Limbo (2023) (seriál)

V ústredí sú tri kamarátky - jedna je workoholička so synom, dcérou a mužom, ktorá sa stará v rodine o peniaze, druhá je lesba so synom svojej ženy, tretia je single so synom, pretože je rozvedená alebo čo. No a tí ich synovia si to pekne napália autom do stromu, pričom jeden zostane s rozmlátenou hlavou v kóme. Štvrtinu seriálu im nevedia povedať, čo s ním je, tak iba plačú a hádajú sa, ďalšiu štvrtinu plačú, lebo im povedia, čo mu je, ďalšiu štvrtinu sa hádajú, a poslednú vlastne ani neviem. Ich naštrbené vzťahy sa vyriešia iba čiastočne a zrazu koniec.

Que Dios nos perdone (2016)

"Ďalšia atletika Madrid?" - to sa spýtal jeden z policajtov, keď prišiel k telu starej babizne natiahnutej na schodoch. Ten ma svojimi hláškami počas filmu bavil najviac. Za parťáka mal koktavého autistu, či čo mu vlastne bolo. Čiže spojenie protikladov - výbušného extroverta a utiahnutého introverta je vždy vtipné a filmovo lákavé. Slizkému úchylákovi s extrémne veľkým vtákom sa zachcelo znásilňovať a zabíjať babky, lebo ho zneužívala máti. Nejako sa mu to v hlave pomotalo a vo všetkých babkách videl maminku, ktorú furt zabíjal. A to všetko pri príchode tiež nie celkom príčetnej osoby a jej nadšencov - pápeža. A ten slizák - na to, že sa iba flákal po kostoloch, bol celkom mrštný.

To Leslie (2022)

Ten plagát k filmu vyzerá skôr ako Lassie. Výborne zahratá alkoholička. Až na to, že alkoholičku ako sa patrí, si skôr predstavujem ako leží kdesi v kríkoch alebo na verejnej lavičke, došťatú a dosratú, s červeným ksichtom, so žilkami na lícach a s nosom ako paradajka. Neviem, ako vyzerala tá skutočná, keďže je to "inšpirované skutočnými udalosťami" ako teraz asi polovica filmov, ale na to, že bola vraj alkoholička brutálneho kalibru, by som herečku "skrášlila" oveľa viac.

Tetris (2023)

Aspoň som sa dozvedela, že tetra + tenis = Tetris. Nikdy som tú hru nehrala, neviem prečo by som sa mala zaoberať takou blbosťou, ale jej presadenie bolo zaujímavé, dokonca napínavé. Hru vymyslel Rus, odkúpil ju Nemec, potom Američan, a potom ďalší Američan. Ten určite nemal pud sebazáchovy, iba vidinu mega zárobku ako dopamín, určite mu aj non-stop tiekli sliny a stál vták. Pendlovať medzi ruskými komunistami a americkými megalomanmi, z toho by nejednému vypadali vlasy, v prípade KGB aj zuby. Korupcia a sprenevera na obidvoch stranách, všetci si o sebe mysleli, že sú mocnejší, ako sú, handrkovať sa s nimi chcelo pevné nervy a samovražedné pudy. Ale nejako sa mu to podarilo, dokonca dostal do Ameriky aj toho Rusa, čo hru vynašiel. Určite si doteraz honí nad tou škatuľou od Tetrisu.

The Price We Pay (2022)

Pamätám si kapitolu z prvej učebnice angličtiny zo základnej školy, kde bola podivná rodinka pokazencov a príšer a v nej jedna "normálna" blondína. Vždy je to nejako tak servírované, že v každej čudnej spoločnosti sa nájde jeden relatívne normálny jedinec. Neviem, či je to tak v skutočnosti. Tu sa v trojčlennej rodinke našiel jeden chlapec pri zmysloch, a v skupinke zlodejov a vrahov jedna nevinná osoba. Dej úplne jednoduchý, ale k hororu-krváku viac netreba. Mne to stačilo.

H.P. Lovecraft's Monster Portal (2022) odpad!

Za pozretie stoja prvé tri minúty, zvyšok filmu (ak vydržíte) sa pozeráte na nesympatických nehercov, ktorí očividne hrajú, pretože mizernejšie už hrať nemôžu. Ich postavy sú ako po mŕtvici a sú inteligentní ako po lobotómii. Ale ak risknete, že vám klesne IQ minimálne o desať bodov a dopozeráte to konca, dočkáte sa škaredého obrieho pavúka a chobotnice, čo naozaj nestojí za to.

Reyka (2021) (seriál)

Reyka bola sprostá čúza ako malá, a keď vyrástla, je ešte sprostejšia. Trpí Štokholmským syndrómom alebo čím, alebo ju ako dievča uniesol Iain Glen, ktorý sa hral najprv na otecka, a potom na manžela, ako sa na psychopata patrí. Mŕtvolky v cukrovej trstine boli pekné, ale ten postup policajtov a celkové nezmyselné správanie postáv, nedotiahnuté, iba načrtnuté schémy a debilita celého príbehu mi celý čas liezli na nervy, takže sa čudujem, že som to dopozerala.

The Wrong Rock (2018) odpad!

Skákajúce huby na skalách. Drbe? A jedna huba má podivnú ambíciu dostať sa na druhú skalu, tak surfuje na brvne v mori, ale nejako sa jej nedarí. A keď sa jej zadarí, tak tam potom všetky huby majú diskotéku. WTF?! Neviem, pre koho bol tento film, či pre mentálne zaostalé deti, alebo pre mentálne nestabilých jedincov s frefetovaným mozgom. Ak áno, tak sa podarilo. Možno boli zhúlení aj tvorcovia. Škoda snahy na dobrú animáciu.

Kinematograf (2009)

Neviem, či by som chcela, aby jediné, čo tu po mne zostalo, bolo video ako hovorím recept na jablkový koláč. Ale opäť výtvarne výborný krátky film s jednoduchým dejom, ako všetky od Baginskiho. Fallen Art sa mi páčilo viac.