Osvícení (1980)

Musím říct, že po dokončení knihy jsem od filmu čekal mnohem víc. Pasáže na které jsem se nejvíce těšil, jelikož jsou v knize nejnapínavější a nejhrůzostrašnější, zde vůbec nejsou, což by nevadilo v případě, že by byli nahrazeny lepšími a zajímavějšími. To se nestalo. Po 146 minutách jsem sice musel znovu uznat, že Jack Nicholson je fantastický herec, ale to je asi tak všechno. Příběh se příliš točí kolem Jacka Torrance a ne tolik kolem Dannyho osvícení nebo kolem zla v hotelu, které je vlastně tím základem šílenství hlavního hrdiny a ne hrdina sám. Nejděsivější momenty vyvolává kamera, režie a dobře použitá hudba, ale je škoda, že potenciál knihy po příběhové stránce zůstal nevyužitý.

The Art of Flight (2011)

Tohle není zrovna typický dokument, proto se ti, kteří Snowboarding neshledávají zajímavým zrovna moc bavit nebudou. Pro člověka, který ví co je to sjíždění svahů je to ovšem nadprůměr. Chlapci se zbytečně moc nevykecávají a raději nám poskytují pohled na krásné hory a na jejich kousky. Fantastický soundtrack tomu dodává šťávu a na konci filmu máte tendenci plánovat výlet na hory.