The Gordon Sisters Boxing (1901)

Zajímavá ukázka kontrastu. Box jakožto agresivně mužský sport prováděný ženstinami v korzetových šatech.....a že se holky nešetřej :D

Pillow Fight (1897)

Inu zde je vzhledem k velké letitosti filmu a stopáži dávat objektivní hodnocení za formu či obsah :)....Na jednu stranu, Lumiérovic vlak je lumiérovic vlak a nějaké mlácení se polštáři nemá takovou šťávu, na druhou se mi líbí určitá rozvernost a odvážnost - v dnešní době, kde se to nahejma ženskýma jen hemží to tak nepřijde, ale na konec 19. století to je svým způsobem odvážná scéna :)

Lovefield (2008)

Nemůžu si pomoci, ale pointa mi byla skoro od začátku jasná (i když jsem nejdříve tipoval tématiku znásilnění :) - Velké + za kameru, ale sráží to má osobní averze vůči prostředí kukuřičného pole (které mě odrazuje už od dob pseudohororů typu Kukuřičné děti nebo Jeepers Creepers).

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Je pravda, že Death note (ostatně jako většina Anime) je záležitostí dosti kontroverzní s řadou vyznavačů i odpůrců. Příběh je ve své podstatě opravdu banální, ale díky jeho použití v hutně detektivní atmosféře, která člověku nedá spát a nutí ho shlédnout ještě další díl (a další a další....) je pro mě jednou z TOP záležitostí tohoto druhu tvorby, ze které není problém udělat kultovní záležitost (aneb např. lidé z Deviantart a vlastně většinová japonská společnost je krásnou ilustrací :))

Avatar (2009)

Jak hodní divoši ke štěstí přišly za několik miliard dolarů :).......Hodně mi to připomíná kolonizaci Západu USA, kdy běloši vyhladili indiánym - jen tady to máme s happy endem, aby ubozí diváci ještě nebyli frustrovaní....Pohádka pěkná, peníze nalité do výpravy jsou solidně vidět ale upřímně - Tohle je to, z čeho jsou všichni tak odvařený? :D

Halo Legends (2010)

Příjemný počin seriálového ražení, který mne svým pojetím docela potěšil. Z Halo legends na mne úplně dýchá různorodá koncepce Animatrixu, která svou krátkometrážní délkou neunaví a potěší každého fanouška HALO universa. Některé z příběhů (třetí, šestý a sedmý) mě svou hutnou akční atmosférou uchvátily, ale bohužel neurčují celek jako takový, který je podle mne zbytečně sražen pseudovtipnou nezáživnou slabostí pátého dílu. I tak, jako celek je Halo legends dle mne dobrou podívanou, takže za 4

Hotel Rwanda (2004)

Asi jsem divný, nebo už rozmazlený, ale tento snímek mne příliš neoslovil. Pro mě to je prvoplánovitá apelace na západní kulturu, resp. na její morální cítění (které nikdy nebylo valné a nikdy ani nebude) provedená v naturalistických obrazech.Takové to : "No podívejte, jaká zvěrstva se tam dějí - pojďme zvednout ty své tlusté zadky z McDonaldů a místo toho bojujme za lidská práva menšiny v genocidní válce, kterou si způsobuje naprosto sama - my jsme přeci lepší a je naší povinností udělat pro všechny život na zemi hezčí". - Zkrátka a dobře, co kdyby tam místo těch neschopných mírových sborů UN a zkorumpované policie přijeli ti "hodní kluci z USA" a zavedli tam demokracii a tím jim dali lepší životy, jako to dělají svým bombardováním vesnic a zabíjením civilistů v Iráku a okolí.....Ano, je to hrůza co se v určitých oblastech světa dějů - možná je to jen hnutí mysli, ale ode mne jen za 3*.---PS : Na závěr jen vybírám citaci z komentářů, která dle mne vystihuje můj hlavní pocit ze snímku : "Film jakoby mi říkal: "Umřelo milion lidí, ale tahle rodina se zachránila, je to v pořádku"."

Generation Kill (2008) (seriál)

(Superpero Tak takhle nějak to tam nejspíš opravdu chodilo. Člověku zůstává rozum stát nad tím, že lidi jako Kapitán Amerika opravdu můžou někomu velet.) --> No můžou a celkem bez problémů :). V armádě je úplně normální, že šéfují gumy bez představy o situaci a jedinný kdo v tom má trochu jasno jsou bigoši, ale ty stejnak nikdo neposlouchá :). zkrátka F.G.U. (Fucked green up) - jednoznačně za 5*, seriál vynikající.

Hanebný pancharti (2009)

Jedinou opravdu světlou částí filmu je první kapitola po které jsem marně doufal na pokračování ve stejně dusném ovzduší. Bohužel se z toho vyklubala klasicky Tarantinovská akční zhovadilost plná samoúčelových plků postav bez větší hloubky a až trapného humoru. Veliká škoda. 2* za ten začátek a občasnou úsměvnost :)

Slepota (2008)

Velice zajímavý snímek naťukávající symboliku mnoha témat o lidské společnosti. Slepota zde uvedená je slepotou fyzickou nebo slepotou člověka k utrpení druhých a morálním hodnotám? Jednoznačně 5*