Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Největší směsice trapnosti, ubohosti a neoriginality jakou jsem u pohádky kdy viděla. Co to jako bylo? Scénář byl katastrofální, herecké "výkony" taky. Vůbec nic nedávalo smysl, vždyť to ani jako pohádka nevypadalo. To už i klasická Zlatovláska, které se každý rok snažím vyhnout je oproti Slíbené princezně terno.

Anděl Páně 2 (2016)

Vážně jsem nečekala, že by Anděl Páně 2 mohl být dobrý a už vůbec ne, že by mě tak nadchl, pravda je, že Jiřímu Strachovi v jeho tvorbě dost fandím, nevybavím si nic, co by se mu vyloženě nepodařilo. Oproti jedničce je to podle mého lepší, což je poměrně neobvyklé, že by se dvojka podařila, ale bylo to vtipnější, více odlehčené, děj byl také nápaditější. Sice myslím, že děti většinu vtipů a jiných okolností nepochopí, takže se asi více pobaví starší, ale tak hlavně, že je tam Mikuláš, čert a děti se pobaví. Jestli to tak půjde dál, dočkáme se snad i trojky...fakt Jiřímu Strachovi hluboce děkuji, že konečně za poslední dobu vznikl pořádný český film, na který má cenu do toho kina zajít.

Muž na laně (2015)

Najdou se i lidé, kteří si při přečtení názvu filmu a nepozorného přečtení obsahu (třeba já) opravdu mysleli, že Muž na laně je podvedený sci-fi akční film. No, nicméně když se na obrazovce objevila taková roztomilá francouzská atmosféra, trochu mě to zaskočilo. I přes všechno se mi ale naskytla úžasná podívaná a musím říct že u samotného finále jsem nebyla nikdy tak nervózní jak u tohohle filmu.

Mamma Mia! (2008)

Tenhle film mě prostě neskutečně baví, pokaždé, když ho mám tu možnost shlédnout. Pokaždé mě nutí si zpívat ty chytlavé songy od ABBY ( i když při cestování autobusem jsem moc úspěchu nesklidila) a usmívat se na celé kolo.

Doktor Strange (2016)

Jako fanoušek Marvelu a Benedicta Cumberbatche jsem měla od filmu opravdu velká očekávání a dlouho jsem se na něj těšila. Film mě tedy moc nepřekvapil, tyhle Marvelovky jsou všechny na jedno brdo. Ale tak když nebudeme tolik přemýšlet nad dějem, vlastně se nám naskytla super podívaná, protože efekty byly opravdu skvělé. Samotný Strange nebyl nijak zajímavý, jen takový napravený protiva, ale v podání Benedicta Cumberbatche byla ta role přijatelná mnohem více. Po dlouhém váhání dávám nakonec 4 hvězdy, protože nakonec ten film nebyl až tak špatný, až na to chabé zpracování scénáře.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

No tak tohle byla docela hrůza. Samozřejmě už se scenáristé nutně snažili vymyslet něco na předchozí díly, ale teda hůř to napsat snad ani nemohly. Bylo to trapné, nudné, dlouhé a bohužel snad ani nemůžu říct nic pozitivního. Možná jen to že tam byla nějaká ta akce a známí "mutanti" kteří těžko můžou zklamat.

Dokonalý trik (2006)

Opravdu skvělá podívaná. Až do poslední chvíle jsem nevěděla jak film dopadne, kdo je dobrý, kdo špatný kdo je chytřejší a upřímně nevím to ani teď, to bych se na tento film asi musela podívat podruhé. Naposled jsem se takhle cítila když jsem snad četla Hamleta. Nolan zkrátka nezklamal. I herci hráli výborně především Christian Bale nebo David Bowie kterého jsem že začátku ani nepoznala no a můj oblíbený Hugh Jackman se mezi nimi neztratil.

Sebevražedný oddíl (2016)

Upřímně jsem asi dostatečně nepochopila celkovou zápletku. Co to jako bylo? Nějaká prehistorická bytost, kterou našli někde v jeskyni? To bych od DC po Jokerovi nebo Dentovi moc nečekala. No, ale upřímně až na tu příšernou zápletku to vlastně nebylo až tak hrozné. Celkový nápad, že z padouchů udělají jakousi bojovou jednotku se mi fakt líbí. Co mě také celkem naštvalo, že ostatním postavám nedávali moc velký prostor. Třeba takový Killer Croc tam byl snad jen proto že proplaval kanálem. Překvapila mě i Harley Quinn, která byla opravdu skvělá a i Joker byl v podání Leta super, ikdyž Ledger byl jako Joker mnohem lepší. Dávám 2* dolů za zápletku a příliš americky trapné scény.

Anthropoid (2016)

Jsem docela ráda, že se filmu zhostili hlavně Britové, jelikož si myslím, že by se film tolik nepovedl kdyby ho dělali jen Češi. Už jen v případě Cilliana Murphyho nebo Tobyho Jonese, kteří kteří hrají velmi dobře a jistou kariéru už mají za sebou, nebo i Jamie Dornan mě ve své roli překvapil. Každopádně i Češi se svých rolí ujali překvapivě dobře. Celý snímek byl skvělé zfilmováný, u filmu jsem se nenudila, scény nebyly příliš natahované. Scéna samotného atentátu nebo závěrečné scény v kostele byla vskutku bravurní. Překvapilo, jak až moc do podrobna byly scény natočené podle skutečnosti. Za mě jednoznačně 5 hvězd.

Nerve: Hra o život (2016)

No, žádná sláva. Ze začátku jsem si říkala, jak má film zajímavý příběh, ale najednou, asi po 20 minutách? Nepřipomíná mi to něco? Asi před měsícem jsem se podívala na film Hra s Michaelem Douglasem a řeknu vám, bylo to prakticky stejné, akorát pro mladší a méně promyšlené. Film ani nebyl nějak napínavý, docela jsem nudila a byly tam takové ty scény, které se tvářily, jak jsou napínavé, ale vy většinou přesně víte, jak dopadnou. Zároveň se mi ale líbilo, že film nebyl nějak extrémně dlouhý, scény nebyly nějak natažené, nebo tam nebyly zbytečně. Také se mi líbilo celkové zpracování, no a výkony mladých herců asi taky stojí za trochu uznání. Nicméně u filmu jsem málem usnula a originalita tomu také dá se říct chyběla, proto dávám pouze 2 hvězdy.