Pelíšky (1999)

Jeden z nejlepších filmů z tvorby Jana Hřebejka a jeden z nejlepších českých filmů.Je zasazen do doby,kterou jsem sice nezažila ale určitě ji vystihuje zcela přesně.Viděla jsem ho mockrát,a pokaždé když ho dávají se na něj s chutí podívám.Ve filmu nechybí některé nezapomenutelné hlášky a scény,jako je například NOK..Film,kterému podle mě nic nechybí..

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jednoznačně nejlepší díl nové trilogie,který se skoro(z jisté části) vyrovnává s trilogií starší.(SPOILER)Nejlepšími částmi filmu jsou první akční scény a poslední souboj mezi Anakinem a Obi-Wanem,kde jsou ke konci dokonale vystiženy Obi-Wanovy emoce a pocity.Anakinův přechod na temnou stranu má geniální důvod,který je zmíněn už v epizodách I. a II.Plné hodnocení za scénář a opět skvělou hudbu Johna Wiliamse.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Další skvělé pokračování této trilogie.Sean Connery ztvárnil úžasného,přísného otce Indyho a spolu tvoří dokonalou dvojci otce a syna.Hudba Johna Wiliamse dává filmu tu správnou atmosféru a je skvělým podkladem pro děj.Nejlepší scénou filmu je jednoznačně scéna na skále po pádu s tankem do propasti,kde nechybí vtip,napětí ani city..Následující scénu (když Dr.Jones sr. odchází ze scény s nezapomenutelnou větou ve smyslu : " Juniore,přece nebudeš jen tak odpočívat když už jsme tak blízko"),opravdu nikdy nezapomenu !

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Do doby,kdy jsem tento film viděla poprvé,jsem nevěděla,co to znamená opravdu dobrý film.Harrison Ford se na roli Indiana Jonese skvěle hodí a Karen Allen se k Indymu skvěle hodí.Nejlepšími okamžiky filmu jsou bezpochyby honička na poušti a Indyho krátké setkání s "chlápkem" s mečem.Hudba Johna Wiliamse je opět dokonalá,skvěle doplňuje děj a dává filmu tu správnou atmosféru.Filmu nechybí napínavý,zajímavý děj,ani Indyho vtipné a nezapomenutelné hlášky..Jednoznačně jeden ze Spielbergových nejlepších a nejdokonalejších filmů.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Tento film je pro mě o pár % slabší než epizody "starší" série Star Wars,ale i tak musím skoro vše hodnotit pozitivně.Opět skvělá hudba Johna Wiliamse,skvělé herecké výkony,výborné efekty.Jediné,co mě trochu zaráží,je začátek "romantického jiskření" mezi Padmé a Anakinem.Samozřejmě vím,že to muselo nějak začít,ale tyto okamžiky nejsou těmi nejsilnějšími v celém filmu.I přesto ale film hodnotím pozitivně a dávám 4*,i když to mohlo být trochu lepší.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Než jsem poprvé viděla Star Wars,myslela jsem si,že tento film nebude opravdu nic pro mně.Netušila jsem,jak strašně jsem se zmýlila.Jednou můj bratr tento film sledoval,a já jsem začala koukat s ním,protože jsem neměla na práci nic důležitějšího.V první chvíli jsem jen "znuděně" seděla,ale potom na mě zapůsobila skvělá úvodní hudba Johna Wiliamse,a po prvních 10 minutách mě film zaujal tak,že jsem nemohla "odtrhnout" oči od obrazovky.Nejen že mě zaujal scénář a děj filmu,ale také skvělé herecké výkony Harrisona Forda,Carrie Fisher,Marka Hamilla a dalších herců.Podle mně je toto jeden z nejlepších sci-fi filmů,klasika,jejíž úvodní soundtrack zná i ten,kdo Star Wars neviděl nebo jednoduše není fanouškem sci-fi nebo Star Wars.O vánočních prázdninách roku 2013 se zrodili mí hrdinové..V roce 1977 se zrodilo jedno z nejlepších sci-fi a George Lucas dokázal,že i něco skoro nemožného je nakonec uskutečnitelné.