Machete zabíjí (2013)

Film ktorý prekvapí hneď od začiatku, svojím netradičným, parodickým a absurdným poňatím formátu „americký akčný štandard“. Prepracované vtipy striedajú maximálne stupidity ( mám pocit ako keby mi scéna so samopalom v tvare penisu spôsobila mozgovú ujmu ), drsné hlášky a zjavne úmyselne prekombinované akčné scény striedajú hluché miesta. Film nesporne ťaží zo svojho obsadenia. Osobne mi to v každej podobnej situácii, keď sa v jednom filme zíde veľa známych mien a tvárí, pripadá ako nejaký komiksový crossover. Nemôžem sa ubrániť pocitu, že film je vlastne len poskladaný z jednotlivých blokov každej individuálnej osobnosti. Pri Expendables to vôbec nevadilo, pri Avengers mi to pokazilo zážitok, o to viac že som do filmu vkladal obrovské očakávania. Čo sa týka Machete kills, je to určite viac Expendables ako Avengers. Amber Heard a Jessica Alba sú nádherné, Michelle Rodriguez je sexy aj s páskou cez oko, Charlie Sheen je štýlový, Mel Gibson je šialený a Danny Trejo je ... proste mačeta. Široký úsmev na tvári mi vyčaril klip Machete kills in space a herecký výkon Charlieho Sheena, ktorý hral sám seba ( teda až na to že bol prezident USA ). Ak potrebujete na hodinku a pol zabiť čas, tento film je pre vás ideálny. Ale pozor, zabiť čas doslovne, pretože Machete kills vás veľmi zásadne intelektuálne neobohatí.