Cesta do zatracení (2002)

I když jsem nikdy na Gangsterky nebyl, tuhle jsem si kvůli Tomu Hanksovi prostě pustil. A dobře jsem udělal. Relativně netradiční přípěh, sympatický (alespoň mě určitě) hlavní hrdina, který kráčí za pomstou své rodiny a zpracování tématu otce a syna (a to v několika rodinách). To vše mě doopravdy nadchlo a opět to u mě jednoznačně potvrdilo Toma Hankse za herce numero UNO. Jen ten smutný konec si mohli pánové scénáristi odpustit. Ale na druhou stranu, film co mě emocionálně neodrovná není u mě skvělý film =) Škoda, že tady nemáme šestou hvězdičku.

Gladiátor (2000)

Nevěřil jsem, že je možné některý film skouknout víc jak 5 krát. Omyl, tenhle snímeček s opravdu drahou výpravou mě zpestřoval nejeden večer. I když je zápletka i příběh veskrze jednoduchá záležitost, vizuální zpracování a atmosféra jsou prostě hvězdné, že mi ani nevadí řada historických nesrovnalostí.Maximus je prostě hrdina a Commodus odporný padouch.A to vlastně ke štěstí stačí, protože to k tomu patří.A i když patřím k zarytým cynikům, slzičku na konci jsem si prostě neodpustil. Takže za plných 5.

Slzy slunce (2003)

Tak jako každý správný fanda válečných filmů jsem se na tenhle snímek náležitě těšil. Taky aby ne. Drsný výraz Bruce Willise, prostředí Africké džungle a Etnická čistka znějí velmi nadějně. Jenže! To by nesměl být Američané, aby do toho vseho nezamíchali to jejich klišé plné tleskajících lidí na konci. Narozdíl od ostatních mě spíš bavila první polovina a ono opravdu naturalistické zachycení pleněné vesnice mě opravdu chytlo za srdce. Bohužel, závěrečná bojová scéna plná hrdinných amerických vojáků bojujících proti neschopné přesile můj požitek naprosto zkazila. Takže tak 3 hvězdičky. Škoda