Absolvent (1967)

Výborný a film a minimálně stejně výborná hudba, bez které by to prostě nebylo ono. Dustina Hoffmana jsem si všimnul až u závěrečných titulků a o to větší to pro mě bylo překvapení, protože během filmu jsem ho nepoznal...

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

No vzhledem k tomu, že jde o TV Film, tak odpouštím ty laciné kulisy. Překombinovný děj mě, jakožto diváka seriálu taky nepřekvapil, tak snad zbývá jen dodat, že pokud nejste fanda Stargate, tak si radši hvězdičku, možná dvě odečtěte...

My z Kačerova (1987) (seriál)

Jó, kačeři :). Dnes už nechápu, že se mi vždycky ráno o víkendu chtělo kvůli tomutu seriálu přivstat, ale kde jsou ty časy :)...

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Obsahově je film celkem šílený, alespoň já Markýze de Sade moc nechápu, nebo spíš nechápu, že ty jeho perverzní slátaniny někdo může číst. Když se mi kniha 120 dní Sodomy dostalo do ruky, tak jsem přečetl pár stran a stačilo mi to. Ale právě díky tomu obdivuji, že Pasolini měl vůbec odvahu něco tak nechutného zfilmovat. Pokud tedy neberu v potaz obsah, tak film sám o sobě nějak hrozný není.

Až na krev (2007)

Krutý příběh, především o ropě, penězích a vztahu otce a syna. Výborná "psycho" hudba, stejně tak skvěle prokreslená hlavní postava. Prostě zase jednou poctivá filmařina. Dojem mi kazila snad jen celková rozvleklost filmu. Tím neříkám, že by film byl nějak zbytečně natažený, ale ta pátá hvězdička se možná najde po druhém shlédnutí.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Kromě výborné výpravy, krásné přírody a výborného Klause Kinskiho mě na tomhle filmu nezaujalo nic. Některé scény byly opravdu nudné a při některých jsem přemýšlel, jestli to má být drama nebo komedie.

Ďáblova dílna (2007)

Jeden z hodně povedených válečných filmů. Sice bez zvláštních efektů, téměř bez střílení, ale se silným příběhem a precizním provedením.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Tenhle film ve mně vyvolal celkem rozporuplné pocity - některé scény byly pohodové, ale občas jsem se silně nudil. Potěšila mě příjemná hudba a celkem nápaditá kamera, ale jako celek je to pro mě průměr.

Fargo (1996)

Chvílemi bezchybné, občas jen nadprůměrné, ale výborná hudba a mrazivá atmosféra jsou přítomny v celém filmu.

Juno (2007)

Pohodový příběh o obyčejné mladé slečně, která musí řešit vzhledem ke svému věku neobyčejný problém...Když vezmu v úvahu, že se toho za celý film zase tolik nestane a zápletka není nijak složitá, tak se divím, že jsem se nenudil, ale bavil :-)