umocnilo. Najväčšie pozitívum snímku je to, ako zaujímavo sa za pomoci flashbackov nakoniec celý príbeh okolo sériového vraha vyskladal, pričom sa nezabudlo ani na jeho pocity a dôvody jeho konania. Snímok však hrozne upadá so strašne naivným a zlým herectvom väčšiny postáv, kde všetci, snáď okrem toho psychopata, boli v tomto smere naozaj hrozní. A tú psychiatričku by kľudne do svojho filmu mohol angažovať Tommy Wiseau, u neho by možno vynikla. 55/100

Letci z Tuskegee (1995) (TV film)

Zaujímavý námet podľa skutočnej udalosti, ktorý by si určite zaslúžil bohatší rozpočet, pôsobilo to na mňa až príliš "televízne". Páčilo sa mi, že vzhľadom na ošemetnosť témy snímok nezabŕdol do lacného rasizmu, patetizmu alebo účelovosti. Vzdušné súboje boli fajn, len ich bolo málo a boli dosť odbité, čiže pre diváka boli menej atraktívne. Na druhú stranu ale chápem prečo tomu bolo tak, ale to by sme už opäť boli pri tom rozpočte... Na príjemný oddych a relax stačí. 65/100