• verbal

Magnuskův Opus Porcus jde konečně do prdele. Tedy doufejme. Než se mi zase bude mít potřebu nějaký, klasickým vzděláním postižený, latiník zatahat za šulínka v poště, podotýkám, že jsem si vědom nesprávného skloňování, ale zato se mi to príma rýmuje! Takže zdvořile žádám, abyste nechali obě ruce na peřině, hnědopichové! Ale popořadě! Jednička mi přišla jako zjevení, protože konečně měl někdo koule bez příkras ukázat distribuci kofol v celé její mahagonové kráse! Pak ale jako by Olmer přišel se svou Troškou do mlýna, naduté prasátko ještě víc zpychlo a začalo vyrábět Vandasovsko-Sládkovská, tendenční amatérská porna pro skinheady, která budou nepochybně zakrátko ozdobou nedělní přílohy Blesku. A to je docela škoda, protože když jednička prošla pod nikdy nespícím radarem všech těch Kocábů, Džamil, Uhlů, a ostatní "altruistické" pakáže, co jen číhá ve svých árijských čtvrtích, aby se mohla zviditelnit hrdinným bojem za lidská práva, a neskončila pod záštitou (slovní základ zachcat) Samkové kňučením ve Strassburgu, dalo se s trochou yntelechtu pokračovat kulantním mementem, které by konečně alespoň trochu zburcovalo mlčící většinu. Viz. dokonalá scéna, jak smutný učitel přivádí to svinstvo ze zrušené zvláštní školy do třídy plné kultivovaných, blonďatých holčiček! Velmi fašistické, hned bych se pod to podepsal! Ovšem se zbytkem jdi na koncert Orlíku nebo do hajzlu, Tomáši, a já, jakož i většina soudných diváků, doufáme, že se tvého vepřového bohatýra nebude týkat nejbližší amnestie a už o tobě víckrát neuslyšíme!(20.1.2013)

• Isherwood

Myšlenkové podhoubí, prolezlé tou nejpokleslejší populistickou metastázou, která zabíjí myšlenkové potenciály českého diváka ještě zhoubněji, než Troškovy komedie, dostává spolu s absolutně anti-cool filmařinou téměř až bizarní nádech, kde se prvoplánově lační po vulgárních hláškách a explicitním vyjádření se ke všemu, co se kolem nás děje; herecké hvězdy druhé zase kladou otázku, ve které kapse se na tohle najdou prachy.(12.6.2013)

• Malarkey

Viděl jsem jedničku a byl jsem z toho v šoku, pak se z něj pár let vzpamatovával a pak jsem v televizi viděl trojku. No a myslím, že to stačilo. Obrázek jsem si udělal. Magnusek je magor, natočil to jak Novácká produkce Gympl, teda hrozně. Každopádně musím říct, že v těch šesti hodinách kompletní trilogie Bastardů je myšlenka, u které určitě stojí za to zapřemýšlet. Nedokážu objektivně říct, jestli Magnusek mluví až tak moc ze svých vlastních zkušeností nebo brutálně přehání. Teta na zvláštní škole pracuje a takhle extrémní to tam určitě není. Rasistický to je úplně šíleně, ale nemůžu říct, že bych s něcím nesouhlasil. Ono je těžký soudit jinak, když žijete v Mladé Boleslavi a cigány vidíte na každým kroku a tejden co tejden slyšíte, kde se servali, co kde ukradli nebo komu co provedli. Podle mě s Bastardy zašel až do úplnýho extrému, tím pádem ale nechápu to, že mu tam ti cigáni vůbec hráli a že na konci u titulek hráli cigánský písničky. To celý to rasistický počínání celou trilogií vlastně úplně otáčí. No…viděl jsem si to, udělal jsem si názor a už to znovu vidět nemusím.(3.4.2013)

• woody

Nejnáckovější film v dějinách české kinematografie. Magnusek není jen neumětel a diletant, ale definitivně zmrd (terminus technicus, nic vulgárního), protože tohle co předvádí se jinak než zmrdstvím nazvat nedá.(21.9.2012)

• Radek99

Bastardi 1941 - Magnusek 88(25.10.2012)

• hirnlego

Martyrs reloaded.(14.4.2013)

• igi B.

