Uvnitř (2007)

Nevím, kde tu atmosféru, jež je zmiňovaná v každém druhém komentáři, všichni vzali. Pro mě to byla hodina a čtvrt strašného utrpění a dokoukala jsem to jen kvůli tomu, že jsem očekávala jakousi pointu. Leč nestalo se. Psychologie postav je nulová, což je u mě vždycky malé mínus. Ovšem ve snímku, kde je životem zkoušená těhule a přímo se to tedy nabízí, je to tentokrát mínus jako hrom. Neuvěřitelně hloupé chování postav - policisty počínaje a hlavní hrdinkou konče a některé vražedné scény jsou snad ještě tupější, než ty nůžky. Ani hudba tomuhle snímku nepomáhá a ty řezavé zvuky u každého prolévání krve doslova drásají uši. Ale zase abych nebyla moc kritická - finálová scéna je pěkně brutální a zadrnkala na tu správnou strunu. Ke cti mu budiž také to, že si tenhle snímek prostě nehraje na nic víc než ve skutečnosti je a nesnaží se předat dál do světa žádné stupidní poselství. Nechystám se to ještě někdy vidět.

Kurýr (2002)

Nejsem fanda akčňáků, ale občas moje srdéčko po nějaké té akci zatouží. A musím říct - nelituji. Perfektní Statham rozehrává hru plnou napětí a pravidel, která vzápětí porušuje. Skvělá hudba dokresluje atmosféru přesně tak, jak má, na jednotlivé záběry radost pohledět. A i přes tu lehkou klišovitost je to skvělý snímek, který se Francouzům velmi, velmi povedl. Nicméně jak říkám, v akčních filmech prostě nevidím to kouzlo, co bych měla, proto nemůžu dál víc než 3*.

Jezero 3 (2010) (TV film) odpad!

Velice, ale opravdu velice nerada dávám filmu "Odpad!", protože i přeze všechno zlo světa věřím, že všechno má nějaký smysl a pro někoho hodnotu. Ale tenhle film zboural veškeré moje idealistické představy a zbyla jen realita. Tady je špatně úplně všechno, a to i přes moje ne příliš vysoké nároky. A to ty příšerný efekty beru asi jako to nejlepší v tomhle filmu. Ani se mi nechce nic dodávat.

40 dnů a 40 nocí (2002)

V rámci amerických teenage komedií by se dal tenhle film klasifikovat jako lehký nadprůměr. Vtipné situace, sympaťák v hlavní roli a především sexuální linie, která se postará o zbytek. Na druhou stranu to ale ke stvoření něčeho převratného nestačí. Lehkost, která film provází, Vám zajistí příjemný středeční večer po namáhavém dni v práci.

Dr. House (2004) (seriál)

Není moc co dodávat - zdejší komentáře i hodnocení mluví za vše. Kromě cynického a neuvěřitelně charismatického Hugha Laurieho se svým vlastním pohledem na svět beru jako plus i to, že si seriál jede ve svých vlastních kolejích a drží se v nich (víceméně) od začátku až dokonce. Neprojevil se tady tak ten typický seriálový syndrom - snaha přebíjet starší epizody, šokovat diváka a vymýšlet další a další složitější zápletky. Nějaká ta dějová linka se tu odvíjí jen velice okrajově, takže jednotlivé epizody nenásilně spojuje, nicméně nevytváří hlavní linii (ten, kdo něco takového očekává, ať si raději pustí Rodiná pouta). Bohužel ale musím jednu hvězdičku ze svého hodnocení ubrat, a to právě za sedmou a osmou sérii, kdy se nám z geniálního Dr. Gregoryho House stává závislý blázen a dříve lehce humorné "hlubokomyslné scény" se stávají smutně tragickými a hysterickými.

Identita (2003)

Právě dokoukáno a musím říct, že cítím lehké ... ehm ... rozčarování, dalo by se říct. Atmosféra od začátku houstne, ale tak nějak příjemně, žádné silné napětí. Celou tu dobu člověk zkrátka musí přemýšlet, kdo že bude tím vrahem - protože je mu jasné, že ty indicie, které film očividně nabízí, jsou tu právě jen pro zmatení nepřítele. Závěrečná pointa má sice ty správné grády, i když je námět psychických poruch už krapítko okoukaný. I přes to však scénáristi závěr neuchopili úplně správným způsobem a působí to trochu překombinovaně. Jelikož mám něco o disociativních poruchách identity načteno, nemůžu zkrátka skousnout tu integraci osobností - ono totiž nestačí, aby jedna osobnost zabila druhou a tím tato osobnost zmizí. A podobných nesrovnalostí tu vidím víc. Na druhou stranu pokud bylo záměrem filmařů odpoutat v závěru naši pozornost od "skutečného vraha" a nakonec zabít ten krásný happy end - u mě se jim to podařilo na jedničku (možná ale jen proto, že moje ostražitost polevila :) ) Slabší 4*.

Manžel k pohledání (2011) (seriál)

A ono to zase není tak špatné - ono se tomu dá i místy smát. I když lepší funkci to vykonává jako kulisa k mytí nádobí a vyřizování e-mailů.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

I přesto, že tenhle snímek vykrádá všechny dobrodružné akční komedie od Indiana Jonese až po Mumii (a že mi obvykle vykrádačky nevadí), i přes špatné triky a slabý scénář a dokonce i přes to, že film o svých slabinách ví a sám sebe tak trochu paroduje, i přesto musím uznat, že .... Ne, tady se prostě klady hledat nedají. Ty dvě hvězdy jen za to, že neznat dobrodružné akční komedie, celkem slušně bych se bavila.

U mě dobrý (2008)

První dvě třetiny filmu se nic zásadního neděje, krom pár dost povedených vtipných scén (pěna v koupelně, rybář ve vodě) je film celkem nuda. Ovšem poslední třetina filmu Vám veškeré předchozí zívání bohatě vynahradí a finálová scéna vás prostě nemůže nedostat do kolen. Ačkoli se nejedná o žádný filmařský skvost, já zkrátka podlehla jeho kouzlu.

Telefonní budka (2002)

Perfektní ukázka toho, že k natočení skvělého psychologického thrilleru nepotřebujete exotické destinace, nablýskané budovy, kvantum mrtvol a zamotaný scénář. Stačí jedna ulice s telefonní budkou. Emocemi natřískaný Colin Farrell vás prostě strhne s sebou.