Zvonilka: Tajemství křídel (2012)

Je milé zas po čase vidět film, který je roztomilý, miloučký, kouzelný a neobsahuje ani náznak násilí. Takový film je ojedinělý, a pokud má nehloupý scénář, kvalitní animaci a sympatické postavy, není co řešit a lze jedině dětem doporučit.

Ladíme! (2012)

Kdyby ve scénáři nebylo tolik kýče, bylo by to o mnohem lepší a šel bych na vyšší hodnocení, neboť herecky to holkám ladilo (o klukách to však už říct nemůžu), tak i režie byla dobře zvládnutá. Takhle bohužel musím hodnotít lehkým nadprůměrem, alespoň kvůli atmosféře a káčátku Anně Kendrick.

Hotel Transylvánie (2012)

Po sérii slabších animáků, tu máme jedno úžasné dílko, které mě dostalo. Nejen že je náramně vtipný, ale má i detailně propracovanou animaci, kdy si některé vtípky užijete až na podruhé, obrovský spád, kdy film uteče jak voda a vtipně přepsané songy. No prostě jsem se skvěle bavil, jako dlouho ne.

Bastardi 3 (2012)

Třetí díl poloamatérského filmu je už moc. I zde je špatný scénář, špatná režie, špatné herecké výkony amatérů jakstakž zachraňuje plejáda profesionálů, zbytečné flashbacky, zbytečná exhibice malých vulgárních cikánů, která se opakuje a už není ani vtipná ani zarážející (doteď si lámu hlavu jak to Magnusek chtěl, aby to na diváky působilo). Magnusek má hodně nakoukáno z amerických filmů, ale není žádným Tarantinem, proto jeho film působí až moc amatérsky. Proto doufejme, že už nevznikne čtyřka. Na druhou stranu mu přejme, ať si točí, když ho to baví, třeba se zdokonalí a někdy natočí film, který bude víc koukatelný, pokud nebude jeho dalším počinem fetish porno.

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Tohle má být magie? Pod pojmem magický nebo kouzelný svět si opravdu představuji něco zdaleka jiného. Hlavní hrdinkou je malá divoška, která mudruje celým filmem jako by měla doktoráty s ekologie a filosofie, což mi na nevzdělanou divošku moc nesedí. Emoce na mě nedýchly ani v jedné scéně a existence a smysl obřích prasat mi zůstala skryta. Nejsem vůbec zastáncem New Age a zde je jeho vliv více jak patrný.

Rock života (2011)

Příšerný dokument, za jehož hrůznost může režisér Gogola, který pokládal ty nejhloupější otázky, co kdy v dokumentech zazněly. Dokonce samotné osoby před kamerou nad otázkami kroutily hlavou a radši se nenamáhaly ani odpovídat. Celý dokument na mě působil strašně amatérským dojmem, nepřipraveně a hlavně hloupě.

Take This Waltz (2011)

Naprosto úžasný film a jeden z nejlepších hořkosladkých filmů vůbec, který má vybroušený scénař k dokonalosti a je velmi originální a lehce uvěřitelný. Je neuvěřitelné, že na scénáři i režii je podepsaná průměrná herečka Sarah Polley, která už svým debutem 'Daleko od ní' ukázala, že má talent, ale tímto filmem filmařsky velmi vyzrála. Herecké obsazení ústředního trojúhelníku je zajímavé a zvládnuté, při čemž musím vyzdvihnout Michelle Williams, kterou jsem v jejich dřívějších filmech nemusel, ale zde je opravdu zajímavá a skvělá. Už se těším, až si film pustím znovu.

Český slavík Mattoni 2012 (2012) (pořad) odpad!

Ondřej Brzobohatý moderování vůbec nezvládá, a Landa se úplně pomátl. Potěší výhra Tomáše Kluse, ale celkově pořad patří k jedněm z nejhorších v historii. Svrab a hnus ve Státní opeře, neboli přehlídka trapnosti.

Kluk na kole (2011) odpad!

Teď to pravděpodobně vyzní trochu šovinisticky, ale tenhle film ve mně vyvolával upřímnou nenávist k tomu malýmu klukovi, je to stejný spratek jako ve filmu Musíme si promluvit o Kevinovi a jak to dopadlo. Nechápal jsem proč mu všichni lezli do zadku a nechali ho chovat jako retarda, místo aby ho trochu postavili do latě. Mě ten film vyloženě nasral a zhoršil náladu, proto vám tu trochu hodnocení zmrším, ale osobně nemůžu jinak, a přitom předešlý film bratrů Dardenneových se mi líbil.

Skyfall (2012)

Nikdy jsem Bonda neměl rád, až přišlo Casino Royale a já byl nadšený. Po Quantum of Solace mé nadšení upadlo a řekl jsem si, že Casino Royale byla ojedinělá vlašťovka a víc jich už nepřiletí. A dnes jsem šel do kina na úplně jiný film, ale z technických důvodů ho nahradili právě Skyfall a je na světě další Bond, který přivál celé hejno vlašťovek. Opravdu povedený film a až ve mně víc uzraje, tak se určitě zařadí na nějaké místo v mém top ten.