Gravitace (2013)

Výborně zpracovaný film. Filmu postrádá jakýkoliv předchozí a navazující příběh, nicméně mi to vůbec nevadilo. Perfektní oddechovka, se skělým soundtrackem, ve které nechybí napětí, očekávání a ještě si stihnete oblíbit hlavní postavu. Rozhodně stojí za shlédnutí!!!

Judas Kiss (2011)

Velice pěkný film o minulosti, která nás trápí, neznámé budoucnosti a současnosti, s níž nikdy nejsme spokojeni. Rozhodně stojí za shlédnutí.

Pianista (2002)

Film chvílemi velice autenticky zobrazuje hrůzy holokaustu, je dokonce i pěkně filmařsky zpracován, jen bohužel jaksi nemá závěr, který by se k němu hodil a ke kterému celý film směřuje.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Film jsem zhlédl před cca patnácti minutami. Na tlačítko "přidat komentář" jsem klikl rovněž pár minut zpátky a upřímně stále nevím, co mám napsat. Stále jsem plný emocí. Rozhodně musím přiznat, že je to film, který se mnou otřásl tak, jako to jiný nikdy nedokázal. Film se od začátku tváří mírumilovně a nutí diváka se ztotožnit s malým chlapcem a přijmout jeho naivní, pro osmiletého chlapce typický, pohled na svět, kde vše je úžasné, mírumilovné a bezpečné. Jakmile Bruno objevil farmu, věděl jsem, že nemůžu čekat happyend, nicméně posledních pár minut jsem cítil neskutečné vnitřní napětí, pocit bezmoci, lidské ubohosti a bylo mi skutečně na zvracení. Nikdy jsem tento pocit nezažil. Zážitek ze sledování pro mne byl mnohem trýznivější, jelikož jsem navštívil koncentrační tábor Osvětim, včetně vyhlazovací části Březinka a procházel se místy, kde umíraly miliony lidí, včetně plynových komor. Aktuálně je 01:26 ráno a já vím zcela jistě dvě věci. Zaprvé, že dnešní noc nebudu schopný usnout a zadruhé, že tento film již nikdy nechci vidět.