Osm hrozných (2015)

Tarantino moc chtěl natočit své Tenkrát na Západě, ale zjistilo se, že na to nemá. A to jak scenáristicky, tak režijně. Nestačí si vzít stejného hudebního skladatele, použít 70 mm film a natahovat záběry. Nestačí pouze mít nakoukáno. Film Osm hrozných naplno odhaluje, že Tarantino je příliš mělký na to, aby zvládl vyšší filmařinu. Jeho parketa je zkrátka někde jinde. Když se Ingmar Bergman pokoušel točit komedie, taky to nedopadlo dobře.

Kobry a užovky (2015)

Prušinovský je Jaroslav Papoušek současného českého filmu.

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál) odpad!

Pejsek Hřebejk a kočička Bezouška uvařili dort, ze kterého musí být každému, kdo jej ochutná, šoufl. Zatímco ve světě se točí věci jako Most, Sherlock nebo Temný případ, ČT vyprodukuje obludnost, která nejvíce ze všeho připomíná normalizačního Malého pitavala. Vždyť to muselo být k smíchu už ve fázi scenáře!!! Do toho Hřebejkova nerežie, tlustá Berenika Kohoutová, která ani neumí běhat a absolutní absence jakékoliv gradace, či napětí vůbec. I nejméně vydařená epizoda Kriminálky Anděl je stokrát lepší, než tento zoufalý pokus o krimi, za který by měli jeho tvůrci skončit minimálně na 48 hodin v cele.

Birdman (2014)

Akorát mě z toho rozbolela hlava.

Interstellar (2014)

První půlka připomíná Blízká setkání třetího druhu, druhá Kontakt. Oba jmenované filmy jsou lepší, než Interstellar. A to i přesto, že Nolan je podle mého názoru mnohem větší machr, než Spielberg i Zameckis. Tentokrát si ale vzal příliš velké sousto, jehož gravitace ho stáhla "k zemi". Je to škoda, protože je to po dlouhé době sci-fi, které je více sci, než fi a veškeré technické složky filmu (zejména pak kamera, hudba a efekty) jsou dokonalé. Dějově je to ale dost předvídatelné a na Nolana překvapivě nepřekvapivé.

Noe (2014)

Nápad jako takový mi přišel zajímavý. Kdyby ho dostal do rukou třeba Terrence Mallick, byl by z toho skvělý film. Tohle je bohužel něco mezi biblickým eposem, fantasy a historickým dramatem, ale ve výsledku to působí naivně.

Na hraně zítřka (2014)

Zábavné, chytré a v mnoha ohledech velmi originální. Taková Hvězdná pěchota 21. století.

Zvuk hluku (2010)

Už dlouho jsem neviděl něco tak originálního, zábavného a svěžího. Zkrátka "každé umění přálo by si býti hudbou".

Skyfall (2012)

Až do tohoto filmu jsem byl přesvědčen, že Daniel Craig je ruský agent, který dostal za úkol zničit vše, co jsem měl kdy na bondovkách rád. Skyfall mne ale velmi příjemně překvapil, za což přisuzuji hlavní podíl "viny" Samu Mendesovi. Podle mě nejlepší film s 007 od Golden Eye. Stále mi tam sice trochu chybí větší nadhled a takový Q by mohl dostat více prostoru, ale díky napínavému ději, nápaditosti režiséra a nepřehlédnutelnému výtvarnému pojetí si to 4 hvězdičky zaslouží.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Nejsem nějaký nekritický obdivovatel fenoménu Star Trek. Viděl jsem pár dílů seriálu (různé série) a většinu celovečerních filmů. Ale z toho, co udělal ze Star Treku J.J. Abrams, jsem opravdu nadšený. A to tak, že jsem při odchodu z kina dostal chuť pustit si ty staré příhody kapitána J.T. Kirka a jeho posádky znovu. Star Trek: Do temnoty má všechny atributy dobré sci-fi. Zajímavý příběh plný dějových zvratů, napínavé scény, triky, emoce a humor. Režisér Abrams navíc umí tyto ingredience namixovat a dávkovat v naprosto přesné míře, takže výsledek je dokonale vyvážený. Malé mouchy se sice najdou (osobně mám trošku problém s vizáží Spocka), ale přes ty se lze přenést rychlostí světla. Tahle mise je zatím ve všech ohledech úspěšná.