Hospoda - Nález (1996) (epizoda)

Zdařilá a úsměvná epizoda, v níž pan domácí přijde o svůj dar, který mu zkonzumují naši staří dobří štamgasti.

Hospoda - Flamendr (1996) (epizoda)

V tomto díle poznáváme manželku jednoho z ústředních protagonistů - Václava Nováka, kterou ztvárnila Veronika Žilková. Současně zde můžeme sledovat, jak to dopadá, když otec, který má kladný vztah k alkoholu dostane na starost postarat se o děti a veškerý čas s nimi stráví stráví v restauračním zařízení.

Hospoda - Kuchař (1996) (epizoda)

Velmi dobrá epizoda, v níž do Hospody nastupuje nový kuchař, přezdívaný "Kachna", kterého nezapomentutelným způsobem ztvárnil oblíbený český herec Josef Dvořák.

Hospoda - Závěť (1996) (epizoda)

Zdařilý úvodní díl, ve kterém poznáváme ústředního postavy tohoto oblíbeného českého sitcomu, který zcela určitě patří k tomu lepšímu v oblasti seriálové tvorby, co mediální skupina Nova za celou dobu svojí existence svým divákům nabídla.

Hospoda - Série 1 (1996) (série)

První série byla podle mého názoru daleko lepší a daleko zábavnější než série následující, avšak celkově serál nelze hodnotit jinak než pozitivně. Vyskytuje se zde celá řada vtipných situací a hlášek, které již dávno zlidověly a které si člověk vždycky rád připomene, když mu není právě veselo.

Hospoda - Dlužník (1996) (epizoda)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, zejména díky výkonu pana domácího (Václava Knopa), který se zde opravdu blýskl. Taky se jedná snad o jediný díl, kdy dostane od někoho "nakládačku".

Hospoda - Reklama (1996) (epizoda)

Naprosto souhlasím, tento díl patří vůbec k tomu nejlepšímu, co seriál nabídl a zejména Babula (Bronislav Poloczek) se zde předvedl v tom nejlepším světle smyslu slova.

Spalující touha (1999)

Ačkoliv se filmu nedá vytknout v podstatě nic, co se řemeslné stránky díla týče, musím říct, že tento snímek mě příliš nenadchl. I když se zde dá najít řada pozitiv, počínaje ústřední filmovou dvojicí s Tomem Cruisem a nádhernou Nicol Kidman v hl. rolích, přes výbornou kameru a samozřejmě rovněž skvělou, místy až dokonce mrazivou hudbou, stále mám z toho trošku pocit, že se nejedná o nic jiného než běžné erotické drama či spíše thriller, kterých již byla natočena celá řada. Možná je to ovšem i tím, že jsem snímek viděl poprvé a s odstupem času, nebo po případném dalším shlédnutí bude moje hodnocení pozitivnější a dokážu tento snímek více docenit. V každém případě nejsem nespokojený a hodnotím to jako lepší průměr, tudíž dávám tři hvězdy.

Dobrý voják Švejk (1956)

V Československu, potažmo Česku není snad známějšího humoristického románu, než jsou "Osudu dobrého vojáka Švejka za světové války" od Jaroslava Haška. Ačkoliv tento román byl do filmové podoby převedem hned několikrát, ten od režiséra Karla Steklého má v naší kinematografii výsadní postavení. Podle mého názoru se jedná o životní roli Rudolfa Hrušínského, který postavu Josefa Švejka zahrál vskutku nezapomenutelným způsobem. Pozadu nezůstali ani další hvězdy stříbrného plátna, počínaje Milošem Kopeckým v roli feldkuráta Katze, Josefa Hlinomaze v rolích hostinského Palivce a drogisty Vaňka, Františka Filipovského v rolích komisaře Bretschneidera a poručíka Duba a samozřejmě Svatopluka Beneše v roli nadporučíka Lukáše. Snímku dle mého názoru nechybí opravdu nic, divák se po celou dobu bude náramně bavit, neboť ve filmu zazní celá řada nesmrtelných hlášek a dialogů, které se vryly do paměti řady diváků a které doslova zlidověly. Režisér Steklý zde prokázal ohromný cit a smysl pro každý detail, protože snímek působí velmi důvěryhodně a autenticky, čemuž pochopitelně přidávají i dobové interiéry a zobrazení nejen města Prahy v období Rakouska-Uherska. Za mě zcela po zásluze plný počet bodů.

Jan Hus (1954)

Trilogii Jan Hus Jan Žižka a Proti všem na motivy knih Aloise Jiráska převedl na filmové plátno Otakar Vávra velmi zdařile a současně i autenticky. Podle mého soudu jsou tyto snímky pro diváka, který např. příliš nevyniká v oblasti historických faktů velmi přehledné a zcela určitě nabízejí alespoň elementární poznatky k problematice historických velikánů Jana Husa a Jana Žižky z Trocnova. Divákovi se zde představí plejáda předních českých herců, Zdeňkem Štěpánkem v hl. rolích Janů Husa a Žižky počínaje, dále Karla Högera v roli krále Václava IV., Jana Pivce v úloze Zikmunda Lucemburského nebo Ladislava Peška v roli královského obveselovače. Řekl jsem to již při hodnocení jiných filmů a řeknu to i nyní. Celá řada diskutujících má zde tendenci výhradně hanit české filmy, které vznikly v éře socialismu. Já neříkám, že všechno, co se v tomto období natočilo, bylo skvostné a že si něco tvůrci mohli třeba i odpustit. Ale na druhou stranu i v polistopadové kinematografii se vyskytly snímky, které dle mého názoru nemusely vůbec spatřit světlo světa. V každém případě na mně zanechala tato trilogie velmi kladný dojem, Zdeněk Štěpánek v hlavní úloze je naprosto nezapomenutelný a nepřekonatelný a protože ani v pozdní polistopadové éře nic lepšího v souvislosti s touto tématikou nevzniklo, hodnotím tento snímek velmi vysoko.