Je to i můj život (2009)

Tento film ve mě po shlédnutí zanechal mnoho velmi silných pocitů. Ukazuje nám totiž boj s nemocí takový, jaký je, i když zde je trochu překrytý takovým romantickým závojem. Krom toho se zde rozvíjí příjemná a zajímavá dějová linka v podobě odporu malé dárkyně a zoufalství její mámy. I když mi Cameron Diaz do role trpící mámy typově nepasuje, nelze jí toho po stránce hereckého výkonu mnoho vytknout. Naopak obě "dcery" u mě zabodovaly na výbornou, proto musím přehlédnout i to, co se mi nelíbilo. Každopádně jeden z nejemotivnějších snímků, které jsem kdy viděla.

Houbičky (2007)

Tak na tenhle film jsem se poměrně dost těšila (výjimečně jsem koukla na trailer před shlédnutím filmu) a musím říct že nezklamal. Sympatická (a plně dostačující) stopáž, rychlý rozjezd, atmosféra vynikající. Prostředí jako les, temný močál a opuštěný blázinec jsou sice hororovými klišé, ale stále dobře fungují. A pointa? Pro někoho možná předvídatelná a lehce odhalitelná, já však nad takovými věcmi během filmu nepřemýšlím a jen se nechávám strhnout příběhem a atmosférou, proto mě vždycky vysvětlení překvapí. A přiznejme si, já se prostě chci nechat překvapit. A co v tomhle filmu nefungovalo? Charakteristika postav je v podstatě nulová. Obzvlášť dát vedle sebe dvě typově stejné brunetky nebyla šťastná volba, i ke konci filmu mám problém poznat, která je vlastně která a kdo je/byl její její kluk. Další, co prostě správně nehraje, jsou ty "věštecké vize". Jednou vidí, co se má stát, podruhé vidí, že už se to stalo. Sice po prohlédnutí pointy není tahle nelogičnost až tak podstatná, ale pro diváka, co žije ve sladké nevědomosti, to může být matoucí. Poslední, co mi trochu chybělo, byla vyváženost mezi sledováním party holek a kluků. Mě prostě vadilo nevědět, co dělají kluci mezitím, kdy holky pobíhaly po lese a bojovaly o život. Sice tam jedna nebo dvě scény jsou, ale to mi prostě nestačilo. V celkovém důsledku ale tenhle film funguje prostě dobře, tak jak má, i když by se houbičkový potenciál dal bezesporu víc rozvinout.