• Krátkometrážní

Kristína: Jabĺčko (2012) (hudební videoklip) odpad!

Niekedy sa stane, že hrozná pieseň má aspoň dobré video, toto je nevydarený gýčový pokus o možno nejaké rozprávkovo romantické prostredie, ale veľmi slabý pokus.

Sladký život kurev (2011)

Nie je to len o zobrazení prostitúcie v troch rôznych mestách. Je to tiež o hodnote človeka, o zvieracích pudoch mužov a bezvýchodiskovej situácie žien, ktoré lepší svet nepoznajú a preto aj pre svoje dcéry berú ako samozrejmosť rovnakú cestu. Veľmi ma zaujala scéna na konci Faridpuru, kedy dievča najskôr rozpráva o zákazníkoch ako všetky ostatné, po krátkej odmlke dodá, čo naozaj cíti. Za neschopnosť ovládať svoju pudovosť výborne hovorí prirovnanie so psíkmi.

Čestná medaile (2009)

Od začiatku ľahko čitateľný príbeh. Výborné je spracovanie charakteru hlavnej postavy, s ktorou sympatizujeme.

Ve sklepě (2014)

Najskôr sa posťažujeme na prisťahovalcov inej národnosti, iného náboženstva a nevhodnosť oblečenia niektorých ich žien. Potom sa pozrieme do vlastných pivníc. Avšak ďalej už iba sledujeme, čo v tých pivniciach účinkujúci stvárajú za úchyláctva a majú aj priestor na to, aby si ich obhájili, nebodaj, aby sme schvaľovali ich správanie, ktoré je minimálne na psychiatra.Miestami sa tu nájdu vtipné pasáže. Film je možno reakciou na reálne udalosti, ktoré boli odhalené v roku 2008, no i tak je film najmä z významového hľadiska jeden z tých slabších.

Assassin (2015)

Vizuálna stránka naozaj očarujúca. Aj keď ide o filmovú báseň, mala by byť zrozumiteľná. Niektoré scény sa mi zdali z výpovedného hľadiska nedotiahnuté, iné zas navyše. Každopádne sa na film veľmi dobre pozerá.

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě (2014)

Špecifikom filmu je, že všetky zábery sú statické a udalosti sa odohrávajú v "orámovanom" priestore, vďaka čomu film vyniká precíznymi kompozíciami. Film je rovnako absurdný ako niekedy samotný život, aj tak sa v ňom však dá nájsť zmysel a o tom tento film je. Kto pochopí autorov zmysel pre humor, výborne sa zasmeje, hoci zväčša ide o čierny humor.

Mami! (2014)

Veľmi silný príbeh doplnený hudbou umocňujúcou zážitok. Donúti vás vytvoriť si k postavám vzťah a pochopiť ich konanie, ktoré strieda krik a agresiu s nádejou a radosťou zo života.

Realita (2014)

Vynikajúce prepojenie osudov rôznych ľudí a ich príbehu do jedného súvisiaceho celku, kde sa prekrýva realita, sen a natáčanie filmu.

Historka o mojí smrti (2013)

Snáď jedinou pozitívnou stránkou tohto filmu sú zábery a zvuk, ktoré divákovi presvedčivo sprostredkujú atmosféru diania. Inak je to celé nezaujímavé, rozťahané a vlastne o ničom.

Citizenfour: Občan Snowden (2014)

Vážna téma, ktorá môže zásadne ovplyvniť dianie vo svete. Autorka má v rukách vzácny materiál, ktorý však mohla spracovať aj kvalitnejšie. Môžme však byť vďační za odvahu, že sa to vôbec dostalo na verejnosť.