Memento (2000)

Memento má originální a zajímavý styl vyprávění. Věřím,že dokáže oslovit spoustu diváků,ale v mém případě se tak nestalo. Herecké výkony nebyly špatné a našlo by se pár dobrých momentů jako třeba zkouška inzulinem avšak se nemůžu ubránit pocitu,že potenciál filmu nebyl využit na plno. I když jsem Memento viděl po druhé,tak se pořád snažím chápat souvislosti na místo toho abych si ho užíval. Možná,že do třetice se mé hodnocení zvýší,ale zatím vzpomínka na něj mizí a mizí...

Mary a Max (2009)

Mary a Maxe jsem si musel nechat projít hlavou. Na animák opravdu silný zážitek. Dokonale nedokonalé výtvarné pojetí. Mnoho řemeslných detailů přesně vystihujících atmosféru a obsach. Skvěle zachycené plastelínové postavy,které přesně odpovídaly svím charakterům a to vše spolu s příběhem přátelství dvou "normálních" lidí dělících od sebe půl světa. Mary a Max je úplně jiný animovaný film a to jak vizuelně,příběhově,tak i počtem smrtí,ale v tom je právě jeho síla.

Mariachi (1992)

El Mariachi za 7000$ se mi líbil více než spousta akčních filmů za X miliónů. Rozpočet a debut režiséra se v něm projevil, ale to všechno vynahrazuje celkový dojem. Co jsem od tohoto filmu čekal to jsem dostal a vlastně i něco navíc v podobě vychytávek s kamerou a pár dobrých nápadů. Myslím si, že El Mariachi daleko překračuje oněch 7000$.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Nic není takové jaké se zdá. Stejné je to i s tímto filmem a to doslova. Většina lidí soudí a odsoudí jiného člověka na základě svích pravd a svého přesvědčení. Nemusí jít zrovna o porotu z lidu,protože myšlenka filmu je použitelná do všech situací a momentálně i na mne samotného. Říkal jsem si jak to. Jak to,že film z roku 1957 odehrávající se celou dobu v jedné místnosti může mít sílu a něčím mě oslovit. Do té doby než jsem ho shlédnul. Dvanáct rozhněvaných mužů je skvostnou záležitostí.

Magazín Ligy mistrů (2002) (pořad)

Magazín LM je specifický stejně jako sama soutěž. K rekapitulaci zápasů dodává příběh a nechává vyniknout jednotlivé postavy a kluby objevující se v profilech. Přidává tím další rozměr fotbalu a prestižnosti ligy mistrů.

London (2005)

Zprvu to vypadalo na velkou jízdu plnou kokainu a nadrženejch cour,ale tahle "jízda" se bohužel téměř celá odehrála v koupelně. Navíc Syd mi byl krajně nesimpatickej. Neříkám,že to filmu nějak uškodilo,ale mému dojmu určitě. Na Jessicu Biel se krásně dívá a je zatraceně sexy jenom,že to je málo,aby se z průměrného filmu stal film alespoň dobrý. Všechno se to snaží zachránit ulíznutý Statham a jeho "moudra". Pár světlých momentů by se našlo,ale jen díky právě Stathamovi a to prostě nestačí.

Wrestler (2008)

Aronofsky umí... to se musí uznat. Jeho filmy mě vždy zasáhnou. Wrestler byl jako emoční trhavina,která mě po shlédnutí roztříštila na tisíc kousků. Tomu samozřejmě napomohl Mickey Rourke,kterému role seděla přímo na tělo a to jak byly vystiženy jeho pocity wrestlera,tak i člověka stojícího na konci kariéry a zároveň před největším rozhodnutím.

Poslední skaut (1991)

Tenhle film stále funguje. Bruce Willis je zde ten správnej Willisák,hlášky,tvrdé pěsti,chlast a cigára. Spolu s Damonem Wayansem tvoří skvělou dvojici a co se týká Halle Berry,tak za tu stojí třeba i zemřít!

The Backwater Gospel (2011) (studentský film)

Ostře řezaný animovaný kraťas s parádní hororovou atmosférou. Jednodušší příběh,ale o to větší vizuální zážitek. Na to,že se jedná o studentský film,klobouky dolů.

Muž na Měsíci (1999)

Ber nebo nech ležet,ale na to se Andy neptá. Můžeš to přijmout a skvěle se bavit nebo můžeš odejít a Andy stejně zvítězil. Nevím jestli se více bavil on a nebo publikum. V případě filmu Muž na měsíci jsem se já bavil určitě. Nešlo ani tak o vtipy jako spíše o Andyho Kaufmana samotného a fantasticky zahraného Jimem Carreym. Tato kombinace v rukou Miloše Formana je nevšední podívanou.