Štěstí na dosah (2006)

Snad každého potěšilo, že Chris nakonec "dosáhl štěstí". Vedla k tomu ale opravdu obtížná cesta, cesta tak obtížná, smutná a krutá, jak jsem ani zdaleka od tohoto snímku nečekal. Kvalitní scénář, dobré herecké výkony a také první velká filmová role pro Jadena Smithse. Myslím, že slovo DRAMA tento film naprosto vystihuje a už není nutné ho dále popisovat. Za mě slabších 5 hvězd.

Osamělý jezdec (2013)

Jako komedie u mě film rozhodně obstál. Začátek si každý užije. Už první minuty jsou plné akce a vtipu, hned se seznámíme s tím, jakého charakteru hl. hrdina Tonto bude. Film vás rozhodně nenatchne dějem, kvůli kterému se náročnější diváci možná chvílemi budou nudit. Musím uznat, že film se klidně mohl tak o 20 min zkrátit. Na druhou stranu to, čím vás film okouzlí je za prvé věrně napodobené americké westernové prostředí a za druhé na čem se film staví, na svých komediálních prvcích. Nudu zaručeně přeruší finále, které se i s doprovodem hudby blíží k velkolepé grotesce. Celé kino si to užilo. Pokud se filmu bojíte, kvůli již několika uživateli kritizované délce, mohu vás uklidnit, protože je tu jediný a jedinečný Depp, díky kterému budete dostávat pravidelné dávky zábavy. Nestalo se, že by se diváci v kině pořádně nerozesmáli alespoň jednou za 7 minut a to mluvím o té nudnější části. Herecké výkony ve snímku rozhodně na výbornou. Deppovi se po temných stínech a rumovém deníku KONEČNĚ podařilo ukázat, na co má a jaké legendární úrovně tento herec je. Tonto mi v několika scénách připomínal starého dobrého Jacka Sparrowa a vůbec mi to nevadilo. No a Hammer ukázal, že mu prostě film sednul a zahrál více než dobře. Dále uvidíte několik známých ikon, které film okoření, jako např. Tom Wilkinson, nebo H.B.Carter. Mě osobně mrzeli na filmu některé nereálné akce, po kterých jsem jen kroutil hlavou. (např. třicetimetrový let vzduchem, následný pád na zem a žádné zranění, nebo když byly hl. postavy po krk zahrabané v písku, přišel kůň, který Hammera zachránil tím, že ho vytáhl, no a čím se Hammer držel úzdy? Svými zuby.- au!) Tohle se dá ovšem omluvit komediálním účelem filmu. Bavil jsem se, za mě 5 hvězd, které si Depp po delší době zaslouží.

Vlkodlak (2010)

Nic pro ustrašence! Relativně strašidelný film, který vystihuje problematiku života člověka, který není tak ůplně člověk. Benicio Del Toro Ztvárnil po letech kvalitní filmovou roli, a navíc Anthony Hopkins hraje perfektně v napjatých chvílích, které vám rozbuší srdce!

Počátek (2010)

- S trochu nadsázky se dá říci, že propracovanější film jsem neviděl. Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt a mnoho dalších pojalo tento film na výbornou. Hlavní síla je zde děj, a napětí, které trvá do posledního okamžiku filmu. Pokud se ovšem u filmu nedokážete soustředit, snad se na něj raději nekoukejte!

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Ne vždy sází filmy s Brucem Willisem na propracovanost děje. U tohoto filmu se ovšem něco změnilo. Podle mne zahráli přesvědčivě jak již zmiňovaný Bruce willis, tak Joseph Gordon-Levitt, výborná je zcéna, kdy mladší část Bruce Willise hleděla na sebe sama, v okamžiku, kdy se měla zlikvidovat a poznala se. Pokud nejste příliš nároční, film vás chytne už v prvních minutách, a neodejdete od něj.