Do třetice tedy všeho nasrat! . . . Magnusek vycítil u blboidního stáda nějakou tu škváru, kterou je národní šosák ochoten i přes "krizi" dát za lístek do kina na kvazikontroverzní srágoru (žel filmem toho jména a významu tuto matérii opět nazvat nelze!) a vycintat si do koly a popcornu své mindráky a tak znovu vyváří dvakrát vyvařený a už notně zasmrádlý hnus a hnis současné tušašské pisskultůry. Že mu v tom hrají >hvězdy< ze Stolice jako Brožová, Töpfer či Krampol je mi vcelku jasné, ale že se do téhle žumpy ponoří i pravdoláskaři typu Tříska nebo Lanďák, to mi teda poser prsa zase jednou za čudlárnu. R.Hr., D.Bat., M.Br. či J.Č. a jim podobných je mi už jen líto. To je šílené, kam se prokálel "český film" skoro čtvrt století po >sametu< a čeho je ta naša čudlácká, na eráru tvrdě parazitující kasta za šekel ochotna se zúčastnit... %-(.. . . . Každopádně je trojka nejodpornější díl z trilogie, celek pak hnědě páchne jako hotový OP(R)US MAG(H)NUS jednoho >filmařského< magora a zakomplexovaného ubožáka, jehož pohnutky jeden pochopí snad jen z bezpředmětného nadužívání slůvek jako "vyhulit", "šukat" a neustálých narážek na chlapecké anály. Jojo, zážitek jako bohnus na dvd je "rozhovor" (sic!) s rejžiserem - ufňukaný monolog(!) d.m.s.n. duševně nemocného člověka, jemuž příroda holt nenandala a život už ty zbytky jenom vzal... Nasrat! - - - P.S. K matérii více http://www.csfd.cz/film/276210-bastardi/ a http://www.csfd.cz/film/292999-bastardi-2/ - a užívejte s lavorem na kulích... - - - P.P.S. Tak jsem si jen tak z plezíru s odstupem prosvištěl i něco hodnocení a komentářů ke všem částem trilogie a jsem trošku v kulturním šoku - kdo všechno ze zdejších "přátel filmového umení" je ochoten těmto formou(!) - budiž že obsah by mohl být s tolerancí chráněn "autorskou licencí" - bezprecedentním zhovadilostem dát víc jak jednu hvězdu - zvláště pak v kontextu vnímání na obdobná témata třebas i více kontroverzních děl světové kinematografie... To jste se lidičky už úplně pomátli? . . . Ta produkční píárová hodnocení a komentáře samozřejmě neberu na zřetel, nakonec jsou kdesi na chvostu i vcelku identifikovatelé. No - nenadělá igitátor nic! Dobře vám tak... °-[ - - - - - (Poprvé a naposledy protrpěno ryze ze studijních důvodů za kalné listoprdové noci v lehkém rauši na dvd /to si teda MagicBox pěkně nemagicky nadělal do škatulky, disky skončily už po půlroce distribuce jako ležáky ve výprodejích za 49,00Kč!/ v originálním formátu obrazu, hodnocení 3625., komentář zde jako třistadvacátýsedmý - 20.11.2013)(20.11.2013)

• JFL

Z bílého rytíře se stal bílý alibista aneb exploatační trilogie Tomáše Magnuska dospěla do svého nekonzistentně mesianistického konce. Podrobněji v recenzi pro A2(8.11.2013)

• choze

Trojka se po nudných maloměstských hrách na mafiány ze dvojky potěšitelně vrací zpátky k (masově) zlobícím a hláškujícím cikánům, kteří sice zlobí ještě víc než v jedničce, ale hlášek je méně a jevily se mi dost chtěné. Nalajnovaný příběh celé pozoruhodné exploatační trilogie se nicméně poměrně epicky a uspokojivě uzavírá. Technická stránka se opět pohybuje od snaživě efektních záběrů (jeřábové jízdy) po amatérsky strnulé (dojde i na sépiové retrospektivy) a tempo filmu je i na potřetí od začátku do konce mrtvolné, což je v mých očích hlavní problém. Ono by mi až tak nevadilo, že je to rasistické, blbé a spatlané, kdyby to aspoň trochu odsýpalo. Nebo kdyby to bylo celou dobu tak nechtěně komické jako úvodní scéna.(26.5.2013)

