Akademie pro malé čarodějky (2017) (seriál)

I když je seriál dosti klišé a předvídatelný, tak musím říci že jsem se dlouho tak u anime nepobavil. V reálu by mě asi z takového člověka jako je Akko je*lo. Ale absurdní situace v seriálu jsem si užival plnými doušky. realně je seriál max 8/10 ale pro mě byl engage level max tak dávám 9/10

Vetřelec: Covenant (2017)

Další pokračovatel slavné vetřelčí ságy, Alien Covanent navazuje tam, kde Prometheus skončil. Za mě naprostá spokojenost od Covenanta jsem dostal to co jsem od filmu čekal, samozřejmě zde zbývají odpovědi na nezodpovězené otázky, na které pravděpodobně nikdy nedostaneme odpověď. Naděje, že najdou ideální planetu pro založení kolonie, proto aby se dostali z nevlídného a děsivého vesmíru je silnější než možné riziko neprozkoumaného světa, bohužel poznámka od Daniels kapitánovi, že to je špatné rozhodnutí nedává vůbec smysl, bylo to správné rozhodnutí v každém případě. Bohužel tato tam je jen z důvodu, aby si divák uvědomil, že je něco špatně :/ Nechci tady moc spoilerovat, ale David a jeho vize, rozhodnutí dává naprostý smysl, jediný problém je Shaw. Bohužel film se drží zaběhnuté linie, skupina lidi někde cestuje , něco se po cestě přihodí a začnou umírat. Toto je dle mého názoru fundamentálně problém filmu. Toto jsme viděli již několikrát!! ne jen ve vetřelčí sáze. Absolutně nerozumím lidem, kteří čekali softreboot.A že se na Promethea zapomene. Naprosto rozumím, když lidé kritizují nelogická rozhodnutí posádky, chcete mi ale říci, že v první dvou epických filmech nic takového nebylo? slabších 8/10

Mimi šéf (2017)

Boring, jediná dobrá scéna z filmu je, hned ze začátku jak v "nebi" třídi děti podle toho, jak se zachovají, když je polechtají. Zbytek je opravdu o ničem, kreslené/animované filmy jsou mé oblíbené, ale v tomto filmu jsem si nedokázal najít nic co by mě nějak zaujalo, je zde pár dobrých scén, ale nic co bych mohl parafrázovat jinde či bych si na ně tu a tam vzpomněl 3/10

Já, kocour (2016)

Pro kočkomila jako jsem já nutnost se na film podívat. Jedná se o čistě odpočinkový film a předvídatelnou zápletkou a koncem. 5/10

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Budu argumentovat trochu možná trochu mimo mísu, ale film sám o sobě jako postapo a akční šílenost funguje dobře, ale pokud jste fanoušek série, nebo jste min. předchozí díly viděly a čekáte na pokračování příběhu, tak na to zapomeňte předchozí filmy krom "nákazy" jakoby neexistovali celé lore, které stanovily je pryč. vůbec nic nedává smysl. Aby film pro nové publikum dával smysl, tak si celé lore překopali od základu a tohle to věc, která mě osobně ten film celý posrala. Kdybych měl film hodnotit jako samostatně možná bych se dostal na 2* možná i na slabé 3* ale tohle je opravdu nezkutečné. *

Lawrence z Arábie (1962)

Epický epos z doby první světové války, ovšem ne z Evropy, ale jak už název napovídá, tak z Arábie. Oblast nekonečné pouště, tady žádnou zákopovou válku nečekejte a připravte se na svět Beduínů. Už od začátku filmu vidíte, že hlavní postava Lawrence je trochu podivín. Ačkoliv je z filmu cítit takový "starý" nádech, tak to filmu nijak neuškodí. Expozice téměř dokonalá a co je na tom nejlepší? zkutečné koně, zkuteční jezdci, zkutečná místa. To jsou věci, se kterými se v nových filmech nepotkáte, Film jsem shlédl v Director's cut: 228 min a musím říci, že i když má film místy problémy s pasingem, tak ale v žádném případě to není ubíjející. Jako nevýhodu musím uvést, že jediná postava a to Lawrence prochází character developmentem a vidíme jak ho válka a věci, které v ní musí udělat ubíjejí až do míry, že se z toho téměř úplně zblázní. Film by se dal zaškatulkovat do kategorie "white saviour" jako jsou filmy Tanec z Vlky či Poslední Samuraj. Otázkou ovšem je proč Lawrence Arabům pomáhal, film nám na to nikdy nedá definitivní odpověď. Tímto se Lawrence z Arabie liší od svých následovníků. 9/10

Animatrix (2003)

Animatrix: Detektivní příběh (2003) ----- 6/10 / Animatrix: Dětský příběh (2003) ---- 7/10 / Animatrix: Neznámé území (2003) ---- 6/10 / Animatrix: Přijímací zkouška (2003)---- 6/10 / Animatrix: Světový rekord (2003) ---- 5/10 / Animatrix: Poslední let Osirise (2003)---- 8/10 / Animatrix: Druhá renesance 1. část (2003) ---- 10/10 / Animatrix: Druhá renesance 2. část (2003) ---- 9/10 / Animatrix: Program (2003) ---- 6/10 celkově 7/10

Koe no katači (2016)

Dlouho jsem čekal, hype bys dost velký. Bohužel to co jsem dostal bylo opravdu slabé. Nebylo to vtipné, smutné, akční, napínavé, záhadné. Bylo to "Nijaké" asi tak bych tento film popsal. Dle traileru se stalo to co jsem čekal. nic překvapivého, bohužel mě často iritovalo chování postav. Na jedno podívaní to šlo, bohužel nikdy více o toto nezavadím . Nishimiya jednou slyší všechno jednou neslyší vůbec nic. Postavy jako by od základní školy se povahově vůbec nezměnili. Film bezdůvodně uječený a naprosto chaotický 5/10

Ginga eijú densecu (1988) (seriál)

Máte problém s větším množstvím postav? Ať si zapamatovat jména nebo se v ději orientovat? Ztrácíte s např. V Game of Thrones? Tak tohle opravdu není nic pro vás. Jak již přiložil Subjektiv odkaz na wikipedii, je ze nezkutečné množství postav. ukázka : https://rogermcd.files.wordpress.com/2017/03/logh-characters.png "Bohužel" ani vedlejší postavy tady nejsou jen pro doplnění děje. Velká část z nich má velky dopad na děj. Velmi si mi zamlouvalo přirovnání, které použil : youtuber "BobSamurai Anime Reviews" - "If my life was the story of Legend of Galactic Heroes , that you would know the name of person who made my microphone and everyone in his family and that would be relavent to the story, because his children would try to kill me before i finish this video" Ačkoliv to zní trochu absurdně, tak vedlejší postavy zde procházejí mnohem vetším character developmentem, než je to v mnoha oblíbených televizních pořadech nebo již zaběhnutých francaise. Je velmi smutné,že seriál tohoto formátu má zde pouze 80 hodnocení.. Problémem je stáří především animace a i délka. nicméně když si to spočítáte tak např: game of thrones je téměř 2x delší Na tento rok (2017) Je plánován Remake. Vroucně doufám, že z toho sejde. Protože, jediná možnost jak zachovat epičnost je, udělat to úplně stejné jen z novou animací. Tohle se bohužel nestane a mám obavy, že nestárnoucí klasika tímto umře. 10/10 . samozřejmě že nic není dokonalé, ale když nedám plný počet tomuto tak už ničemu

Gintama - Gintama. (2017) (série)

Jedinné negativum této série je, že má pouze 12dílů... :/