Formule! (2001) odpad!

Sra*ka! A po zhlédnutí filmu Rush nebývá než opakovat - sra*ka! Myslím že Sly neviděl závody ani z ponorky při kalné vodě.

Johnny Mnemonic (1995)

Poměrně hodně nedůstojná realizace Gibsonovy povídky. Škoda.

Rivalové (2013)

Filmy z tohoto prostředí bývají jaksi tradičně zprzněny. (Viz Stalloneho slátanina Formule). Rush mě však opravdu dostal. V době, kdy se příběh odehrává jsem jako malý kluk začínal F1 sledovat a můžu říct, že do dneška jsem její fanda. Proto jsem si užíval, že Howard nepřekrucuje(tedy ne výrazně) skutečnosti a atmosféru závodů zachytil skvěle. Závodů, kolem kterých se tehdy vznášel opar smrti. Přesto je nosným prvkem filmu kontrast mezi Huntem a Laudou, který není o tom "správném a špatném". Je to prostě oheň a voda. A právě skvěle zvládnutý příběh o diametrální odlišnosti obou hrdinů tento film katapultuje do výšin. Mimochodem : Brühl for Oscar!

Blade Runner (1982)

Dovolím si reagovat na některé komentáře. Tohle opravdu JE hluboké filozofické dílo. Dílo PANA spisovatele a vizionáře Philipa K. Dicka, které jen skvěle natočil Ridley Scott. Kdo nebo co je nebo ještě není lidská bytost, jakou kdo má úctu k životu, kdo má právo být stvořitelem, aneb "Sní androidi o elektronických ovečkách?" Mám zato, nízké hodnocení je jen výsledek nepochopení myšlenky díla. Tohle si fakt zaslouží 100%.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Po zhlédnutí prvního dílu jsem moc nevěděl, co si myslet. Ale velmi brzy jsem pochopil, že tohle konečně něco, na co dá dívat po Monty Pythonech! Po skončení seriálu jsem přečetl i předlohu a mohu jen doporučit. Chápu, že někdo může tento seriál nenávidět, ale to se prostě u kultovních věcí stává často. Pro nás fandy je to však pecka!

Vetřelec (1979)

Napoprvé jsem se na tento "nepřístupný" film do kina nedostal. Korpulentní, neoblomná uvaděčka mne vypoklonkovala a já musel čekat na další šanci. O to větší zážitek to pak byl. Ve své době byl Vetřelec opravdové zjevení a tajemná atmosféra strachu dokázala uhranout. A pak je tady H.R.Giger. Potom, co jsem si prohlédl jeho portfolia, se nemohu ubránit dojmu, že to už někde musel vidět... Něco tak úžasně mrazivě temného a hrůzného snad nejde ani vymyslet. Scott a Giger společně vytvořili majsterštyk!

Velká ryba (2003)

Tento film má podobně dojemnou atmosféru jako Benigniho Život je krásný. Fantaskní Burtonův pohled na svět, skvělý příběh a výborné herecké výkony. Proplout tímto vyprávěním společně s Velkou rybou je rozhodně zážitek.