• Gilmour93

Heil Magnusek? Vždyť by ani neprošel futry Reichstagu.. K té amatérské, nemotorné slátanině mám jen jedno: účelu nelze dosáhnout kreténskými prostředky. K některým místním komentům bych podotkl, že ještě horší, než nácek, je pokrytecký liberál. U toho prvního alespoň člověk ví, na čem je.. A teď, pane Magnomastek, za ty „Oči černé jděte spát“ šup do pekla za Hermannem Göringem. Možná vás dají do i jednoho kotle, ale Lucifer jistě zná Archimédův zákon a bude chtít šetřit vodou..(2.4.2013)

• castor

Tak to už bylo kapku moc, ne? Xenofobní a populističtí Bastardi po třetí selhávají na mnoha frontách, od naivistického stylu Tomáše Magnuska až po obludně nevkusné názory. Jako bychom se vrátili k filmům z devadesátých let od Víta Olmera..(7.4.2013)

• paascha

To je ae debilita!!! Jak to vůbec mohl někdo natočit, kde na to sehnal prachy a jak přemluvil české tv sereblity, aby mu v tom štěkaly? Nechápu.(9.12.2012)

• PinokKio

Nejdokonalejší soudní drama? Nejlepší film o odtučňovací kúře? Završení trilogie století? Koho musel pan učitel vopr*** (abych použil slangu filmu), že si v takovéhle slátanině zahrál Jan Tříska, Rudolf Hrušínský, Jan Čenský či Tomáš Töpfer? Stačí mít radikální nadváhu? Psát sračkoidní scénáře? Prosím, prozraďte mi to, chci je všechny angažovat na svou příští oslavu narozenin, kde mám pro ně ve své hře Mendělejev předem určené role chemických prvků a nechci za ně nijak moc utrácet : )(10.12.2012)

• D.Moore

Stejně dobré jako první a druhý díl. Tomáši Magnuskovi se podařilo stvořit nevídaně vyrovnanou trilogii.(1.4.2013)

Bál jsem se, že bez znalosti druhého dílu, který jsem neviděl, se budu ve filmu těžko orientovat, ale naštěstí jsem se ve filmu orientoval i přesto, že jsem viděl pouze první díl celé série. Ale nyní k filmu samotnému. Jsem nadšený a zděšený zároveň. Nadšený jsem z toho, že se v Česku zničehonic zjevil člověk, který neabsolvoval žádnou filmařskou školu, který pro natáčení svých filmů nepotřebuje příspěvky od státu, a který se nebál pustit do tématu, které je v českém filmu velmi opomíjené, totiž problém soužití s romským etnikem. Tomáš Magnusek si zasluhuje mé uznání za to, co dokázal, i za svou odvahu pustit se do takto kontroverzního tématu. A z čeho jsem zděšený, to zase není tak těžké uhodnout. Partička nezletilých parchantů si v klidu znásilní a zabije atraktivní slečnu, a místo toho, aby se člověku, který společnost zbavil těchto potencionálně nebezpečných lidí (bůhví, kolika lidem by v budoucnu ještě ublížili), dostalo uznání, tak je perzekuován a jsou tlaky z těch nejvyšších míst, aby dostat exemplární trest, nebo si v zahraničí na nás budou ukazovat, jací že to jsou ti Češi rasisti. Ale upřímně bych chtěl vidět toho ministra nebo státní zástupkyni, kdyby jim takhle nějaký nezletilý a před zákonem tím pádem nepostižitelný parchant zabil dítě nebo někoho jiného z rodiny a nic by se mu za to nestalo. Prostě tenhle film a vlastně vyvrcholení celého příběhu vzbuzuje takové smutné pocity beznaděje a vyvolává otázky, na které asi neexistují uspokojivé a správné odpovědi. Každopádně film, a vlastně celá trilogie, je nesmírně zajímavý a hodně mu pomohly i herecké výkony. Ilona Svobodová s Tomášem Töpferem takřka beze slov rozehráli své herecké party dokonale a úplně mi stačilo sledovat jejich výrazy a mimiku abych pochopil, co ty jejich postavy prožívají. Další herecká jména, jako jsou například Rudolf Hrušínský nebo Jan Tříska, už jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu. Třetí díl hodnotím, stejně jako díl první, čtyřmi hvězdičkami.(3.5.2013)

