Last Christmas (2019)

Krásné. Tento film má být romantická komedie a oba žánry bohatě naplňuje, ALE má i skrytý účel, kterým nám chce něco připomenout (a takové filmy mám právě rád), třeba to, že si máme pomáhat. Závěrečný a poměrně překvapivý konec tento film definitivně vyřadí z klasických klišé, což možná do této chvíle bude někomu připadat, že je. Víceúčelový film. Myslím, že si v něm každý něco najde. Výkony herců parádní, obzvlášť Emilia Clarke jako obvykle září (a v kostýmu elfa je sexy :). A i když tu většinu filmu hraje trochu sobeckou děvu s nosem nahoru, tak nevypálí celé město, což je vždy velký plus.

Saw: Hra o přežití (2004)

Proč ne, na dnešní poměry stále slušná show. Skvělý thriller a skvělé výkony herců, líbí se mi motiv padoucha. Problém nastává jen u občasného, ale naprosto nelogického, chování postav (policajti jsou úplní idioti, že tam jdou bez čekání a jen ve dvou atd.). Na tom film ztrácí nejvíc, jinak by byl bez chyby.

Bojovník (2015)

Velká gratulace tomuhle filmu. Přestože šablona byla podobná jako u Rockyho (nejvíc 4), tak to po svém způsobu zvládli udělat skvěle a dle mě ještě trochu lépe. Příběh mě vzal za srdce mnohem víc, protože hlavně díky skvělým hereckým výkonům obzvlášť Jake Gyllenhaala a Rachel McAdams nám film ukazuje i něco ještě víc než ring a vtáhne vás zkrátka do kruté reality života. Co se stane když se vám najednou podělá celej život a přijdete o to, na čem ho máte nejvíc postavenej a čeho si ceníte nejvíc. Vzdáte to a utopíte se v depresích? Nebo se rozhodnete to vybojovat zpátky, kvůli sobě i dalším lidem. Narozdíl od Rockyho tu není hudba, která vám vždycky řekne, že se postavíte na nohy. Celý film vypadá realisticky z pohledu diváka a nic vám tu tak neříká jak se máte cítit. Pokud ale máte srdce, pište si, že budete hodně cítit.

Lví král (2019)

Původního krále znám v dabingu, ale pár písniček jsem viděl v originále, takže nemůžu porovnat úplně, ale představu mám. Podle mě je originál v 99% lepší než dabing, ale u kreslených a animovaných filmů má dabing šanci. Myslím tedy, že u původního krále byl cz dabing minimálně stejný, pokud ne lepší. Nyní konečně k remakeu: viděl jsem v originále. Myslím, že co se týče hlasů, byl výrazně horší (postavy méně uvěřitelné) a to mi musí odpustit i James Earl Jones, přestože má můj respekt (Vader se nezapomíná). Nemohu si pomoct, remake ho nepřekonal ani hudbou, písničky (nejsem si jistý jestli tam byly všechny, ale určitě byla minimálně jedna nová) byly odfláknuté, zkrácené, u dvou mi to určitě výrazně vadilo. Dále, CGI velmi pěkné, ovšem to byla tak trochu samozřejmost, na to film lákal, a mrzí mě že mám pocit že uchvacuje vzhledem a zbytek už neřeší (stejně jako Kniha džunglí). A to má i zápory! Chybělo mi celkové kouzlo starého filmu (kreslené vtipy pryč, jiné pokusy o vtip špatné). Ten film byl vyjímečný tím, že to byla pohádka s dospělým příběhem, který může každé dítě obohatit. Remake vytvoří realisticky vypadající film s vážným příběhem, co vznikne? v podstatě film, který pěkně vypadá, ale má prakticky nulovou hodnotu. Byly tam pokusy o odlišení se. To znamená, že něco bylo trošku přidané, proti tomu nic nemám, někdy to doplnilo logiku celého příběhu. Jindy tam ale něco chybělo a to mi vadilo, protože zkrácené dialogy které byly přeci jen důležité, to nevyvážily. To bych byl radší, kdyby to nechali stejné. Takže rekapitulace - celý film zbytečný, vše se povedlo hůř nežli původní verzi, jediné co víme je, jak by Lví král vypadal reálně, což je hezké, ale zbytečné. Kéž by si alespoň udržel stejnou kvalitu. Ale což, snaha se cení.

Láska v malé Itálii (2018)

Tohle jsem si opravdu užil, je to pěkná pohodová komedie. Ano, samozřejmě že je to klišé a víte jak to skončí, ale dobrá věc na opakujících se žánrech je alespoň ta, že si z nich můžete vybrat film, který vám sedí nejlíp. Pro mě to byla Little Italy, s mými oblíbenými herci a zbytek neznámého obsazení mě taky úžasně překvapil. Klasický romantický příběh, kde je hlavním pointem pizza, mi přišel vhod právě v době, kdy bylo venku pěkně, ale byl jsem nemocný a celý den doma. Fajn podívaná s vtipnýma hláškama, která zlepší náladu.