• Fantasy

Narcos (2015) (seriál)

Musím uznať, že ma tento seriál zabavil viac ako posledná séria GoT. Žiadne prehnané naťahovačky príbehu a spájanie intríg (aj keď ich bolo určite dosť). Každý jeden diel série je napínavý a človeka núti rozmýšlať o tom, koľko ľudí v skutočnosti muselo zomrieť k zastaveniu jedného magora. Velké plus dávam za autentické rozhovory v španielskom jazyku a skvelý výkon Wagnera Mouru.

Slídil (2014)

Ďalší film, v ktorom sa Jake Gyllenhaal posunul na rebríčku mojich top hercov. Film ma pomalý začiatok, ktorý núti diváka pochybovať o duševnom zdraví hlavného hrdinu, ktorý miestami pôsobí ako autista bez pudu sebazaprenia alebo kúska emócií. Až samotné dramatické finále ukáže, že Loui (Jake Gyllenhaal) má výnimočnú schopnosť ovládať chladnokrvne ľudí okolo seba a pri ceste za úspechom sa nebojí obetovať svojich zamestnancov. Krásny odraz dnešnej podoby médií a vôbec by som sa nečudoval keby išlo o skutočný príbeh.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Konečne čistokrvná akcia. Áno John Wick bol tiež akčný, ale ten mal svoj príbeh. V tomto príbeh nehľadajte. Aj napriek hlasom a miestami desivej malej slečne s modrými očami, ktorá sa zjavuje Maxovi vo vidinách a o ktorej nevieme nič, pretože nám to nikto neukázal, sa jedná o čistokrvnú zmes brutality, akčnosti, dobrých efektov, hudby a miestami absurdity, ktorá prerastá do humoru. Filmu by som vytkol príliš vysoko nasadenú latku akcie na začiatku filmu a jej klesanie priebehom celého deja. Na druhej strane aspoň si človek vydýchol a mohol sa uvolniť, pretože dávka akcie na začiatku, sprevádzaná típkom s gitarou na korbe auta bola naozaj MAD. Trochu ma sklamal aj fakt, že názov filmu nezodpovedal jeho deju a vývoju postáv, aj keď bol Max hlavnou postavou, nebol najhlavnejšou, tak ako by názov filmu vydpovedal. Tento fakt by sa dal ale odpustiť.

Zmizení (2013)

Napínavá atmosféra s nenápadnou zápletkou, ktorá vyvrcholila k najmenej predvídateľnému páchateľovi. Výborný herecký výkon Jakea Gyllenhaala, ktorý v úlohe detektíva pôsobil veľmi presvedčivo a netuctovo. Filmu dávam 5/5 pretože som doteraz nevidel film podobného žánru, ktorý si dokázal udržať konštatný vývoj zápletky a zároveň jej vyriešenie neprinieslo otočenie príbehu o 360 stupňov (Gone girl).

Divočina (2014)

Pre mňa celkom neznámy film, ktorý príjemne prekvapil spracovaním. Záblesky minulosti pri boji zo samým sebou a divočinou mi miestami pripomínali 127 Hours. Zaujímavé boli najmä scény, kedy človek očakával to najhoršie (napríklad znásilnenie farmárom alebo lovcami), no nakoniec to dopadlo dobre a hrdinka nechala svoj zlý život doma. Ako nenáročný film na dlhé zimné večery, po ktorom si človek povie či by dokázal niečo podobné splnila Divočina svoju úlohu.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Výnimočnosť celej série ustúpila do pozadia pred štandardnou akciou. Časy kedy Rýchlo a zbesilo znamenalo partiu závodníkov v nadupaných autách sú dávno preč. Predvídateľná akcia a príliš viditeľná snaha Vina Diesela ako hlavného producenta pôsobiť ako najväčší hrdina mi vadila. Zavolať si Stathama aby mu nakopal prdel keď to The Rock nezvládol nebol dobrý ťah. Keď prehliadnem tento fakt tak film bol po akčnej stránke dobrý. Určite by sa dalo vytiahnuť niekoľko scén, kedy je divák v napätí každým záberom akcie. Plus dávam určite rozlúčke s Paulom, ktorá bola originálna a po tom všetkom som nečakal také emotívne spracovanie. Serie F&F bude mať svojich fanúšikov stále, no úprimne by mala skončiť v tom "najlepšom".