• Ruut

Z technického hlediska asi nejkvalitnější díl série. Ale pro mě i zdaleka nejnudnější. Napotřetí pitvat to samé téma nefunguje ani trochu, nezaujme. Ale vem Bastardy trojku čert - těším se na Jedlíky, které Tomáš Magnusek doufám natočí přesně tak, jak to cítí a nebude se snažit dělat úlitby většinovému publiku (aby schytal menší kritiku)jako to udělal právě tady. Tomáši točte si po svým, je to originální a má to svý kouzlo - ale na tyhle vážně míněný "rádoby epický spektákly" s rozpočtem ve výši běžné české reklamy na prací prášek ale opravdu už kašlete ...(20.9.2012)

• kulyk

No nic, je to sračka, ještě k tomu částečně retrospektivní. Mangustek definitivně zvlčel, podepisuji komentář verbalův a zasílám mu tímto hudlana. Spíše mě zaujala jiná věc. Kdyby tak za mnou přišel nějaký puclík, řekněme třeba z Ésterajchu a nabídl mi osm kolíků v eurech, abych mu zahrál ve filmu, který bude velice uměleckou formou promlouvat o Češích jako o zlodějských, dementních a nevychovatelných zmrdech bez úcty k cizímu majetku či životu, obdržel by ode mne kolíků devět nazpět. Byly by dubové a nejméně třicet centimetrů dlouhé, s koncem značně zašpičatělým. Osmi bych poctil všechny jeho tělesné otvory, abych pak devátým penetroval sádelnatou hruď. Zvláštní je, že v Bastardech nebyl s obstaráním snědších (ne)herců evidentně problém..... asi mají Romové větší cit pro umění, než já. Jo, tím to bude.(1.4.2013)

• Pilda17

Tak jsem tento český paskvil století zkusil a je udivující, kam až česká kinematografie dokáže klesnout. První a druhý díl budiž, ale tak strašný třetí díl je vrchol a jeden z největších odpadů, které dávám.. 0/10 = 0%(6.12.2012)

I když je třetí (a zároveň nejrasističtější) díl série natočen stejně amatérsky jako díl předchozí, působí o poznání lépe. Sépiové flashbacky jsou průser, absence bondovského boje s mafií naopak prospěla. Herci už nepůsobí tak toporně, některé scény mají sílu (např. často kritizovaný příchod problémových "dětí" mezi děti neproblémové). A špatný konec samozřejmě potěšil. "Nejnáckovější film"? Vy jste asi podobné sousedy nikdy neměli, že? Zkuste si to, a pak se teprve můžeme bavit.;-)(1.4.2013)

• Pepinec

Že má Magnusek co říct? Sorry, ale mít názor na problematiku vraždících Romů není zrovna těžké. A že se Magnusek svůj názor nebojí říct nahlas? Jo, možná by byl frajer, kdyby svolal tiskovku, napsal článek do novin, uspořádal festival nebo držel tak dva tři měsíce hladovku, ale že se pokusil natočit film (to pokusil je hodně důležité slovo), který svým působením na diváka připomíná slepici zmateně pobíhající po dvorečku, je maximálně tak osel. Hodnotit zamýšlený obsah, nějaká hvězda by se jistě našla. Jenže tady nejsme v autosalonu, nýbrž na filmové databázi a skoro se mně chce napsat, že tu Bastardí trojka ani nemá co dělat. Jejda - já to napsal. Tak to mám asi taky názor...(1.4.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18